Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

camera endoscopica compatibila cu tablete lenovo

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Buna ziua, as dori sa stiu daca exista vreo camera pentru inspectat canalizarea, care sa fie compatibila cu tabletele si telefoanele cu chipset Mediatek (lenovo, vonino). Din ce am cautat pana acum, nu am gasit, iar din ce spune lumea, camera este recunoscuta dar nu se vede imaginea (ecran negru).

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Chiar ma gandem si eu acum doi ani sa-mi iau ceva de acest gen, mai mult sa ma uit pe la motorul masinii si pe sub ea, dar am renuntat, nu am avut incredere in asa ceva.
Atunci primisem un newsletter cu un asemenea dispozitiv ce necesita ca telefonul/tableta sa aiba suport OTG intre timp au aparut camere care au modul WiFi, astfel ai nevoie de o aplicatie de la producatorul camerei si astfel vei putea viziona ceea ce filmezi fara prea multe batai de cap legate de compatiblitatea cu mufele sau driverele.
O asemenea camera costa vreo 20$ pe siteurile asiatice, exemplu: 2m Waterproof IP67 Wireless Wi-Fi Mini 720P 6-LED Tube Endoscope Camera Borescope for iOS & Android

#3
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Camera aia merge pe lenovo? Daca da, oare nu s-ar gasi si cu fir mai lung, 5-10 metri m-ar interesa pe mine.

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cred ca nu ai fost atent la descriere, camera, cel putin exemplul dat de mine e fara fir, wireless.
Modulul ala mare, ca o baterie externa creaza o retea WiFi (fara fir), te conectez cu ce device vrei la acea retea si cu o aplicatie instalata pe dispozitivul tau poti viziona ceea ce transmite camera.
Asadar, modulul e compatibil cu orice device, conditia e sa ai modul WiFi si aplicatia lor instalata.
Daca vrei cablu mai lun, cauti camera de acest gen cu un cablu mai lung.
Repet, eu am dat doar un exemplu nu e un model care sa-l fi incercat si care sa-l recomand.
Pe site-ul ala, daca cauti dupa "Endoscope camera" gasesti o multime de variante, vreo 1373 rezultate.
Dintre astea, din cate am cautat eu sunt 2 variante cu cablu mai lung:
- 5M maxim pentru cele cu Wifi: 5m Waterproof IP67 Wireless Wi-Fi Mini 720P 6-LED Tube Endoscope Camera Borescope for iOS & Android
- 10M maxim pentru cele cu USB: 10M 2-in-1 6-LED 7.0mm Lens Waterproof Android/PC Endoscope Inspection Borescope Camera.

La cele cu USB trebuie sa fii sigur ca tableta ta suporta USB-OTG, trebuie sa verifici tu asta.
Sfatul meu e sa te orientezi catre una cu Wifi si nu-ti mai bati capul cu compatibilitatea.

#5
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View PostCiubex, on 30 august 2017 - 13:39, said:

La cele cu USB trebuie sa fii sigur ca tableta ta suporta USB-OTG, trebuie sa verifici tu asta.
Cum pot sa verific daca suporta usb-otg? Nu-i suficient ca poate sa citeasca stick-uri usb? As prefera una pe usb ca-s mai ieftine, dar nu stiu care merge pe tableta ast

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Daca iti merg memorii pe USB, adica stick-uri, atunci inseamna ca are tableta ta suport pentru USB-OTG.
Insa ata nu-ti garanteaza faptul ca o camera dintr-aia va fi recunoscuta de tableta, pentru ca nu se stie daca kernelul si firmware-ul contin drivere pentru respectiva camera. S-ar putea sa o "vada" laptopul ca o camera generica, dar din pacate e pe incercate.

#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View Postsandel1, on 29 august 2017 - 17:06, said:

Buna ziua, as dori sa stiu daca exista vreo camera pentru inspectat canalizarea, care sa fie compatibila cu tabletele si telefoanele cu chipset Mediatek (lenovo, vonino). Din ce am cautat pana acum, nu am gasit, iar din ce spune lumea, camera este recunoscuta dar nu se vede imaginea (ecran negru).
Ia vezi asta
https://m.gearbest.com/microscopes-endoscope/pp_235110.html?wid=44&lkid=10745336

#8
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View Postnick5roo, on 04 septembrie 2017 - 13:52, said:

Ia vezi asta
https://m.gearbest.c...4&lkid=10745336
Ai incercat-o pe Lenovo si merge sigur? Ca nu as arunca cu banii... Din ce am citit la "user rewievs" unul zicea ca nu i-a mers pe un telefon cu chipset mediatek pana nu i-a schimbat rezolutia. Din pacate la tabletele astea, nu vad sa aiba optiunea de a umbla la rezolutie.

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Nu am încercat, eu am văzut că e un produs nou. Caută mai multe informații pe google, eventual la producător dacă găsești și vezi cu ce e compatibil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate