Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ac Cooper&Hunter

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#163
Dramutop

Dramutop

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2021
Buna ziua!
Am achizitionat un inverter C&H de 12000 btu, cu wifi, cu tot dichisul. Evident ca reprezentantii acestei firme in Ro sunt greu de dibuit iar lista cu instalatorii autoriati am aflat-o abia dupa ce m-am lovit de urmatoarea problema, obiectul pierzandu-si garantia intrucat am instalat cu un neautorizat.
Dupa 2-3 saptamani de functionare pe cald, a aparut cod eroare H3. Am vorbit cu cel care l-a instalat, cu cei de la "reprezentanta", toate datele indicau o pierdere de freon, ba chiar am simtit la mana ceva uleios la imbinarea de la iesirea din unitatea din casa, dar cum nu ma pricep, nu stiu cat de ud inseamna ca si pierde freon. A venit instalatorul, ca nu e de la el, ca nu are nicio vina, ca a mai gasit cazuri cu aparate fara freon de la inceput.
Intrebari:
1. Eu verific daca scula are sau nu freon din fabrica?
2. Cum de a mers FARA freon 2 sapatamani si apoi nu.
3. Am platit 350 lei pentru doua gauri si patru dibluri intr-un perete de lemn, la parterul unei case??? (kit-ul si tot ce a mai presupus instalarea au fost achizitionate de mine, deci 350 strict manopera)
--------------------
Am senzatia ca vrea acum sa ma puna la plata buteliei de freon, care nici nu stiu cat a fost, cat a intrat etc. si as vrea sa am motive intemeiate sa-i fac un bine. Multumesc!

#164
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
1. Este preincarcat cu freon din fabrica scrie pe eticheta unitatii exterioare cu ce incarcare vine! Poti sa ii arati lui Dorel!!!
2. Daca ai gasit pierdere de ulei pe acolo ai pierdut si freonul nu exista nici un dubiu ! Freonul plimba parte din ulei prin instalatie!
3.Dorel ar trebui sa platesca freonul incracat la cantar dupa ce repara traseul si videaza instalatia stai cu ochii pe el , pe manometre sa vezi ca tine vidul si pe cantar pe urma sa incarce fix cat scrie pe unitatea exterioara!

#165
miytyi

miytyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.04.2009

View PostDramutop, on 15 ianuarie 2021 - 14:49, said:

Buna ziua!
Am achizitionat un inverter C&H de 12000 btu, cu wifi, cu tot dichisul. Evident ca reprezentantii acestei firme in Ro sunt greu de dibuit iar lista cu instalatorii autoriati am aflat-o abia dupa ce m-am lovit de urmatoarea problema, obiectul pierzandu-si garantia intrucat am instalat cu un neautorizat.
Dupa 2-3 saptamani de functionare pe cald, a aparut cod eroare H3. Am vorbit cu cel care l-a instalat, cu cei de la "reprezentanta", toate datele indicau o pierdere de freon, ba chiar am simtit la mana ceva uleios la imbinarea de la iesirea din unitatea din casa, dar cum nu ma pricep, nu stiu cat de ud inseamna ca si pierde freon. A venit instalatorul, ca nu e de la el, ca nu are nicio vina, ca a mai gasit cazuri cu aparate fara freon de la inceput.
Intrebari:
1. Eu verific daca scula are sau nu freon din fabrica?
2. Cum de a mers FARA freon 2 sapatamani si apoi nu.
3. Am platit 350 lei pentru doua gauri si patru dibluri intr-un perete de lemn, la parterul unei case??? (kit-ul si tot ce a mai presupus instalarea au fost achizitionate de mine, deci 350 strict manopera)
--------------------
Am senzatia ca vrea acum sa ma puna la plata buteliei de freon, care nici nu stiu cat a fost, cat a intrat etc. si as vrea sa am motive intemeiate sa-i fac un bine. Multumesc!


Buna ziua! As dori sa stiu si eu cine sunt instalatorii autorizati (am inteles ca ati gasit lista) pentru acest model in zona Craiova sau in Dolj. Multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate