Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Probleme difuzor iPhone 7 iPhone 7 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
De la ultimul update am o problema majora: nivelul sunetului in difuzor e foarte scazut. Cu casti merge normal, dar la ureche se aude foarte incet. 7 si 7plus, same problem. Deja devine inutilizabil.

#2
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Te referi la apeluri sau așa în general, gen filme / muzică?

#3
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Apeluri primite

Edited by morogan, 03 August 2017 - 18:47.


#4
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
La mine e asa de cand am telefonul.

#5
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Nu prea inteleg de ce, dar si mie imi spune lumea ca ma aude rau. Totul a fost ok pana la ulimul update.

#6
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
Neata!
Am un iphone 7 iar difuzorul de vorbit la telefon( ear speakeru') se aude foarte prost in timpul apelurilor(si cand ascult muzica si il pun la ureche, deci problema tind sa cred ca e hardware). Prin foarte prost ma refer foarte incet si cu mici distorsiuni. Am tot citit pe net, nu sunt multi cu problema asta, unora le-a mers cu Hearing Aid si Background noise... mie nu... Am dat resetare la setari, volumul este la maxim, am facut update la 10.3.3 (cand a inceput problema aveam 10.3.2).. Se aude la fel.
M-as duce cu el la garantie dar probabil imi vor cere destui bani pentru ca din cate stiu apple nu repara, schimba tot telefonul si acum 2 luni am scapat telefonul usor jos si intr-un colt e julit telefonul (sticla putin si rama) .Problema asta e de aproximativ o saptamana, nu am facut nimic extraordinar, doar parca sa zic ca m-a prins o ploaie mai serioasa cu el in buzunar, dar parca era water resistant...
Deci am doua intrebari...
1- Se pierde garantia de exemplu la tot telefonul daca telefonul e putin julit in partea de jos ?
2- A mai intampinat cineva problema asta?
Multumesc mult,
Dan.

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Intreb pentru a-ti gasi singur raspunsul: Problema a fost de la inceput sau a aparut dupa ce l-ai scapat?

Edited by Ciubex, 04 August 2017 - 08:55.


#8
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
Telefonul l-am scapat acum aprox. 2-3 luni(telefonul il am din decembrie) dar problema asta in speaker e de max 2 saptamani.
Deci urmand un timeline, da, problema a aparut dupa ce l-am scapat, dar la o distanta de timp destul de mare

Edited by dan1994, 04 August 2017 - 08:56.


#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Dupa cazatura pe jos e posibil sa nu se manifestat, insa, in timp, problemele e posibil sa se fi agravat in interiorul lui.
Socul ala crezi ca nu l-a afectat?
Iar garantia cred ca este anulata daca telefonul prezinta urme de socuri fizice.

#10
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Eu am întrebat în Apple store daca display-ul spart îmi afectează garanția și au spus că nu!

#11
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
@Ciubex ma gandesc ca bine nu le-a fost componentelor dar mi se pare ciudat ca dupa 2 luni sa apara o problema, si in extrema cealalta a telefonului(daca era la difuzorul de jos ziceam dar asa...)
@inestimabil mersi, maine merg la apple shop-ul din crangasi(de unde l-am si achizitionat)... sper sa rezolv ca devine enervant sa stau cu castile pentru ca nu pot auzi cu telefonul la ureche.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postdan1994, on 04 august 2017 - 08:52, said:

M-as duce cu el la garantie dar probabil imi vor cere destui bani pentru ca din cate stiu apple nu repara, schimba tot telefonul si acum 2 luni am scapat telefonul usor jos si intr-un colt e julit telefonul (sticla putin si rama) .Problema asta e de aproximativ o saptamana, nu am facut nimic extraordinar, doar parca sa zic ca m-a prins o ploaie mai serioasa cu el in buzunar, dar parca era water resistant...
Deci am doua intrebari...
1- Se pierde garantia de exemplu la tot telefonul daca telefonul e putin julit in partea de jos ?
Uita-te atent la grija speaker-ului, poate ai noroc si e doar infundata cu praf/grasime. Astea se aduna mai ales acum, ca e cald si transpiri.
Dar, din moment ce zici ca a trecut si printr-o ploaie nu ar fi exclus sa se fi desprins putin grila de care spuneam atunci cand ai scapat telefonul jos, iar acum a intrat in interior apa cand te-a prins ploaia.
Oricum, la Apple Shop ar trebui sa-ti spuna si daca mai e sau nu valabila garantia cu urmele de socuri mecanice. Nu m-as mira sa nu afecteze garantia, avand in vedere ca dispozitivele Apple au din cate stiu cele mai bune conditii de acordare a garantiei.

Edited by Hider141, 04 August 2017 - 09:07.


#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@dan1994, oricum, te sfatuiesc sa mergi cu telefonul la un Apple shop sau unde poti sa le predai pentru reparatii in perioada de garantie telefonul.
Ce ai de pierdut? :)

Si eu banuiesc ca ceva s-a desprins prin telefon si zbarnaie.

#14
fatlover

fatlover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.12.2010
vre-o rezolvare ceva ?
inca ceva ati avut probleme cu noul buton  home mi-am vandut 6s si caut un sapte si in multe anunturi vad ca defect  butonul home , nu-mi aduc aminte sa fi vazut  anunturi cu  buon home defect acu  un an cand am luat 6s

#15
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Ai incercat sa iti cureti casca de praf? Foloseste o periuta de dinti si apoi una de vopsea. Noi, evident.

#16
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 28.08.2010
si eu am intampinat probleme cu intensitatea sunetului in casca si dupa curatare cu o periuta de dinti nu am mai avut probleme

#17
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
am trimis si eu ip 7 al meu la noumax cu probleme la difuzor si senzor proximitate ,au decis sa imi inlocuiasca display ,cum imi pot da seama daca este unul refurbished sau nou ?

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHouseFreak, on 17 ianuarie 2018 - 23:09, said:

au decis sa imi inlocuiasca display ,cum imi pot da seama daca este unul refurbished sau nou ?
Displayul daca e nou sau refurbished? E nou.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate