Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Dacă v-ați putea teleporta în trecut acum 10-40 de ani, ce v-ați cumpăra?

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#1
djl

djl

    Resursele sunt făcute pt. a fi consumate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,129
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă v-ați putea teleporta în trecut acum 10-40 de ani, ce v-ați cumpăra? Nu neapărat în România.
Eu mi-aș cumpăra ce se găsește greu acuma: casete, becuri cu incadescență, poate 2-3 tv-uri pe lămpi (da' din alea foarte vechi), cabluri S.C.S.I., reviste, almanahuri.

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,191
  • Înscris: 14.10.2008
Casete nici intr-un caz, din cei ai spus mai sus poate doar becuri, pentru ca astea de acum sunt din ce in ce mai proaste, nici nu mai am de 100 la magazin, doar 2 am mai avut, am prins 2 Vultur de 40 w vai de mama lor, unul merge si altul s-a intepenit in dulie si nici nu se aprinde. Posted Image

#3
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,826
  • Înscris: 28.11.2006
Eu m-as interesa daca masina aia de teleportat merge si in viitor, si daca da, as cumpara-o Posted Image

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,191
  • Înscris: 14.10.2008
Nu merita becuri CFL/LED in locuri in care aprinderile sunt rare si nu stau aprinse ore in sir.

View Postpufonel, on 20 august 2017 - 00:25, said:

Eu m-as interesa daca mnasina aia de teleportat merge si in viitor, si daca da, as cumpara-o Posted Image
Mie mi-a fost mereu frica de viitor dar nici in trecut nu-mi place sa ma uit prea mult.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
1. Ar trebui sa ai bani pt asta, acolo, in trecut.
2. Ai o problema de logica...
Acele lucruri poti sa le cumperi si acum, doar ca ai ceva patologic legat de trecut, ce te face sa ignori prezntul "glorios".

#6
djl

djl

    Resursele sunt făcute pt. a fi consumate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,129
  • Înscris: 13.06.2004
Le poţi cumpăra şi acuma, dar nu le mai găseşti aşa de uşor!
Măcar eu am ceva patoligic legat de ceva despre care cred că a avut destule lucruri frumoase... nu am ceva patologic cu "valoare", "zdringhi-zrdinghi" sau aruncat gunoiul pe stradă cum îmi vine mie pe chelie!  :)

#7
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
Incepem sa folosim calatoria temporala pentru shopping? De ce in trecut cand putem merge in viitor ca sa ne luam ultimul racnet in materie de televizoare holo 16K...  Banalul act al cumparaturilor intr-un magazin din trecut are acelasi efect asupra viitorului ca o actiune concertata.

LE. Stiu de ce a deschis subiectul - a ramas cu gandul la minunatiile alea de Blaupunkt. Insa nu ai conectica moderna, usb, hdmi, cu chiu cu vai poti conecta un dvd player la ele, se impaca mai bine cu videourile.

Edited by malmoth, 20 August 2017 - 00:39.


#8
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
As cumpara cativa saci cu bitcoini. Posted Image
Sau IBM-ul.

Edited by Tort, 20 August 2017 - 00:30.


#9
coste01

coste01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.08.2015
Un ceas nou, iar acum as avea un ceas vechi de 40 de ani care ar arata perfect

#10
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

View PostTort, on 20 august 2017 - 00:30, said:

As cumpara cativa saci cu bitcoini. Posted Image
Sau IBM-ul.
Bitcoin a fost primul lucru la care m-am gandit si eu cand am vazut titlul topicului...

#11
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 23.09.2005
Trebuia sa te limitezi tu la 40 de ani!

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/150x150/7b/af/46/7baf468f57fd5fee93f5de3b3e20d236.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Eu vreau sa vad dinozaurii...

N-as cumpara nimic, m-as duce doar sa ma caut pe mine insumi, si as sta nitel de vorba... Am cateva lucruri pe care era bine sa le fi stiut... Posted Image

Edited by Phobos, 20 August 2017 - 01:03.


#12
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017
as cumpara bilete la loto, pariuri etc. as fi milionar xd:))

#13
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 11.10.2006
Castigi la loto, obtii ce ti-ai dorit insa fii sigur ca atunci cand vei reveni (daca te mai intorci) vei da peste o Europa anchilozata de dictaturi severe sau o lume altfel de cum o stiai..  Indiferent ce faci in trecut se schimba viitorul, afectezi echilibrul spatiu temporal.
In trecut te poti folosi de moneda epocii insa in viitor este greu de ghicit cum vor arata banii peste 10-20 de ani. Calatorind inainte-inapoi de ce sa nu poti comite niste tepe monumentale (de preferat in viitor, ca nu au de unde sa te ia :D ) - iei produse fara sa le achiti, zici ca vii pe urma cu suma de plata si pa! Nu tu gaura in buget, ai si produsele visate...

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,191
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu doresc vreodata calatorii in timp (nici nu cred ca vor fi vreodata posibile) ci prevederea viitorului este cea care ma intereseaza, pentru ca urasc surprizele neplacute. Sa fi stiut dinainte ca viata mea va fi superba pana in 2014(cu perioada 2010-2013 chiar mai frumoasa decat studentia), nu mai eram atat de trist in anul IV de facultate (2007-2008). Posted Image

Momentan nici vremea nu poate fi prevazuta exact, iar prostiile alea de ghicit in cafea/carti/stele sunt foarte discutabile si mai ales interpretabile. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 20 August 2017 - 01:07.


#15
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

View Postmalmoth, on 20 august 2017 - 00:54, said:

Castigi la loto, obtii ce ti-ai dorit insa fii sigur ca atunci cand vei reveni (daca te mai intorci) vei da peste o Europa anchilozata de dictaturi severe sau o lume altfel de cum o stiai..  Indiferent ce faci in trecut se schimba viitorul, afectezi echilibrul spatiu temporal.
In trecut te poti folosi de moneda epocii insa in viitor este greu de ghicit cum vor arata banii peste 10-20 de ani. Calatorind inainte-inapoi de ce sa nu poti comite niste tepe monumentale (de preferat in viitor, ca nu au de unde sa te ia Posted Image ) - iei produse fara sa le achiti, zici ca vii pe urma cu suma de plata si pa! Nu tu gaura in buget, ai si produsele visate...

da, conduce hitler lumea cand o sa ma intorc, pentru ca am castigat eu la loto:))

#16
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 03.02.2014
Actiuni apple/google.

#17
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,975
  • Înscris: 31.07.2007
Disc de picup cu Angela Similea.

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,191
  • Înscris: 14.10.2008
Unul zgariat?Posted Image

Nu credeam nici ca Youtube va fi posibil, dar el ofera o calatorie in timpul muzical si nu numai, trecut+prezent. Combin piesele actuale cu cele din perioada mea de nostalgie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate