Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Atac cu cutitul in orasul Surgut din Rusia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
192 replies to this topic

#19
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011

 zardato, on 19 august 2017 - 11:25, said:


Niste cifre
Cel mai tampit lucru pe care il poti face e sa etalezi statistici despre accidente rutiere, incercand astfel sa diminuezi impactul unui atac terorist. Eu te respect in continuare, dar am un gust amar in gura si iti spun si tie ce i-am spus si lui Cris007: asta e cel mai ordinar cinism.

#20
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 tenzen, on 19 august 2017 - 11:30, said:

Tocmai asta este problema peste tot, orice terorist ucis are frati / rude, care vor sa se razbune.

E cu totul altceva situația din Rusia și situația din Europa de vest, ăia sunt la ei acasă și sunt la ei acasă după o grămadă de probleme avute cu rușii, într-o țară săracă unde numa de trăit nu e fain, în afară de câteva mari orașe
În Rusia acuma vreo 20 de ani sau când naiba, că nu mai caut pe net, a avut loc unul din cele mai mari atacuri teroriste, s-or pus niște ceceni nebuni sau ce erau să împuște și să ia ostatici elevii și familiile lor aflate la deschiderea anului nou școalr, după 20 de ani de războaie uite că n-au rezolvat nimica, în general în Rusia nu e nimica rezolvat, totul e din ce în ce mai rău.

Edited by Velaxa, 19 August 2017 - 11:38.


#21
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006

 Velaxa, on 19 august 2017 - 11:34, said:

În Europa de vest este o altă situație, în Rusia musulmanul e la el acasă, nu e venit pe barcă după ajutoare sociale.

Asta nu schimba cu nimic situatia si nici abordarea autoritatilor ruse.

Edited by marius.bunu, 19 August 2017 - 11:39.


#22
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 Chriss_Summer, on 19 august 2017 - 11:36, said:

Cel mai tampit lucru pe care il poti face e sa etalezi statistici despre accidente rutiere, incercand astfel sa diminuezi impactul unui atac terorist. Eu te respect in continuare, dar am un gust amar in gura si iti spun si tie ce i-am spus si lui Cris007: asta e cel mai ordinar cinism.

Ai citit fraza subliniata? Acolo era esenta.  

E vorba de morti violente ale unor oameni nevinovati.  Ce ne sperie mai mult si de ce?

Edited by zardato, 19 August 2017 - 11:39.


#23
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Va dati seama ce-am ajuns, daca Europa, care se presupune a fi simbolul inteligentei, asteapta exemplu de la Rusia, simbolul oligarhiei? Posted Image

Edited by Phobos, 19 August 2017 - 11:39.


#24
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011
Sa ne facem ca nu exista terorism doar pentru ca oamenii mor in multe alte feluri, asta mi se pare cel putin ciudat si absurd.

#25
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 zardato, on 19 august 2017 - 11:25, said:


Niste cifre
Deci tu pui ACCIDENTELE langa ATACURI?Posted Image

 Velaxa, on 19 august 2017 - 11:27, said:

Felicitări, susții ca omul să fie un babuin sinistru și cretin, ce rezolvi dacă îi omori toată familia?
REzolvi multe. Urmatorul babuin sinistru si cretin care vrea sa injunghie oameni nevinovati pe strada se va gandi de mai multe ori inainte de a o face.

#26
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
violenta in crestere.asta e vizibil de mult.
Incepe cu cea verbala pentru si vorbele pot ucide.

#27
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 baliosss, on 19 august 2017 - 11:43, said:

Deci tu pui ACCIDENTELE langa ATACURI?Posted Image


REzolvi multe. Urmatorul babuin sinistru si cretin care vrea sa injunghie oameni nevinovati pe strada se va gandi de mai multe ori inainte de a o face.

Tu esti ala care mi-ai zis ca ai fi vrut sa fiu mort (sa fiu pe La Rambla cad a fost atentatul) pentru ca avem opinii diferite!

Nu-ti mai pot cere nimic altceva.  Esti de departe dincolo de ceea ce consider terorist!

Edited by zardato, 19 August 2017 - 11:47.


#28
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006

 Phobos, on 19 august 2017 - 11:39, said:

Va dati seama ce-am ajuns, daca Europa, care se presupune a fi simbolul inteligentei, asteapta exemplu de la Rusia, simbolul oligarhiei? Posted Image


Europa este simbolul Impotentei.
Au trebuit sa vina americanii ca sa rezolve conflictul din Balcani.

Democratiile vest-europene NU au arme impotriva terorismului islamic.

Dimpotriva, pun gaz pe foc si agraveaza situatia introducand milioane de muslimi pe langa cei existenti deja si neintegrati de 3-4 generatii.

Edited by marius.bunu, 19 August 2017 - 11:46.


#29
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003
Rusii nu prea au teren arabil asa ca o sa niveleze satul de unde provine ala...daca nu se imbata comandantul poate le si zice la locuitori sa plece inainte.

#30
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 zardato, on 19 august 2017 - 11:46, said:

Tu esti ala care mi-ai zis ca ai fi vrut sa fiu mort pentru ca avem opinii diferite!

Nu-ti mai pot cere nimic altceva.  Esti de departe dincolo de ceea ce consider terorist!
Gresesti! Am zis doar ca trebuia sa va aflati pe Rambla. Nu sa o mierliti, sa vedeti teroarea cu ochii vostri.

Si nu pentru ca avem opinii diferite ci pentru ceea ce faci, inclusiv in postul asta cu accidentele. Incerci sa minimalizezi consecintele ATACURILOR comise de teroristi.

PS: Sustin in continuare acelasi lucru.

Edited by baliosss, 19 August 2017 - 11:50.


#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 marius.bunu, on 19 august 2017 - 11:24, said:

Ii omoara familia pana la a 15-a spita, inclusiv pe aia care au baut o cafea acu' 20 de ani cu bunicul atacatorului.
Nu pierd vremea cu drepturile omului, procese, "era in vizorul nostru ca islamist' da nu puteam deranja omu' fara motiv" , #surgut,
ala cu pianu' care canta Imagine, flori puse de multimi, rabini imbratisand muftii care plang si alte cacaturi vest europene.

Old school style always works.

Asa  au facut si in trecut cand incepusera muslimii sa rapeasca rusi.
Au inceput muslimii sa primeasca prin posta capetele unor lideri de ai lor/muftii/imami si s-au calmat instant.

Rusul stie putine dar bune.
Muslimul nu stie de vorba buna, tratative, democratie.
Daca nu stie decat limba violentei, rusul ii vorbeste pe limba lui.
Ce-ai patit?

#32
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 marius.bunu, on 19 august 2017 - 11:46, said:

Europa este simbolul Impotentei.
Au trebuit sa vina americanii ca sa rezolve conflictul din Balcani.

Democratiile vest-europene NU au arme impotriva terorismului islamic.

Dimpotriva, pun gaz pe foc si agraveaza situatia introducand milioane de muslimi pe langa cei existenti deja si neintegrati de 3-4 generatii.

Cu toate astea peste 3 milioane (3 000 000), cam 15% din populatie au ales sa traiasca in statele vest-europene decat in Romania.  Si trendul nu scade.
Nu crezi ca evaluarea ta asupra politicilor statelor vest-europene este putin gresita?

#33
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011
Autoritatile incearca sa musamalizeze, sa ascunda sub pres proportiile acestui razboi, in loc sa instruiasca oamenii, sa-i anunte ca trebuie sa fie in garda pentru ca orice se poate intampla. Exact ca in pregatirea pentru calamitati sau incendii.

#34
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 baliosss, on 19 august 2017 - 11:47, said:

Gresesti! Am zis doar ca trebuia sa va aflati pe Rambla. Nu sa o mierliti, sa vedeti teroarea cu ochii vostri.

Si nu pentru ca avem opinii diferite ci pentru ceea ce faci, inclusiv in postul asta cu accidentele. Incerci sa minimalizezi consecintele ATACURILOR comise de teroristi.

PS: Sustin in continuare acelasi lucru.

Ah, crezusem ca mesajul tau era comic sau ca era doar o ironie.  Doar ura si ironie.

Unde este moderatorul care face politia gandirii sa citeasca si ea mesajele sa vada spiritul si litera regulamentului si userii-model<->problema!  

Sigur ca da!

Tu te temi mai mult de riscul unui atentat sau de riscul unui accident de circulatie in Romania?

#35
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006

 zardato, on 19 august 2017 - 11:49, said:

Cu toate astea peste 3 milioane (3 000 000), cam 15% din populatie au ales sa traiasca in statele vest-europene decat in Romania.  Si trendul nu scade.
Nu crezi ca evaluarea ta asupra politicilor statelor vest-europene este putin gresita?

Bro, muslimii intra cu masinile si ataca cu cutitele trecatorii in Londra,Paris, Bruxelles, Barcelona si Berlin.

Nu in Bucuresti, Budapesta sau Praga.

Edited by marius.bunu, 19 August 2017 - 11:55.


#36
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 zardato, on 19 august 2017 - 11:53, said:

Ah, crezusem ca mesajul tau era comic sau ca era doar o ironie.  Doar ura si ironie.

Unde este moderatorul care face politia gandirii sa citeasca si ea mesajele sa vada spiritul si litera regulamentului si userii-model<->problema!  

Sigur ca da!

Si daca ma suspenda/baneaza, asta nu o sa imi schimbe parerea despre voi (cei de pe forum si cei din afara lui), cei care minimalizati consecintele atacurilor.

Quote

Tu te temi mai mult de riscul unui atentat sau de riscul unui accident de circulatie in Romania?

De niciuna! Dar n-are importanta.

Important e faptul ca nu e acelasi lucru ca un copil de 3 ani sa moara in accident sau sa fie UCIS cu PREMEDITARE.

Edited by baliosss, 19 August 2017 - 11:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate