Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cartelă 3G SIM DIGIMOBIL

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Salut, am un Allview A5 Smiley, și aș vrea să-l pensionez. Problema e că merge cu o cartelă SIM, și mai nou văd că toate Smartphone-urile merg cu Nano SIM, Intenția mea era să scot cartela din Allview A5 Smiley și să o bag fără alte bătăi de cap într-un Smartphone nou. Nu se poate, nu-i așa ?

#2
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Am impresia ca la Digi cartelele standard au doar Mini SIM (cel "normal" folosit de vreo 17-18 ani incoace) si Micro SIM (cel folosit la primele smartphone-uri 4G (de exemplu Galaxy S4). Daca doresti Nano SIM ar trebui sa mergi la un magazin Digi sa-ti iei alta cartela. Suna la relatii cu clientii sa te lamureasca.

#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cartela daca-i mai mare poate fi taiata, acasa gratuit, al un service contra cost sau la operatorul de telefonie mobila gratuit.
Cartelele DigiMobil in ultimii ani sunt dintr-ale predecupate (ce se pot rupe usor, cu mana) ajungandu-se la ce dimensiune se doreste, inclusiv la nanosim-uri, asadar pot fi folosite pe toate modelele de telefoane existente la ora actuala pe piata.
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/GSM_Micro_SIM_Card_vs._GSM_Mini_Sim_Card_-_Break_Apart.svg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ciubex, 11 August 2017 - 14:24.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Singura problema la taiatul cartelei e ca daca e de pe vremea lui Pazvante Chiorul atunci risti sa tai si contactele cartelei, si ti-ai luat adio de la ea.
Dar asta e valabil din cate stiu numai pentru simuri vechi de cel putin 7-8 ani.

#5
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Mergi la DIGI si schimba cartela gratuit.

#6
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Exact. Te duci cu vechea cartela si le spui ca iti trebuie una noua - vei primi una noua care permite SIM, microSIM si nanoSIM  (in functie de ce iti trebuie)

#7
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Deci bătaie de cap...

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Daca si asta mai e bataie de cap....

#9
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007
Mare bataie de cap... Dureaza 2 minute schimbarea de sim, iar magazinele Digi sunt peste tot acum, si in cartiere, si in mall-uri, nu doar in centrul orasului. Daca chiar iti e greu sa ajungi la un magazin Digi, incearca sa suni la ei si poate iti trimit un sim blank, apoi suni iar la ei sa ti-l activeze.

Edited by cristi712, 11 August 2017 - 15:43.


#10
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 09.01.2004
Mai da' rai sunteti, o fi omul la sihastrie, sau brutarie, sau e cautat, sau... etc...
Dar de unde ia alt telefon, daca n-are magazine?!?

Edited by Serpent, 11 August 2017 - 16:05.


#11
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Bine, am aflat ce am de făcut... Vă multumesc la toți pentru toate comentariile voastre... Declar topicul închis... ☹🤡☺

#12
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostSerpent, on 11 august 2017 - 16:04, said:

Mai da' rai sunteti, o fi omul la sihastrie, sau brutarie, sau e cautat, sau... etc...
Dar de unde ia alt telefon, daca n-are magazine?!?
A specificat ca are un telefon activ la care vrea sa renunte.

View Postcutinastefan, on 11 august 2017 - 16:28, said:

Bine, am aflat ce am de făcut... Vă multumesc la toți pentru toate comentariile voastre... Declar topicul închis... ☹��☺
Cred ca sunt multi cei care vor sa isi schimbe sim-urile, mai de voie, mai de nevoie... Impartaseste solutia gasita.

#13
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013

View Postcristi712, on 12 august 2017 - 15:02, said:

A specificat ca are un telefon activ la care vrea sa renunte.


Cred ca sunt multi cei care vor sa isi schimbe sim-urile, mai de voie, mai de nevoie... Impartaseste solutia gasita.
OK.

#14
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007
E bine ca e OK! Impartasesti solutia?

#15
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

View Postcutinastefan, on 11 august 2017 - 13:23, said:

Salut, am un Allview A5 Smiley, și aș vrea să-l pensionez. Problema e că merge cu o cartelă SIM, și mai nou văd că toate Smartphone-urile merg cu Nano SIM, Intenția mea era să scot cartela din Allview A5 Smiley și să o bag fără alte bătăi de cap într-un Smartphone nou. Nu se poate, nu-i așa ?
1 te duci la orice magazin gsm si platesti sa taie cartela la dimensiunea dorita cu sim cutterul
2 cumperi un sim cutter si iti tai singur cartela acasa

https://www.olx.ro/o...float_price:asc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate