Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Casti Intex HP-311SB

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salutare , tot voiam de ceva timp sa achizitionez o pereche de casti... si na m-am gandit ca daca tot e taicamiu la cumparaturi de ce sa nu imi cumpere si o pereche de casti (doar pentru ascultat muzica si Skype si ceva gaming) nu voiam ceva sofisticat. A cumparat o pereche de asa ceva https://www.maniamal...til-procasa-ro/ . Problema care o intampin este ca se aud FFFFF INCET . La telefon se aud incet , la calculator la fel de incet . Si mai bine se aud la telefon decat la calculator (se aude un gajaiat ceva la bass) inaintea lor am avut o pereche de A4tech HS-28 care si acum le am doar ca s-au mai uzat ... dar tot se aud de inca 6 ori mai tare (bass si tot ce vrei) dupa 2 ani de zile. Deci , ce le-asi putea face ? Sunt castile de vina ? Sau de ce se aud asa de incet ? Posted Image

Edited by Andrei2221, 27 August 2017 - 18:57.


#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Mai probeaza pe 1-2 dispozitive, apoi garantie scrie pe ele.
Sau retur, daca sint luate online, dar te costa curierul inapoi cit ai dat pe casti.

Edited by buyonevideo, 27 August 2017 - 19:04.


#3
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
La pretul de 30 lei nici pe gratis nu mi-ar trebui casti !!!!!!!!!!! Eu am dat 500 pe ele si merita.

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012
intex nu e o marca recunoscuta tomai pentru calitatea produselor sale... A4Tech in schimb are produse destul de ok pt pretul cerut. Spun asta din experienta mea cu produse ca mousi, tastaturi, micro sistem audio pentru PC si alte maruntisuri care nu mi-au facut nervi si nici nu m-au facut sa imi para rau de banii dati pe ele.
Incearca sa maresti si tu bugetul la 50-80 lei ca sa poti cumpara ceva mai ok.

#5
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View PostA10, on 27 august 2017 - 19:34, said:

intex nu e o marca recunoscuta tomai pentru calitatea produselor sale... A4Tech in schimb are produse destul de ok pt pretul cerut. Spun asta din experienta mea cu produse ca mousi, tastaturi, micro sistem audio pentru PC si alte maruntisuri care nu mi-au facut nervi si nici nu m-au facut sa imi para rau de banii dati pe ele.
Incearca sa maresti si tu bugetul la 50-80 lei ca sa poti cumpara ceva mai ok.
Normal ca voiam ceva mai bun de atat , m-a mancat sa ii spun lui sa imi cumpere. Eu nu stiu daca atat de tare se aud sau au ele ceva asta nu stiu

Edited by Andrei2221, 27 August 2017 - 20:07.


#6
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,051
  • Înscris: 23.09.2005
Obisnuiam sa cumpar de-astea de la un mic magazin ce aducea produse direct (cica) din China. Le luam caci erau ieftine, si cat de cat sunetul era redat relativ fidel pentru ce-mi trebuia mie (nu muzica sau jocuri, nici volum foarte mare, pur si simplu sunetele obisnuite de la PC sa nu deranjeze pe altul, eventual cate-o melodie in fundal din cand in cand, eu nu ascult muzica prea tare.).
Din punctul asta de vedere erau ok, atata ca-s slabe ca si rezistenta, dupa o perioada de cateva luni incepea sa nu se mai auda decat intr-o casca, apoi cedau de tot.

Si apropo, vad ca pretul afisat este 30 de lei.

La magazinul ala erau 19 lei.

Totusi sa se auda slab n-am observat, daca dadeam tare, urca si volumul pana ma deranja ca era prea tare, deci posibil sa fie problema doar cu perechea ta.

Cu toate ca daca ma uit aici, modelul tau este tot 30 de lei, dar e modelul "Intex HP-311SB Pro Casa", insa au si modelul simplu "Intex HP-311SB" la 19 lei, insa e fara "Pro Casa".

Nush ce e Pro casa ala.

Posibil ca eu aveam modelul simplu, insa dupa cum ti-am zis, n-am putut sa ma plang ca mergeau prea incet.

Edited by Phobos, 27 August 2017 - 22:23.


#7
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View PostPhobos, on 27 august 2017 - 22:16, said:

Obisnuiam sa cumpar de-astea de la un mic magazin ce aducea produse direct (cica) din China. Le luam caci erau ieftine, si cat de cat sunetul era redat relativ fidel pentru ce-mi trebuia mie (nu muzica sau jocuri, nici volum foarte mare, pur si simplu sunetele obisnuite de la PC sa nu deranjeze pe altul, eventual cate-o melodie in fundal din cand in cand, eu nu ascult muzica prea tare.).
Din punctul asta de vedere erau ok, atata ca-s slabe ca si rezistenta, dupa o perioada de cateva luni incepea sa nu se mai auda decat intr-o casca, apoi cedau de tot.

Si apropo, vad ca pretul afisat este 30 de lei.

La magazinul ala erau 19 lei.

Totusi sa se auda slab n-am observat, daca dadeam tare, urca si volumul pana ma deranja ca era prea tare, deci posibil sa fie problema doar cu perechea ta.

Cu toate ca daca ma uit aici, modelul tau este tot 30 de lei, dar e modelul "Intex HP-311SB Pro Casa", insa au si modelul simplu "Intex HP-311SB" la 19 lei, insa e fara "Pro Casa".

Nush ce e Pro casa ala.

Posibil ca eu aveam modelul simplu, insa dupa cum ti-am zis, n-am putut sa ma plang ca mergeau prea incet.
Am inteles ... probabil ca perechea mea e de vina ... Asta este acum nu e paguba dar am aruncat niste bani pe care ii puteam folosii

#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Garantie sau retur online, care e problema ?!

#9
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View PostAndrei2221, on 27 august 2017 - 18:57, said:

(doar pentru ascultat muzica si Skype si ceva gaming) nu voiam ceva sofisticat.
pai tu ai spus 2 chestii sofisticate:
- muzica - aici depinde si de pretentii, dar iti garantez ca daca vei asculta la o pereche de casti mai buna, o sa iti dai seama cat de oribile sunt castile ieftine
- skype - aici conteaza microfonul, care la castile ieftine e varza.

incearca si tu sa ajungi macar pana la astea cu bugetul. stiu, e prima oara cand vad ca HP fac si casti, dar sunt un brand cu ceva renume si nu o sa-l faca de kko vanzand casti de kko.

evita marci necunoscute, evita cu orice pret HAMA, si evita castile "gaming" ieftine gen marvo, natec, redragon, etc.

#10
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View Postshmu, on 29 august 2017 - 09:31, said:


pai tu ai spus 2 chestii sofisticate:
- muzica - aici depinde si de pretentii, dar iti garantez ca daca vei asculta la o pereche de casti mai buna, o sa iti dai seama cat de oribile sunt castile ieftine
- Skype - aici conteaza microfonul, care la castile ieftine e varza.

incearca si tu sa ajungi macar pana la astea cu bugetul. stiu, e prima oara cand vad ca HP fac si casti, dar sunt un brand cu ceva renume si nu o sa-l faca de kko vanzand casti de kko.

evita marci necunoscute, evita cu orice pret HAMA, si evita castile "gaming" ieftine gen marvo, natec, redragon, etc.
Mie imi plac si cele de la a4tech am vazut o pereche hs 800 dar nu stiu cat de bune sunt

#11
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
pai citeste

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate