Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Despre genocidul impotriva rasei albe

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1094 replies to this topic

#235
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 14.04.2010
In Romania probabil nu are asa un impact treaba asta pt ca nu prea avem "imigranti de alte natii"... dar... eu fiind prin UK, ma plimbam agale printr-un supermarket cunoscut aici si pe la raionul de haine pt copii era o poza imensa cu scolari, mare mi-a fost surpriza sa vad ca nu exista un copil "alb" erau 2 negri, un asiatic si un Hispanic... instant mi-am adus aminte de topicul asta care il credeam o aberatie, acum incep sa am dubii... in mod clar nu vorbim de genocide, dar ceva se intampla... si mai sunt mici detalii ce incep sa prinda contur... posibil ca in SUA sa fie si mai evidenta treaba...

Probabil unii vor zice ca UK e rahat si cocina... dar vorbim totusi de o tara care incearca sa scape de "imigratia necontrolata"...

#236
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View PostEngineer_xxl, on 24 august 2017 - 16:50, said:

In Romania probabil nu are asa un impact treaba asta pt ca nu prea avem "imigranti de alte natii"... dar... eu fiind prin UK, ma plimbam agale printr-un supermarket cunoscut aici si pe la raionul de haine pt copii era o poza imensa cu scolari, mare mi-a fost surpriza sa vad ca nu exista un copil "alb" erau 2 negri, un asiatic si un Hispanic... instant mi-am adus aminte de topicul asta care il credeam o aberatie, acum incep sa am dubii... in mod clar nu vorbim de genocide, dar ceva se intampla... si mai sunt mici detalii ce incep sa prinda contur... posibil ca in SUA sa fie si mai evidenta treaba...

Probabil unii vor zice ca UK e rahat si cocina... dar vorbim totusi de o tara care incearca sa scape de "imigratia necontrolata"...

Poate era o reclama targhetata tocmai pentru principalii clienti ai supermarketului respectiv... adica negri saraci, chinezi saraci si sud americani scapati din Venezuela. Sigur, poti fi suparat ca lipseau din reclama musulmanii si romanii saraci.

#237
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostEngineer_xxl, on 24 august 2017 - 16:50, said:

In Romania probabil nu are asa un impact treaba asta pt ca nu prea avem "imigranti de alte natii"... dar... eu fiind prin UK, ma plimbam agale printr-un supermarket cunoscut aici si pe la raionul de haine pt copii era o poza imensa cu scolari, mare mi-a fost surpriza sa vad ca nu exista un copil "alb" erau 2 negri, un asiatic si un Hispanic... instant mi-am adus aminte de topicul asta care il credeam o aberatie, acum incep sa am dubii... in mod clar nu vorbim de genocide, dar ceva se intampla... si mai sunt mici detalii ce incep sa prinda contur... posibil ca in SUA sa fie si mai evidenta treaba...

Probabil unii vor zice ca UK e rahat si cocina... dar vorbim totusi de o tara care incearca sa scape de "imigratia necontrolata"...
Stii bancul cu Al Ain Ben Oit?
Nu mai e banc!

#238
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,082
  • Înscris: 20.10.2015

View Postspinname, on 24 august 2017 - 17:21, said:

Poate era o reclama targhetata tocmai pentru principalii clienti ai supermarketului respectiv... adica negri saraci, chinezi saraci si sud americani scapati din Venezuela. Sigur, poti fi suparat ca lipseau din reclama musulmanii si romanii saraci.

Nu poate, ci mai mult ca sigur

#239
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Primarul orasului NYC, Del Blasio, un marxist convins, este tentat sa dispuna demontarea statuii lui Cristofor Columb care este acuzat ca a adus raul in America de Nord.Deja membrii ai organizatiilor de extrema stanga au iesit in strada si cer raspicat demontarea acestei statui.
Liderii de stanga considera aceasta statuie un elogiu adus rasismului si genocidului.


[ https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21034598_10211133908517064_6003335069766727017_n.jpg?oh=e6404b530e3a82a32ccda8b7db0d3e6a&oe=5A24DA71 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă ar fi numai niște dezaxați precum cei din fotografie, care, pe site-ul căruia îi fac reclamă, se prezintă ca luptători împotriva ”clasei imperialiste conducătoare”, îndemnând la ”răsturnarea acestui sistem brutal”, n-ar fi mare lucru. Dar strechea pare să fi cuprins și oameni de la care te-ai fi așteptat la mai multă înțelepciune, astfel că primarul orașului, Bill de Blasio, a înființat o comisie de evaluare a ”simbolurilor urii”, care analizează, printre altele, dacă statuia lui Columb trebuie dată jos.

Statuia a fost dăruită orașului New York de către comunitatea de imigranți italieni, în 1892, la aniversarea a 400 de ani de la descoperirea Americii, fondurile fiind strânse printr-o colectă publică derulată de ziarul Il Progresso Italo-Americano. Ironia sorții e că bunicii materni ai primarului De Blasio au fost imigranți italieni. Nu pot să mă întreb decât câtă ură au acești căutători ai ”simbolurilor urii” împotriva propriei identități culturale și a ceea ce sunt ca să nu aibă altă preocupare decât să dărâme o statuie reprezentându-l pe un explorator care a trăit acum jumătate de mileniu.
Pe placa statuiei scrie, printre altele: ”To the world, he gave a world/ Donava un mondo al mondo”. A dat lumii o lume. O lume care, nu înțeleg de ce, nu mai vrea să fie ”Lumea nouă”, simbol al libertății, spiritului întreprinzător și dreptului la căutarea fericirii, ci un fel de distopie autodistructivă. ”Lumea nouă”, pe care o iubesc, s-ar putea transforma într-un fel de ”Brave New World” a lui Aldous Huxley.

#240
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Cât de acefal să crezi  CĂ Columb a invadat america? Păi ăla doar a descoperit-o, ce treabă are el cu ce s-o întâmplat după?

#241
mIRaJj

mIRaJj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 14.10.2009
[ https://i.pinimg.com/736x/7e/a4/7a/7ea47a9a9abd0f11e9c5d98aed95dea0--freedom-politics.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#242
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
pai sa-l dea jos si pe col sanders

de fapt ce ne intereseaza pe noi ce dau jos in sua?

#243
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,282
  • Înscris: 30.07.2006

View PostVelaxa, on 27 august 2017 - 12:22, said:

Cât de acefal să crezi  CĂ Columb a invadat america? Păi ăla doar a descoperit-o, ce treabă are el cu ce s-o întâmplat după?


Unde s-a ajuns, in America Posted Image


http://www.digi24.ro...sensibil-783703

„Pe aripile vântului”, retras dintr-un cinematograf din Memphis pe motiv că este „insensibil”


„Pe aripile vântului”, unul dintre filmele de referinţă ale cinematografiei mondiale, se află în centrul unei controverse, în Memphis (statul Tennessee), o sală de cinema hotărând să îl retragă de la proiecţie, după ce a primit mai multe sesizări în urma evenimentelor din Charlottesville, relatează News.ro."

Bagati, ma, numai SF-uri de alea cu negri care salveaza galaxia/campioni mondiali la sah/astronomi , etc, alea prind bine la votantii lui Hillary Posted Image

View Postspinname, on 24 august 2017 - 17:21, said:

romanii saraci.

Romanii ajunsi in America in marea lor majoritate au joburi decente , nu depind de food stamps/banii din traficul de droguri/meniul din parnaie ca urmasii lui Kunta Kinte.

Edited by marius.bunu, 27 August 2017 - 12:46.


#244
mIRaJj

mIRaJj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 14.10.2009
[ https://i.imgur.com/HXdYCS5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#245
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005

View PostVelaxa, on 27 august 2017 - 12:22, said:

Cât de acefal să crezi  CĂ Columb a invadat america? Păi ăla doar a descoperit-o, ce treabă are el cu ce s-o Ă®ntâmplat după?

Decerebrati.
Sa plece atunci din SUA toti marxistii si sa rămână doar cei care sunt bastinasi.
Puterea exemplului personal.
.

Edited by gdans, 27 August 2017 - 12:58.


#246
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,282
  • Înscris: 30.07.2006

View PostEngineer_xxl, on 24 august 2017 - 16:50, said:

.. posibil ca in SUA sa fie si mai evidenta treaba...


In US, Google se simte deja o companie rasista si misogina,pentru ca 70% din angajati sunt barbati albi.

Cum-necum , competenti sau nu, trebuie urgent sa angajeze negri,muslimi, femei, bosimani , aborigeni, apasi ,inuiti,  transgenderi ca sa intre in randul lumii.

Edited by marius.bunu, 27 August 2017 - 12:58.


#247
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
daca Columbus nu descoperea America acum America aia inca era la stadiul de cowboy si indieni!
ceea ce era bine ca atunci John Wayne inca facea filme (ma rog mumia lui legata pe cal!) :D

Edited by mihnearau1, 27 August 2017 - 13:02.


#248
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,566
  • Înscris: 20.05.2005

View Postmihnearau1, on 27 august 2017 - 13:00, said:

Columb

Numai indieni americani, corturi, securi, cai. Fără John Wayne si filmări.
Cam asta era toata tehnologia.

Edited by gdans, 27 August 2017 - 13:52.


#249
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
nici cai

#250
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,082
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmihnearau1, on 27 august 2017 - 13:00, said:

daca Columbus nu descoperea America acum America aia inca era la stadiul de cowboy si indieni!
ceea ce era bine ca atunci John Wayne inca facea filme (ma rog mumia lui legata pe cal!) Posted Image

Cand a descoperit "Columbus" Hamerica, John Wayne turna deja al 3-lea film.

:lol:

Si manca sushi pe coastele de vest.
Prostalaul a descoperit coastele de est.
Cam in contra-faza Columbus asta al tau

#251
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
io stiu ca trebuie sa tii cu stapanii dar fi obiectiv macar azi pe softpedia

#252
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,082
  • Înscris: 20.10.2015
Asa este

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate