Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Barbat in dificultate

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Buna ziua,

Va scriu aceste randuri deoarece nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac.

O perioada lunga de timp am fost distant fata de sotia mea. Acest lucru a culminat cu anuntul ei ca vrea sa divorteze. Am depasit acel moment, in sensul ca suntem tot impreuna. DAR, din acel moment am realizat ca NU MAI TREBUIE SA STAU DEPARTE DE EA. Insa ea ma tot respinge si imi spune ca o sufoc.  Pe mine acest lucru ma deprima si din cand in cand mai vars si cate o lacrima iar ea imi spune ca acest lucru o indeparteaza si mai tare.Ca ea are nevoie de un barbat dar are nevoie si de spatiu.

Aici eu nu mai inteleg nimic si va rog sa ma ajutati. Un barbat, nu trebuie sa arate ca o iubeste? Cum poate sa arate de la distanta? Daca ii ofer distanta, nu inseamna ca ma distantez din nou de ea?

Multumesc.

#2
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Are p-altcineva si e cu mintea setata acolo. Probabil ca asteapta un alt moment prielnic sa te anunte ca vrea sa divorteze. Imi pare rau.

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Pai asa ai invatat-o. Cu distanta. Acum culegi ce ai semanat.

#4
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Cautăti nene alta ,asta are pe altu si daia te vrea la distanță .

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Ai trecut de la o extrema la alta.
Trebuie sa gasiti mijlocul, media, sa va simtiti amindoi bine.
Sau, cum zicea colegul rautacios mai sus, are pe altcineva ;)

#6
duradavid01

duradavid01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 18.12.2015
De ce ai fost distant fata de ea o lunga perioada de timp?

Ar trebui sa primesti (si) de la ea un raspuns nu doar o evitare

#7
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Initial, si eu am crezut ca are pe cineva insa nu am gasit nimic. Ma refer la e-mail-uri, SMS-uri, telefoane, mesaje FB, etc. Ce am observat in schimb este faptul ca are un comportament a al unei femei aflate la criza de 40 ani. Acum ea are 39 ani. Chiar mi-a marturisit ca "este in cautarea iubirii vietii". Lucrurile ar fi fost mai usoare daca nu ne legau 2 baieti.

#8
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Încearcă să o sexezi mai mult ,i a si pastile poate nu o să mai caute iubirea vietii ei.

#9
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Omul solicita ajutor iar voi bateti campii sau trolati aiurea.
@ initiator - Sugerez sa plecati impreuna intr-un concediu de vreo 2 saptamani.
Chiar si cele mai stabile cupluri au  asa numitele “pase proaste” iar intr-o vacanta petrecuta impreuna apropierea poate creste vazand cu ochii.

#10
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Am fost distant deoarece m-am dedicat jobului si celor mici.

Dupa 8-9 ore la munca, 2 ore de teme si 3 ore de iesit in parc cu cei mici, nu prea mai aveam timp sa-i ofer si ei. Ea nu venea cu noi in parc sau la plimbare, nu facea lectii. Statea pe FB.

#11
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Poststurzam, on 02 septembrie 2017 - 12:27, said:

Statea pe FB.
Alta ocupatie are inafara de FB? Lucreaza?
Ii foarte important sa precizezi asta, ca o gramada de timp "liber" iti da posibilitatea sa "gandesti".

Edited by gabyxm, 02 September 2017 - 12:40.


#12
MMMMM

MMMMM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.09.2006
Nepotrivire de caracter. Mi se pare mie sau nu te vrea in preajma ei?

#13
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
@ Naijax am incercat si acest lucru. A fost 1 luna singuri (i-am dus pe cei mici la bunici) si am fost la Sibiu si Praga si nu am reusit mare lucru. In tot acest timp nu am facut dragoste. Mai mult de 2 saruturi nu am reusit sa-i fur.

Ma repet, in acest moment nu are pe nimeni (intr-o luna in care am stat doar langa ea ma pindeam), insa are o dorinta sa-si gaseasca pe cineva.

Daca cercul vicios se rupe si imi arata afectiune, am si eu posibilitatea sa ii arat afectiune, sa ii arat ca sunt barbat si dragostea poate sa-si revina. Parerea mea este ca incearca din rasputeri sa nu imi acorde afectiune. Nu stiu, eu asa simt. Cum se poate explica faptul ca daca dormim impreuna, toata noaptea ela mine in brate, dar atunci cand se trezeste, incepe sa ma respinga? Spun "cand dormim impreuna" deoarece ea vrea sa doarme cu cel mic.

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Poststurzam, on 02 septembrie 2017 - 12:23, said:

Initial, si eu am crezut ca are pe cineva insa nu am gasit nimic. Ma refer la e-mail-uri, SMS-uri, telefoane, mesaje FB, etc. Ce am observat in schimb este faptul ca are un comportament a al unei femei aflate la criza de 40 ani. Acum ea are 39 ani. Chiar mi-a marturisit ca "este in cautarea iubirii vietii". Lucrurile ar fi fost mai usoare daca nu ne legau 2 baieti.
Nu trebuie sa cauti fb, mailuri, apeluri.
Trebuie sa il cauti pe EL. Cel ce ti-a luat locul.

Intr-o luna doar 2 pupaciri? ;)

#15
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Da, lucreaza, este profesoara.
In preajma ei ma vrea, deoarece ma suna si in general are nevoie de sprijinul meu. Dar nu ma vrea langa ea.

Spune ca ma iubeste ca pe un frate, iar cu un frate nu te porti ca un sot....

#16
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
initiator cumpara-ti o carte de bucate si invata sa faci mancaruri bune . Niciodata sa nu pomenesti de divort daca iesi in pierdere.

Edit. vezi daca nu si-a schimbat preferintele sexuale, poate vrea la femei.

Edited by pacopaco1967, 02 September 2017 - 12:45.


#17
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Poate ca imi este mie greu sa accept ca exista un EL dar totusi cred ca nu exista.

#18
half-life

half-life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.02.2006
Eu zic s-o bati! La septica, la table, la poker sau o bataie ca intre frati daca tot te vede ca un frate.
In general te vede ca un papa lapte un pampalau, barbatul care se ocupa de treburile casnice nu mai este perceput ca un barbat.
Daca vei fi tu mai golan decat vrea ea sa creada sau daca tu iti vei arata interesul fata de alta femeie (mai bine alta femeie sa fie interesata de tine) situatia se va schimba.
Vorbesc din experienta unei vieti frumoase...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate