Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Recomandare pentru o cultură pe 350mp, cu întreținere minimă

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Salut! Am in spatele casei o gradina cu suprafata de 200 mp pe care in primavara am pus gazon. In prima faza gazonul s-a dezvoltat frumos, dar acum mai am gazon doar in zona unde este un prun. Tot pe aceeasi suprafata, am de anul trecut, trandafiri care se dezvolta foarte frumos. De asemenea, in exteriorul curtii am o suprafata de 150 mp pe care am semanat trifoi rosu. Si aici in prima faza a iesit trifoiul, dar ulterior, buruienile au acoperit toata suprafata. Ieri a fost a cincea coasa data  pe cele doua suprafete.  M-am gandit  ca anul viitor sa incerc sa pun lucerna pe ambele loturi de teren. Pe terenul din interiorul curtii a inceput sa se dezvolte mult moțanul, vulpoaica, etc. In exteriorul curtii a inceput sa apara chiar si ambrozia, o planta foarte periculoasa pentru sanatate.  Doresc sa imi recomandati o planta rezistenta la seceta care sa creasca uniform si sa necesite doar cosirea din cand in cand. Multumesc.

Edited by daviodan, 26 August 2017 - 12:05.


#2
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Trifoi alb pitic.

Oricum, daca ai apa, ai putea sa uzi 300 de mp. E putin de udat.  Eu ud cam 800 de mp de gazon si trifoi alb... E ceva munca si apa..da e verde in curte nu maro..

Edited by mariovrs, 26 August 2017 - 20:26.


#3
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Multumesc!

#4
AndreiDrp

AndreiDrp

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.12.2016
De asemenea as completa daca ai posibilitatea sa executi o aratura mai adanca pentru a incerca sa cureti pamantul, si eu am avut o experienta similara cu trifoiul acoperit de iarba.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate