Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Atac cu cutitul in orasul Surgut din Rusia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
192 replies to this topic

#181
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
OK, deci nu ai nimic de spus.

#182
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 04.03.2014
Te-am avertizat,  nu prea ai ce face cu persoanele care temele astea le invata de pe alea 3 siteuri si cateva surse pe youtube.

#183
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,409
  • Înscris: 20.05.2005

 ionutzitaly, on 23 august 2017 - 22:48, said:

Te-am avertizat,  nu prea ai ce face cu persoanele care temele astea le invata de pe alea 3 siteuri si cateva surse pe youtube.

. . .  fata de cei ce au temeinice cunostinte din cadrul scolilor islamice :D

Edited by gdans, 24 August 2017 - 00:52.


#184
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

 Cris007, on 19 august 2017 - 11:04, said:

Eu sunt curios cum rezolva Rusia situatia, ca am inteles ca EU nu stie. In Rusia sunt mai multi musulmani raportati la totalul populatiei decat in Europa.
Exista frecvent incidente din astea "minore" in rusia. O data la 3-4 ani, cate unul din ala mai spectaculos.

Pai din ce se vede nici rusia nu rezolva situatia, ca nu de ieri de azi au probleme cu astia. Curios cum i-au tinut comunistii in frau.

 Cris007, on 19 august 2017 - 11:14, said:

Crezi ca-l termina pe kadyrov de exemplu? Pentru atacul asta cu cutitul?
Kadyrov e el insusi musliman inrait, dar i-a dat putin putere ca asculta de putin si are influenta in zona. Regiunea caucazului e destul de haotica insa.

 vrajitoruldinoz, on 22 august 2017 - 17:42, said:

Vad ca sinteti asa prinsi in propaganda prosteasca ca nu ati discutat graficul asta, il mai pun o data Posted Image

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Terrorist_Attacks_in_the_EU_by_Affiliation.png/630px-Terrorist_Attacks_in_the_EU_by_Affiliation.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sa ne dai si un grafic cu numar de morti in functie specificul terorismului. ;)

Pana atunci iti dau eu o lista cu cele mai sangeroase incidente din 2001 incoace...

[ https://i.imgur.com/wxYOBfP.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#185
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
Cele mai singeroase atacuri nu iseamna cel mai mare numar de morti...
Oricum faci o confuzie asupra premizei. Discutia era in contextul in care s-a spus ca pina sa vina musulmanii europenii nu auzisera niciodata de terorism si traiau intr-un fel de paradis pierdut.

Edited by vrajitoruldinoz, 24 August 2017 - 02:02.


#186
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

 vrajitoruldinoz, on 22 august 2017 - 23:09, said:

Nu, nici vorba, doar ca nu te-am auzit propagandind pe forum de ETA, IRA, Baader-Meinhof, Mafia, NSU,  si nici deschizind 40 de topicuri identice.
Pai nu prea mai au activitate. Iar cand aveau tinteau cu predilectie diversi angajati ai statului, nu civili. Cel mai sangeros atac cu civili al ETA a fost de 21 de morti si 40 si ceva de raniti. Adica vreo 10% din ce au facut muslimanii la madrid in 2004.

 vrajitoruldinoz, on 22 august 2017 - 23:09, said:

Nu sustin deloc nici un fel de terorism, ma opun insa cu toata forta idiotilor care folosind SCUZA terorismului si a propriei panici vor sa transforme tarile civilizate in tari nasoale. Sint niste cozi de topor manipulate, manipulate in primul rind de teroristi pentru ca asta insemna ca teroristii inving.
Dorinta  de mina de fier, conformitate, ordine, uniformitate e mare in special la religiosi.
Cu asta sunt de acord, nu trebuie ca statele sa devina politienesti. Prea mare panica si isteria.

 vrajitoruldinoz, on 24 august 2017 - 02:01, said:

Cele mai singeroase atacuri nu iseamna cel mai mare numar de morti...
Oricum faci o confuzie asupra premizei. Discutia era in contextul in care s-a spus ca pina sa vina musulmanii europenii nu auzisera niciodata de terorism si traiau intr-un fel de paradis pierdut.
Ba cam inseamna. Ca daca le aduni si te mai si raportezi la perioada de timp in care au fost comise, cam asta da. Si apoi conteaza targetul. Daca muslimanii ar tinti unitati de politie sau unitati militare, nu ar fi asa mare panica in randul populatiei obisnuite. De ex. IRA cauzat 125 de morti in 30 de ani, cat muslimanii in in cate un atentat(sau 2-3, depinde pe care le aduni numeri) . In UK 430 total in 30 de ani(1970-2000) din toate cauzele posibile - insa cele mai multe decese a provocat atentatul de la Lockerbie(iarasi muslimani implicati)

Edited by IllusiveMan, 24 August 2017 - 02:11.


#187
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017
nu stiu de unde va tot vin ideilea astea ca ar fi musulmani implicati in atentate.

#188
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,409
  • Înscris: 20.05.2005

 dragne2017, on 24 august 2017 - 10:58, said:


A aparut si lege, cine mai acuză pe musulmani, face 6 luni puscarie.

Edited by gdans, 25 August 2017 - 14:25.


#189
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
La noi sau in germanistan?

#190
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,409
  • Înscris: 20.05.2005

 I2O, on 25 august 2017 - 15:42, said:


Deocamdată in Germania, ori asta înseamnă ca in curând va fi in tot UE.

Edited by gdans, 25 August 2017 - 15:56.


#191
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nasoala treaba...dar pe ala din spania care anunta pe internet ca o sa omoare oameni nu au avut treaba cu el...in ce lume am ajuns sa traim

Edited by I2O, 25 August 2017 - 16:24.


#192
dragne2017

dragne2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 11.08.2017

 gdans, on 25 august 2017 - 14:25, said:

A aparut si lege, cine mai acuză pe musulmani, face 6 luni puscarie.

in sfarsit, o lege buna pentru toata europa!

pentru mine este un must sa stau cat mai aproape de musui.
imi place foarte mult de ei si de religia lor.

ii astept pe toti naomistii sa vina in europa ca sa plec eu cu ai mei in naom dupa aia
sa stau la marginea marii celei mari si sa belesc ochii in zare.

#193
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Atac cu cutitul si la Mioveni.
Omul, 39 de ani este la al doilea atac cu cutitul.
Femeia a murit injunghiata la gat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate