Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Samsung S8+ sau Huawei Mate 9

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bullterier

bullterier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2007
Ce ma sfatuiti sa aleg intre aceste telefoane?

Am tot citit pagini de comentarii despre ambele telefoane si ce am observat e faptul ca  S8 are un display foarte fragil...plus problema cu nuantele de rozaliu in diferite zone ale ecranului.

Mate 9 am inteles ca se cam incinge, probleme cu afisarea notificarilor. Dar pare un telefon mai solid, mai rezistent.

Ma decisesem sa iau un S8+ dar fiecare pagina citita aici, m a adus in situatia actuala..indecis Posted Image

vad acum ca la mediagalaxy, la pretul de 3699 lei, primesc cadou si Ochelari realitate virtuala cu joystick SAMSUNG Gear VR3 SM-R324

Edited by bullterier, 19 August 2017 - 16:32.


#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
Incep prin a spune ca imi plac ambele, si ambele sunt f. performante.
Totodata poti sa ne spui pentru ce le vrei mai mult? Adica te intereseaza anumite aspecte precum camera, audio, display?

In orice caz, as merge pe S8+. Display-ul este excelent, si nu cred ca o sa ai probleme cu acele nuante rosiatice - au fost la inceput, si oricum nu la toti.
Bateria e OK, audio OK, camera excelenta si pe foto si pe video, ca marime sta bine, desi asta e subiectiv.
Mate 9 mi se pare mai solid cu spatele metalic, dar asta nu inseamna neaparat ca S8 e fragil, dar necesita o husa ceva daca nu vrei sa ajunga cu zgarieturi de la asezat pe ici pe colo.

#3
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,519
  • Înscris: 06.03.2016
S8+

#4
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Mate 9 pro.
Oricum poti sa le incerci pe ambele. Cumperi s8-ul, faci retur, cumperi mate 9 pro, daca-ti place il pastrezi, daca nu, faci retur si iti cumperi din nou s8. Simplu. Toate parerile de aici sunt subiective. Chiar si parerea mea. :)

Edited by emikiii, 19 August 2017 - 16:46.


#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,255
  • Înscris: 08.11.2016
S8+, nu vei regreta.

#6
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Mie mi-a placut mai mult Mate 9, decat Mate 9 Pro ...
S8/+ nu-mi plac, mi se par cam inguste fata de lungimea pe care o au.

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
De ce nu Note 8? Apare in cateva zile...saptamani la emag. Daca e musai intre alea, S8+. dar clar Note va fi peste el si daca tot il iei de nou, chiar nu are rost sa iei acum S8+. Macar ca are 6 GB RAM si doua camere de 1.7 (foarte luminoase) si tot ar merita sa mai astepti un pic.

#8
boigeorge

boigeorge

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.08.2017
Mate 9 am ales si eu in dauna lui s8+. Nu regret deloc, pare mai barbatesc.
Mate-ul nu se mai incinge, s-a rezolvat problema acum vreo saptamana printr-un update. Cel putin eu nu am mai avut problema asta.

#9
bullterier

bullterier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2007
din ce am vazut, Note 8 va veni cu un pret destul de piperat, circa 1000 euro. cam mult....

imi plac amandoua. imi doresc un telefon cu ecran mare. de asta m am orientat catre aceste 2 modele.

S8+ e un pic mai ciudat, fiind mai ingust.

Mate 9 pare mai solid

#10
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Sau asteapta mate 10.

#11
bullterier

bullterier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2007

View Postemikiii, on 19 august 2017 - 18:55, said:

Sau asteapta mate 10.


nu cred ca mai am rabdare pana pe 16 oct, cand se lanseaza :)
macar Note 8 se lanseaza pe 23 aug. poate mai astept sa vad pretul la precomanda.

daca nu, ma intorc tot la S8+ sau Mate 9

#12
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,135
  • Înscris: 08.12.2008

View Postshymano, on 19 august 2017 - 16:54, said:

S8/+ nu-mi plac, mi se par cam inguste fata de lungimea pe care o au.

Si eu care credeam ca e doar impresia mea. Uite ca nu sunt nebun. Mai e unul. :D :P
Strict dintre ele, as alege S8 +.
Desi m-as uita la un Iphone 7 Plus. Telefonul ala va fi de top si peste 2-3 ani. Iar asta va tine pretul ridicat si la o posibila revanzare.

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

View Postboigeorge, on 19 august 2017 - 18:13, said:

Mate 9 am ales si eu in dauna lui s8+. Nu regret deloc, pare mai barbatesc.
Mate-ul nu se mai incinge, s-a rezolvat problema acum vreo saptamana printr-un update. Cel putin eu nu am mai avut problema asta.
Voiam sa aduc argumentul acesta ca minus. Nu mai am cum sa testez, dar era nebunie cum frigea. S8 face managementul acumulatorului mai bine, deci tine mai mult. Camera mi s-a parut si vreau sa subliniez, mi s-a parut mai slaba pe Mate.

Eu am S8 Plus. Da, raportul lungime/latime, cu care te obisnuiesti intr-un final, este deficitar. Si nu ma refer doar la display, ci si la grip.

#14
bullterier

bullterier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2007
mai poate sa confirme cineva problema cu incinsul la Mate 9.... ca nu se mai incinge dupa update?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate