Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Consum ulei — 200 ml la 1000 km

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Sfatul meu este sa schimbi uleiul, baga un shell ultra 5w40 si apoi sa ne zici daca mai consuma atata amar de ulei.

#38
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
Eu am avut rezultate bune pe un benzinar cu 10w40 de la Aral.
Incearca.

#39
agricola_wind

agricola_wind

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.03.2015

 sctnicu, on 15 august 2017 - 11:49, said:

iti recomand Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40 si nu o sa ai probleme https://pim.liqui-mo...-40-16.0-en.pdf

Nu lua alte posirci gen toptec 4100,mai ieftine ca bani, fiindca il consuma rapid motorul (il arde)
de unde recomandarea asta pentru motorul ala ? Ai folosit asa ceva in motorul ala ?

Ma refer la amandoua.

#40
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 17.09.2003
Revin cu întrebarea mea. Am uleiul pe joja la minim. Valvoline nu găsesc nicăieri. Am cumpărat Liqui Molli 5W-40 cu același caracteristici ACEA 700 701. Până ma întorc în tara, pot completa cu acest ulei? Știu ca nu se amestecă, dar nici nu vreau să scadă și mai multe nivelul și sa stric motorul, întrucât mai am vreo 3000 km de mers cu mașina.

#41
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Pana in Ro ar trebui sa fie ok, verifica des sa nu faca spuma. In ro schimba uleiul si filtrul.
Incearca un ulei noi si vezi daca tot asa consuma, apoi poti verifica injectoarele sa nu fie obosite si sa spele pelicula de ulei de pe camasi, de aici si consumul mare de ulei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate