Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg
 Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...
 navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 

Smucitura la viteza mare

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
george_94

george_94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2017
Sal

Am dus o masina de afara, este o Mazda 3, a avut niste probleme cu franele pe care le-am remediat dar a mai ramas una care nu-i dau de cap.
La viteze mari de peste 100 km/h se simt niste smucituri scurte si la intervale de 15-20 secunde, cateodata 1 minut. Stiti care ar putea fi cauza, sau ce ar trebui sa mai verific?

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Unde ai dus-o?

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Inauntru.

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Aaaa...

#5
boigeorge

boigeorge

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.08.2017
benzina, bujii, poate vreun compresor AC care cupleaza si decupleaza prea violent, vreo bobina etc. Variante ar fi, trebuie dusa la service.

#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
In primul rand vezi ce carburant bagi in "CONSERVA", apoi verifica filtrul de carburant., se pare ca nu are suficient debit cand ceri putere, si poate multe altele , mai descoperi pe parcurs ca nu-i singura problema.

In ultima perioada astia de la SMURD sunt cam ocupati asa ca daca o forjezi s-ar putea sa nu prinzi rand la ei, si e nasol!

Edited by keta, 19 August 2017 - 18:21.


#7
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 10.09.2014
Omul nu da detalli gen motorizare, an de fabricatie, modifficari aduse, n ce viteza face asa pe la 100 kmh etc. Se asteapta sa ne uitam in globul de cristal.

#8
george_94

george_94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.08.2017
Bine atunci, ma scuzati de deranj. O sa o duc la mecanic oricum, am vrut doar sa-mi fac o idee inainte cam ce ar putea fi. Bujii nu cred deoarece este o smuceala foarte scurta, 0.2s

Edited by george_94, 19 August 2017 - 18:26.


#9
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postgeorge_94, on 19 august 2017 - 18:26, said:

Bine atunci, ma scuzati de deranj. O sa o duc la mecanic oricum, am vrut doar sa-mi fac o idee inainte cam ce ar putea fi. Bujii nu cred deoarece este o smuceala foarte scurta, 0.2s

     Si ce idee ti-ai facut ?

#10
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Cel mai probabil smuciturile sunt cauzate de o pierdere brusca a presiunii in injectoare. Injectoarele functioneaza cu o precizie de milisecunde, iar in clipa in care un injector nu functioneaza normal, se simte o pierdere brusca de putere iar imediat o revenire, adica o smucitura. Probabil injectorii necesita o curatara cu ultrasunete.

Edited by Real_NEO, 19 August 2017 - 20:56.


#11
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 23.01.2010

View Postgeorge_94, on 19 august 2017 - 18:26, said:

Bine atunci, ma scuzati de deranj. O sa o duc la mecanic oricum, am vrut doar sa-mi fac o idee inainte cam ce ar putea fi. Bujii nu cred deoarece este o smuceala foarte scurta, 0.2s
Nu te scuza,este de la relanti,o fi cazut ceva prin baia de ulei si la viteza mare trage si relanti-ul

#12
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Verifică instalația electrică pe partea care tine de alimentarea generală și motor. Dar și senzorul de poziție arbore si antidetonare. Sau cum io zice. Dar cel mai bine phutei un test pe computer. În mers ar fi sublim, dacă găsești pe cineva care face din astea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate