Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Barbat in dificultate

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#37
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu esti nici primul nici ultimul care divorteaza . Copii is foarte rezistenti la schimbarea asta deci nu e nici un impediment sa-ti refaci viata ( doar curaj sa ai ).
Constat ca in majoritatea cazurilor , barbatii care divorteaza devin brusc mai fericiti ( dupa prima luna de agonie ) si le merge mult mai bine si profesional si sentimental . Cei care au curajul sa faca pasul asta , nu gainile " bolnave " care prefera sa duca o viata mizerabila ( sufleteste ) !

#38
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Si ce faci nene ?,pentru copii stai într o cãsnicie naspa ,meritã ?gîndestete cã în orice zi poate sã plece ea cu altu..te distrugi tu.

#39
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Exista 2 posibilitati:
Unu: Devii un cuc.
Doi: Lasi sclavagia si nu mai stai cu nasul in curul copiilor si dispari ca elodia din viata cucoanei, tu chiar asa nu ai pic de respect pentru propria persoana ? Ai devenit dependent de o femeie trista care sta pe facebook ? nu e de mirare ca nu te mai vrea nimeni, femeile simt imediat cand esti sub ele si le piere atractia subconstient fara sa fie rauvoitoare, asta e femeia, nu e printesa inocenta din basmele pentru baieteii de gradinita, dimpotriva sunt crude ca un leu infometat si lacom, nu le pasa de lacrimile nimanui.

Edited by _-AppleS-_, 02 September 2017 - 13:19.


#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce face ? Se plange pe SP ... slab de inger !

#41
sturzam

sturzam

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2017
Nu este vorba ca ma plang pe forum. Eu am cautat pareri / sfaturi.

Este posibil ca un tembel de judecator sa ii dea ei copii si atunci se alege praful de ei.

Ea abandoneaza totul foarte usor. Dupa 14 ani de invatamant, are doar definitivatul (are colege care au gradul 1). A abandonat scoala de soferi. Cu toate astea, eu am tinut si tin la ea.
Ce te face sa crezi ca nu ii va abandona si pe ei (ma refer la teme, mediatii, etc.).

Iar iubirea vietii ei, va fi si iubirea vietii copiilor mei? Nu ma intreb daca va fi un tata bun, ma intreb daca va fi macar tata pentru ei....

#42
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 13:29, said:



Ea abandoneaza totul foarte usor. Dupa 14 ani de invatamant, are doar definitivatul (are colege care au gradul 1). A abandonat scoala de soferi. Cu toate astea, eu am tinut si tin la ea.

Adica e o luzara prin definitie,unde dreaq ai gasit-o?Asa era si la inceput?Cauta-ti pe alta,si fa-i o surpriza,las-o cu nasul in ecran si tu distreaza-te cu ailalta.In fond copii,copii, dar viata ta unde-i?

#43
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Daca a ajuns in punctul in care ii e indiferent ce faci si esti doar un coleg de apartament pentru ea s-a cam terminat. Astea cu reindragosteala, recuceritul, restartul... sunt telenovele. Chiar daca se intampla, nu dureaza mult si ajungi in acelasi punct.
Asa ca sfatul meu e sa incepi sa iti faci planuri de viitor singur. Ca sa nu fii luat prin surprindere.

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 Baxon, on 02 septembrie 2017 - 13:14, said:

Nu esti nici primul nici ultimul care divorteaza . Copii is foarte rezistenti la schimbarea asta deci nu e nici un impediment sa-ti refaci viata ( doar curaj sa ai ).
Constat ca in majoritatea cazurilor , barbatii care divorteaza devin brusc mai fericiti ( dupa prima luna de agonie ) si le merge mult mai bine si profesional si sentimental . Cei care au curajul sa faca pasul asta , nu gainile " bolnave " care prefera sa duca o viata mizerabila ( sufleteste ) !
Absolut . Nu sta intr-o relatie moarta si  ingropata .Eu am regretat doar ca nu am facut-o mai din timp si am tot asteptat poate isi revine situatia .
Niciodata nu isi revine . Lumea e plina de femei bune care nu au avut noroc prima oara .Si de barbati .Bafta . Nu privi decat inainte , tu esti cel mai importat in viata ta , nu o traieste nimeni in locul tau .Si meriti o a doua sansa .

Edited by GingisHan2015, 02 September 2017 - 13:46.


#45
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 13:29, said:

Nu este vorba ca ma plang pe forum. Eu am cautat pareri / sfaturi.

Este posibil ca un tembel de judecator sa ii dea ei copii si atunci se alege praful de ei.

Ea abandoneaza totul foarte usor. Dupa 14 ani de invatamant, are doar definitivatul (are colege care au gradul 1). A abandonat scoala de soferi. Cu toate astea, eu am tinut si tin la ea.
Ce te face sa crezi ca nu ii va abandona si pe ei (ma refer la teme, mediatii, etc.).

Iar iubirea vietii ei, va fi si iubirea vietii copiilor mei? Nu ma intreb daca va fi un tata bun, ma intreb daca va fi macar tata pentru ei....
Cat timp mama nu este incapabila sa aiba grija de copii ( persoana cu dizabilitati , probleme psihice , etc ) va primi custodia copiilor . Asta nu inseamna ca tu nu vei avea drept ( custodie comuna ) , important e sa ramaneti in acelasi oras ( mai usor pt voi si pt copii ) . Referitor la tatal vitreg , asta ramane de vazut in viitor , dar pe langa faptul ca te-ai gandit la rele , ti-ai pus problema ca poate o sa le fie mai bun tata decat esti tu ?!
Eu cred ca esti un tip slab , labil psihic ( nesigur ) de aia ramai in situatia in care esti ( auzi ma , sa versi lacrimi pt o ..... care-ti rade-n fata si care iti zice ca esti ca un frate desi tu esti sotul ei ... iti meriti soarta ) .

Edited by Baxon, 02 September 2017 - 13:44.


#46
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 12:54, said:

@silesax - nu vrea sex.
Astazi i-am spus ca daca ea nu vrea sex, eu nu am alta solutie de cat sa fac sex cu alta femeie doar ca nu m-as simti bine fata de ea si ca e mai bine sa isi revizuiasca comportamentul.
I-am mai spus ca nu am inselat-o pana acum, dar daca trebuie, trebuie.
Nu asa, nu trebuie sa o provoci negativ.
Stii sa dansezi lasciv ?  Niste dansuri orientale din buric. Trebuie sa trezesti pasiunea animalica in ea. O cina romantica , un vin usor, sunete ambientale, lumina scazuta, si . . . . .  trebuie sa o imbeti . Abia atunci joci carti pe dezbracate.

P.S. Auzi, de ce nu te pocaiesti ? Ca si asa nu mai ai acces la cozonacul ei, macar zici abstinenta totala si apoi ea va incerca sa te ispiteasca.Posted Image

Edited by pacopaco1967, 02 September 2017 - 13:48.


#47
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 pacopaco1967, on 02 septembrie 2017 - 13:46, said:


Stii sa dansezi lasciv ?  Niste dansuri orientale din buric. Trebuie sa trezesti pasiunea animalica in ea. O cina romantica , un vin usor, sunete ambientale, lumina scazuta, si . . . . .  trebuie sa o imbeti . Abia atunci joci carti pe dezbracate.


Astea-s faze de prescolari ... mai ai multe dume in program ? Ma faci sa rad ...

#48
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Ia o sticla de Jagermeister. Incepeti usurel.
E un adevarat "medicament".

#49
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mo , sa te lamuresc eu, care(le) doar soarele straluceste ceva mai tare ( foarte putin sesizabila diferenta )  decat inteligenta mea sclipitoare .
Relatiile sunt complicate . Scriu propozitie cu propozitie ca sa reiasa ce vreau sa transmit .

Ele ( relatiile )  se strica din aproape in aproape ...cam pe nesimtite .
Daca ajung sa se strice , dispare respectul.
Daca dispare respectul ...este greu - spre imposibil- sa il mai recastigi .
Relatiile nu tin de dorintele celor implicati . Degeaba doresti tu ...dac ea nu te mai respecta. Se uita la tine ca la o mobila.
Nu conteaza ce vei face ...pentru ea vei fi tot mai penibil cu fiecare incercare . O femeie care se vrea cucerita/ recucerita ...este oricum numai distanta nu . O astfel de femeie te stareste , te intriga .
Cel mai nasol intr-o relatie ( si cam ultima etapa inainte de despartire ) este indiferenta .
Nu conteaza ce aveti impreuna ....copii , bani , datorii ...nu vrei sa traiesti alaturi de cineva caruia ii esti indiferent .
Las-o sa-si traiasca viata . Daca tot ai fost bleg si ai pierdut-o ...atata respect arata-i si indeplineste-i dorinta de a  divorta .

Edited by JurasikMan, 02 September 2017 - 13:52.


#50
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Exact Jurasik . Intr adevar soarele e mai palid putin . Indiferenta . O sa se ajunga  la faza in care nu mai stii macar daca celalalt e acasa cand vii  de undeva Si nici sa conteze

Edited by GingisHan2015, 02 September 2017 - 13:57.


#51
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Unde e barbatul din poveste?

#52
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 12:10, said:

Aici eu nu mai inteleg nimic si va rog sa ma ajutati. Un barbat, nu trebuie sa arate ca o iubeste?

Nu. Un barbat trebuie sa-i arate dragoste unei femei in masura in care o merita, respectiv sa o rasplateasca pentru ceea ce face pentru relatie. In restul timpului un barbat trebuie sa fie armasarul din fruntea hergheliei dupa care alearga femelele pentru imperechere...

Asa ca.. fii armasarul din fruntea grupului.. cu riscul ca relatia sa se duca de rapa. Vei capata un alt respect fata de tine, ca brabat, si relatia se va aseza, probabil, la un alt nivel de comunicare.

#53
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,461
  • Înscris: 22.05.2011

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 12:23, said:

Initial, si eu am crezut ca are pe cineva insa nu am gasit nimic. Ma refer la e-mail-uri, SMS-uri, telefoane, mesaje FB, etc. Ce am observat in schimb este faptul ca are un comportament a al unei femei aflate la criza de 40 ani. Acum ea are 39 ani. Chiar mi-a marturisit ca "este in cautarea iubirii vietii". Lucrurile ar fi fost mai usoare daca nu ne legau 2 baieti.
Daca nu si-a gasit pana acum "iubirea vietii" sa stea calma, nici acum nu o mai gaseste... Incearca sa fii mai barbat, adica  lasa lacrimile. Implicate mai mult in treburile gospodaresti, joacate cu copiii,implicate mai mult in educatia lor, propunei sa iesiti undeva intr-un sejur, iesiti cu alt cuplu de prieteni la o iarba verde, incearca sa te apropii de ea prin copii si prin treburile casnice, incearca un schimb de look, de comportament, daca consumi alcool, nu mai fa asta o perioada, incearca sa mentii o atmosfera buna in familie, cu glume, cu o muzica, incearca sa gatesti tu un pranz cu copiii, asa in amuzament,lauda-o cand face lucruri bune, propunei ei schimbari si renovari prin casa, de ex " Cred ca ar fii cazul sa zugravim aici, cam ce culoare crezi ca merge?"  Incearca sa-i arati ca teai schimbat in bine.  Si la urma urmei, orice sar intampla, nu dispera... viata are si alte bucuri...

#54
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

 sturzam, on 02 septembrie 2017 - 12:10, said:

Buna ziua,

Va scriu aceste randuri deoarece nu mai stiu ce sa fac si cum sa fac.

O perioada lunga de timp am fost distant fata de sotia mea. Acest lucru a culminat cu anuntul ei ca vrea sa divorteze. Am depasit acel moment, in sensul ca suntem tot impreuna. DAR, din acel moment am realizat ca NU MAI TREBUIE SA STAU DEPARTE DE EA. Insa ea ma tot respinge si imi spune ca o sufoc.  Pe mine acest lucru ma deprima si din cand in cand mai vars si cate o lacrima iar ea imi spune ca acest lucru o indeparteaza si mai tare.Ca ea are nevoie de un barbat dar are nevoie si de spatiu.

Aici eu nu mai inteleg nimic si va rog sa ma ajutati. Un barbat, nu trebuie sa arate ca o iubeste? Cum poate sa arate de la distanta? Daca ii ofer distanta, nu inseamna ca ma distantez din nou de ea?

Multumesc.
Daca s-a plictisit, poti sa ii arati ce vrei ca asta e.Lucrurile se fac la vremea lor, oamenii se ajuta cand au nevoie, femeile se iubesc cand le mananca :P Daca ai stat ani de zile fara sa te gandesti la asta, acu probabil e tarziu.In plus, daca vrei sa incerci totusi sa rezolvi situatia, nu o poti rezolva fiind deprimat/plangand.Daca vrei sa plangi, plange sa nu te vada, si in rest fii mai puternic.Tre sa fii langa ea, dar nu sa o sufoci, doar cand are nevoie.In plus, vezi, poate gasesti un job mai bun, etc. Si in ultima instanta, fii pregatit sa treci peste daca se intampla:P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate