Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Macroblocuri LG 668V

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
IonutDux

IonutDux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.07.2017
Salutare prieteni! De curand am achitionat un lg 668v... problema sta in felul urmator... am observat ca pe eurosport sd si eurosport 2 sd la 1-2 sec interval face macroblocuri... nu foarte mari e adevarat dar e stresant. Pe restul programelor n-am vazut sa faca... de exemplu eurosport hd si euro 2 hd se vad perfect. Am adus ptr. test un samsung j5500 de anul trecut si nu face.nivelul de eroare bit este 0...calitate semnal 100% putere semnal 96-97% Care ar putea si fi problema?
Merci anticipat!

Edited by IonutDux, 13 August 2017 - 19:24.


#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostIonutDux, on 13 august 2017 - 19:22, said:

Salutare prieteni! De curand am achitionat un lg 668v... problema sta in felul urmator... am observat ca pe eurosport sd si eurosport 2 sd la 1-2 sec interval face macroblocuri... nu foarte mari e adevarat dar e stresant. Pe restul programelor n-am vazut sa faca... de exemplu eurosport hd si euro 2 hd se vad perfect. Am adus ptr. test un samsung j5500 de anul trecut si nu face.nivelul de eroare bit este 0...calitate semnal 100% putere semnal 96-97% Care ar putea si fi problema?
Merci anticipat!

LG668V e un ultra-hd 4k smart tv. Din cauza rezolutiei native, transmisiile full HD se vad mai prost decat pe un TV cu rezolutie maxima full-hd, lucru cunoscut de catre pasionatii de smart-tv.

Edited by rosix, 13 August 2017 - 20:10.


#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Macroblocurile apar si pe alte posturi tv? Ca poate e o problema cu semnalul pe acea frecventa.

#4
IonutDux

IonutDux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.07.2017
Nu... din cate am observat apar doar pe eurosport... hd-urile se vad perfect. Doar pe sd apar macroblocurile.

#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Ce provider de televiziune? Ca am inteles ca la RDS Eurosport 1 si 2 SD ar fi avut intreruperi.

#6
IonutDux

IonutDux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.07.2017
Rds :) oricum sunt deja 2 zile de cand face.

#7
Florin9

Florin9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.07.2017
Si eu am aceeasi  problema pe Eurosport 1 si 2 HD sunt macroblocuri.

#8
IonutDux

IonutDux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.07.2017
La mine pe SD-uri apar... HD-urile se vad perfect.

#9
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postrosix, on 13 august 2017 - 20:10, said:

LG668V e un ultra-hd 4k smart tv. Din cauza rezolutiei native, transmisiile full HD se vad mai prost decat pe un TV cu rezolutie maxima full-hd, lucru cunoscut de catre pasionatii de smart-tv.
Daca Tv-ul 4k e bun transmisiile Full HD se vad la fel ca la Tv Full HD....chiar si la cele SD nu e mare diferenta....

#10
IonutDux

IonutDux

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.07.2017
Deci pana la urma de unde pleaca problema... e de la tv sau de la semnal?

#11
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Chemi o echipa de la RDS, aia verifica si observa care-i problema.

Blocajele pe Eurosport 1 si 2 sunt de vreo 2 zile, din ce se plange lumea pe net.

Edited by iZet, 13 August 2017 - 22:13.


#12
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostIonutDux, on 13 august 2017 - 20:55, said:

Nu... din cate am observat apar doar pe eurosport... hd-urile se vad perfect. Doar pe sd apar macroblocurile.

Pai nu-i normal sa apara la SD, pe un TV cu rezolutie de 3840 x 2160?  Think about it!
Asa se vad SD-urile pe un TV cu rezolutie mare, mai prost decat pe un TV HD.

Edited by rosix, 14 August 2017 - 08:29.


#13
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,337
  • Înscris: 31.08.2006

View PostiZet, on 13 august 2017 - 22:12, said:



Blocajele pe Eurosport 1 si 2 sunt de vreo 2 zile, din ce se plange lumea pe net.

              La mine (reteaua RDS) se intrerupe  semnalul pe Eurosport HD 1 si 2. Intreruperea dureaza cateva secunde si apare din ce in ce mai des in ultimul timp. Pe celelalte canale nu sunt astfel de probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate