Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Despre genocidul impotriva rasei albe

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1094 replies to this topic

#55
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postvio69a, on 16 august 2017 - 00:22, said:

Iar apocalipsele astea? ce naiba ....e din cauza caldurii ?????
PS
Ti-e clar sau nu ce inseamna genocid? dar pogrom?

GENOCÍD, genocide, s. n. infracțiune săvârșită în scopul de a distruge deliberat și sistematic, în întregime sau în parte, o colectivitate sau un grup național, rasial, etnic sau politic [Pl. și genociduri] – Din fr. génocide.

Pai, cam... din unele puncte de vedere, ceea ce se intampla se incadreaza. Doar atata ca nu avem dovezi concrete ca e deliberat si sistematic.

Edited by Phobos, 16 August 2017 - 08:19.


#56
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postcspot, on 16 august 2017 - 07:48, said:

O gramada de idiotenii pe topicul asta:
"Albii au dominant mii de ani bla bla..."  
  Piramidele din Egipt au fost construite inainte sa apara superiorii de rasa alba. Ca sa nu mai vorbim de Maiasi si alte civilizatii care numai albe nu erau.
Principala calitate a rasei albe este ca a nascut o gramada de idioti care se cred superiori.
Si o gramada de cretini care tin cu coloratii, si nici macar nu realizeaza ca respectivii colorati nu dau doi bani pe albi, nici macar pe aia care ii pupa pe ei in fund.

Piramidele nu-s mai vechi ca rasele, bre.
Si de altfel elita egipteana era alba.
Ca buna parte din cea precolumbiana de altfel.

View PostPhobos, on 16 august 2017 - 08:18, said:

GENOCÍD, genocide, s. n. infracțiune săvârșită în scopul de a distruge deliberat și sistematic, în întregime sau în parte, o colectivitate sau un grup național, rasial, etnic sau politic [Pl. și genociduri] – Din fr. génocide.

Pai, cam... din unele puncte de vedere, ceea ce se intampla se incadreaza. Doar atata ca nu avem dovezi concrete ca e deliberat si sistematic.
Corect.
Si colonizarea masiva de populatii straine cu scopul de a anihila majoritatea autohtona, sau denigrarea culturii locale si inlocuirea ei cu alta, se incadreaza la genocid.

#57
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ba cred că s-ar putea să fie invers.

Să dispară cei non-albi.
Dacă vin în Europa și rămân aici,în timp vor fi toți albi.
Mare parte a Europei are 4 anotimpuri.Nu este permanent vară în Europa.
Iarna,bronzul se duce.Pentru că nu este soare să-l mențină.

Așa că,dacă vor să nu dispară,Europa nu-i o soluție.

#58
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
touche

#59
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mie imi place cand in cautare bagi si "white".... ex: American white scientists Posted Image

#60
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,410
  • Înscris: 20.05.2005

View PostTsunnnami, on 16 august 2017 - 05:02, said:

Rasistii sunt prosti

De acord, numai ca cei mai rasisti sunt musulmanii si negrii.

Edited by gdans, 16 August 2017 - 09:01.


#61
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostASCENDED, on 16 august 2017 - 08:39, said:

Ba cred că s-ar putea să fie invers.

Să dispară cei non-albi.
Dacă vin în Europa și rămân aici,în timp vor fi toți albi.
Mare parte a Europei are 4 anotimpuri.Nu este permanent vară în Europa.
Iarna,bronzul se duce.Pentru că nu este soare să-l mențină.

Așa că,dacă vor să nu dispară,Europa nu-i o soluție.
Tu chiar crezi in prostia asta cu rasele cauzate exclusiv de climat?

View Postgdans, on 16 august 2017 - 08:50, said:

De acord, numai ca cei mai rasisti sunt musulmanii si negrii.
Corect.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hNNIdxs3eBE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Minte de maimutza.

Edited by grrrrr, 16 August 2017 - 08:59.


#62
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010

View PostdreaQ, on 16 august 2017 - 08:48, said:

Mie imi place cand in cautare bagi si "white".... ex: American white scientists Posted Image

Pai pozele sunt in ALB-negru, deci e politically corect

#63
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Postgrrrrr, on 16 august 2017 - 08:59, said:

Tu chiar crezi in prostia asta cu rasele cauzate exclusiv de climat?
Aș zice că nu e chiar prostie.
Mai ales că,atât în regnul animal cât și cel vegetal sunt enșpemii de cazuri de adaptări la climă.

Dar,poți verifica.
Vara te bronzezi la mare,faci selfie să ai amintire(cât ai fost de bronzat),iar la începutul verii viitoare faci alt selfie.
Apoi faci comparație.

Fără să te duci la solar în intervalul dintre selfiuri.
Apoi,vii și ne spui adevărul(nu o minciună ca fiind adevăr),care a fost rezultatul experimentului.

#64
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,410
  • Înscris: 20.05.2005

View Postgrrrrr, on 16 august 2017 - 08:24, said:

Piramidele nu-s mai vechi ca rasele, bre.
Si de altfel elita egipteana era alba.


Se observa asta pe statuile si picturile din Egipt dar exista si rezultate ale analizei ADN.

Quote

In the year 2009 extended DNA-tests had been carried out with the mummy of Tutankamun and other members for his family.
These have only partially been published in February 2010.
Despite several demands, the results of the Y-DNA tests have been shut away.
iGENEA was able to reconstruct the Y-DNA profile of Tutankhamun, his father Akhenaten and his grandfather Amenhotep III with the help of a recording of the Discovery Channel.

The astonishing result:

Tutankhamun belongs to the haplogroup R-M269, which more than 50% of all men in Western Europe belong to.

The haplogroup R1b1a2 arose about 9.500 years ago in the surrounding area of the Black Sea.
The migration of this haplogroup into Europe started at the earliest with the spread of agriculture since 7.000 BC. It is ver probable that it is also connected to the Indoeuropeans who spread over Europe a little later in several waves of migrations.

In Egypt the contingent of this haplogroup is below 1% and partially caused by european immigration during the last 2.000 years.
Tutankhamun had been the last Pharao of the 18th dynasty and ruled from about 1.332 until 1.323 BC.
His paternal lineage begins with Pharao Thutmose I. who ruled from about 1.504 until 1.492 BC. His paternal ancestry is unknown.

Therefore, it is still unclear how this line came from the region of origin to Egypt. The earliest evidence of agriculture dates back to 5000 BC.
It is possible that Haplogroup R1b1a2 moved from the North to Egypt with the spread of agriculture from the region of the Fertile Crescent.
. . .
https://www.igenea.com/en/tutankhamun

Edited by gdans, 16 August 2017 - 09:32.


#65
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Aolo. Cine vrea sa ma omoare? Posted Image

#66
aurelde

aurelde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 26.06.2017

View Postcotofanacristian, on 15 august 2017 - 23:50, said:

...Credeti ca scade din credibilitatea Google? Ar trebui sa trecem pe RataRataMergi sau alte motoare de cautare mai sigure?
sunt convins !
in Google, amandoi patronii sunt evrei ! Posted Image

Edited by aurelde, 16 August 2017 - 09:26.


#67
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,410
  • Înscris: 20.05.2005
Albii au fost educati de marxisti sa se urasca intre ei.

Quote

Foarte mulţi români au observat, de-a lungul timpului, că nemţii sunt foate reticenţi chiar rasişti cu est-europenii, şi foarte toleranţi, ba chiar extrem de ospitalieri cu imigranţii musulmanii.
Nu de puţine ori polonezii, românii, bulgarii, sârbii sau ungurii au parte de un comportament reticent, superior şi chiar rasist din partea nemţilor de rând şi al autorităţilor
când intră în contact cu acestea.

Lucru pare inexplicabil, deoarece est-europenii sunt albi, muncitori şi creştini, deci se pot integra în societatea germană foarte repede, învaţă limba lui Goethe,
şi totuşi nemţii de ani de zile îi persecută, batjocoresc sau umilesc, refuzând sau încetinind dreptul lor european de a se asimila.

Am văzut mulţi români plângându-se de rasismul german în timp ce pe imigranţi arabi îi primesc cu braţele deschise, cu fanfare şi masă caldă şi cu plata ajutoarelor sociale la zi,
iar drept mulţumire musulmanii nu muncesc în industria germană, se roagă la moschee, refuză integrarea, locuind în ghetouri, unde nu mai are curajul să intre nici poliţia.

Musulmanii vin din anii `60 în Germania de vest şi după 1990 în fosta DDR şi nici până astăzi nu s-au integrat, trăind separat de societatea modernă.
Şi cu toate acestea, nemţii şi cancelarul german Angela Merkel îi primesc cu o căldură sufletească, materială şi financiară suspectă, respingându-i cu o superioritate „hitleristă” pe est-europeni.

În 2013 am fost cu o bursă de studiu în Germania la Leipzig. De aici, din oraşul în care a studiat Nicolae Iorga, Lucian Blaga şi Sextil Puşcariu m-am plimbat cu trenurile de mare viteză
spre oraşe germane, inclusiv la Berlin.
Pe pielea mea am observat atitudinea rece, aproape rasistă, a nemţilor cu care am intrat în contact, că erau profesori, funcţionari sau nemţi de pe stradă, atunci când aflau că sunt român.

Toţi mă priveau de sus, superior, la fel şi pe colegii mei din Slovacia, Polonia, Bulgaria sau Serbia. În schimb pe imigranţii musulmani, pe femeile ce purtau burka,
îi primeu cu un respect aproape religios, mai că îi “spălau şi pe fund”.
Am fost la întâlniri, conferinţe sau chiar pe tren şi am observat că nemţii deveneau reticenţi când auzeau că eşti din România sau din Estul Europei,
dar deveneau foarte prietenoşi cu familii de musulmani,de negrii şi cu femeile care purtau burka. Simpatia faţă de musulmani era mai mult decât evidentă şi foarte ciudată.

M-am gândit mult la care ar fi cauzele şi le-am cercetat. Începând din anii 60 s-a dus o politică de promovare a multiculturalismului, adică nemţii să-i iubească pe toţi cei care nu sunt ca ei,
adică albi şi creştini, ca să nu se revină la xenofobia din perioada hitlerismului.
Aşa că statul a investit zeci de ani într-o propagandă anti-xenofobă cu afişe, bannere, spoturi publicitare, prin radio şi televiziune, în care se explică “băbeşte” nemţilor,
că toţi cei care sunt negri, arabi, femeile cu burka, musulmani, hinduşi sau chinezi trebuie iubiţi necondiţionat.

S-a creat în mentalul colectiv german o xenofobie pe invers, pervertită: îi iubesc pe toţi care sunt altfel decât europenii, albi şi creştini.
De fapt în Germania s-a ajuns la un rasism pe invers, aproape schizofrenic.
Aşa că am început să fiu atent la propaganda anti-xenofobă germană şi am observat că pe toate mijloacele de transport în comun, trenuri, în instituţii publice sau cafenele
erau afişe în care îi îndemnau pe nemţi să-i iubească pe negrii, arabi şi musulmani, dar niciun afiş să-i accepte pe fraţii est-europeni.

Nemţii au fost “dresaţi” psihologic să iubească “inversul” rasismului lor interbelic, adică pe toţi care nu sunt albi şi creştini.
Astfel psihologic se înţelege de ce nemţii îi urăsc pe est-europeni pentru că sunt albi şi creştini şi îi iubesc pe arabii şi negrii musulmani cu toată inima lor.
Astfel se explică de ce în timp ce Germania e invadată de milioane de imigranţi musulmani, nemţii şi Merkel îi primesc cu fanfare, cu masa caldă, cu plata ajutoarelor sociale la zi şi îi invită şi pe alţii să vină.

S-a creat un rasism german pe invers, datorită unei propaganda multiculturale de zeci de ani şi prost înţelese şi aplicate de către nemţi.
Dacă veneau milioane de est-europeni în Germania aceştia ar fi fost respinşi cu tunuri de apă, grenade lacrimogene, iar nemţii iar fi exclus cu superioritate, că românii, sârbii, bulgarii, ungurii sau polonezii sunt albi şi creştini, deci nu intră în tiparul colectiv multicultural de pe afişele şi bannerele publice: arab, negru, femeia cu burka şi musulman.

S-a ajuns la un schematism psihologic şi sociologic în Germania.
www. napocanews .ro/2015/09/de-ce-nemtii-si-merkel-sunt-ospitalieri-cu-imigrantii-musulmani-si-rasisti-cu-est-europenii.html

Edited by gdans, 16 August 2017 - 09:29.


#68
aurelde

aurelde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 26.06.2017

View PostAlecsandru010, on 16 august 2017 - 09:19, said:

Aolo. Cine vrea sa ma omoare? Posted Image
esti mort deja !
este o chestiune de timp pana o sa-ti dai seama ! :)

#69
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ha...ha.....hi.....hi......
e mortul in papusoi ....

View PostPhobos, on 16 august 2017 - 08:18, said:


Doar atata ca nu avem dovezi concrete ca e deliberat si sistematic.

Las ca le inventam pe forum.....

#70
aurelde

aurelde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 26.06.2017

View Postgdans, on 16 august 2017 - 08:50, said:

De acord, numai ca cei mai rasisti sunt musulmanii si negrii.
yo am vecini si cunostinte din aceste 2 mari rase humanoide !
este adevarat ce spui !

Edited by aurelde, 16 August 2017 - 10:08.


#71
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostAhasverus, on 15 august 2017 - 23:59, said:

1. Daca nu esti pe google nu existi.
2. Daca Google nu vrea sa existi, atunci dispari!
2.1 Nu exista alternativa la google. Bing e o gluma nesarata.
3. Prea multe teorie a conspiratiei. Unii gasesc dinti si in p|zda.
4. Rasa alba va disparea. Nu trebuie sa fii geniu ca sa intelegi asta.
Amesteca alb cu orice alta culoare si nu va mai ramane alb.
Albinosii sunt ALBI sau caucazienii? Stii ca Dacii erau blonzi? Tu esti blond?

P.S. Aberatia se numeste "Politically correct".
De acord cu tine mai putin la punctul 4.Albul dispare doar daca se amesteca cu alte culori.Daca evita sa se amestece, nu dispare.Sper sa nu vina o vreme cand lumea sub conducerea asa zisilor progresisti sa oblige incrucisarea raselor.Ce zic eu este SF acum insa poate deveni realitate, dupa cum vad ca evolueaza situatia.Daca albii evita ca tarile lor sa fie colonizate cu negri, arabi, pakistanezi, non europeni nativi, in general, va fi ok.


[ https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20799090_10209616019499681_5490467158578660622_n.jpg?oh=b2376e5343eb6d5d84cbd2356c9cad1b&oe=5A2F1A98 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Toti cei care au vandalizat acel monument sudist, situat in Charlottesville, sunt negri si latino.

Edited by max_01, 16 August 2017 - 10:31.


#72
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,410
  • Înscris: 20.05.2005

View PostdreaQ, on 16 august 2017 - 08:48, said:

Mie imi place cand in cautare bagi si "white".... ex: American white scientists Posted Image

Interesant, acum inteleg politica lui Merkel, probabil a cautat pe google de unde poate aduce doctori, ingineri, profesori, oameni de stiinta, etc.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate