Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Probleme difuzor iPhone 7 iPhone 7 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
De la ultimul update am o problema majora: nivelul sunetului in difuzor e foarte scazut. Cu casti merge normal, dar la ureche se aude foarte incet. 7 si 7plus, same problem. Deja devine inutilizabil.

#2
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 06.12.2012
Te referi la apeluri sau așa în general, gen filme / muzică?

#3
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Apeluri primite

Edited by morogan, 03 August 2017 - 18:47.


#4
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
La mine e asa de cand am telefonul.

#5
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Nu prea inteleg de ce, dar si mie imi spune lumea ca ma aude rau. Totul a fost ok pana la ulimul update.

#6
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
Neata!
Am un iphone 7 iar difuzorul de vorbit la telefon( ear speakeru') se aude foarte prost in timpul apelurilor(si cand ascult muzica si il pun la ureche, deci problema tind sa cred ca e hardware). Prin foarte prost ma refer foarte incet si cu mici distorsiuni. Am tot citit pe net, nu sunt multi cu problema asta, unora le-a mers cu Hearing Aid si Background noise... mie nu... Am dat resetare la setari, volumul este la maxim, am facut update la 10.3.3 (cand a inceput problema aveam 10.3.2).. Se aude la fel.
M-as duce cu el la garantie dar probabil imi vor cere destui bani pentru ca din cate stiu apple nu repara, schimba tot telefonul si acum 2 luni am scapat telefonul usor jos si intr-un colt e julit telefonul (sticla putin si rama) .Problema asta e de aproximativ o saptamana, nu am facut nimic extraordinar, doar parca sa zic ca m-a prins o ploaie mai serioasa cu el in buzunar, dar parca era water resistant...
Deci am doua intrebari...
1- Se pierde garantia de exemplu la tot telefonul daca telefonul e putin julit in partea de jos ?
2- A mai intampinat cineva problema asta?
Multumesc mult,
Dan.

#7
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Intreb pentru a-ti gasi singur raspunsul: Problema a fost de la inceput sau a aparut dupa ce l-ai scapat?

Edited by Ciubex, 04 August 2017 - 08:55.


#8
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
Telefonul l-am scapat acum aprox. 2-3 luni(telefonul il am din decembrie) dar problema asta in speaker e de max 2 saptamani.
Deci urmand un timeline, da, problema a aparut dupa ce l-am scapat, dar la o distanta de timp destul de mare

Edited by dan1994, 04 August 2017 - 08:56.


#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Dupa cazatura pe jos e posibil sa nu se manifestat, insa, in timp, problemele e posibil sa se fi agravat in interiorul lui.
Socul ala crezi ca nu l-a afectat?
Iar garantia cred ca este anulata daca telefonul prezinta urme de socuri fizice.

#10
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Eu am întrebat în Apple store daca display-ul spart îmi afectează garanția și au spus că nu!

#11
dan1994

dan1994

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.09.2012
@Ciubex ma gandesc ca bine nu le-a fost componentelor dar mi se pare ciudat ca dupa 2 luni sa apara o problema, si in extrema cealalta a telefonului(daca era la difuzorul de jos ziceam dar asa...)
@inestimabil mersi, maine merg la apple shop-ul din crangasi(de unde l-am si achizitionat)... sper sa rezolv ca devine enervant sa stau cu castile pentru ca nu pot auzi cu telefonul la ureche.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008

View Postdan1994, on 04 august 2017 - 08:52, said:

M-as duce cu el la garantie dar probabil imi vor cere destui bani pentru ca din cate stiu apple nu repara, schimba tot telefonul si acum 2 luni am scapat telefonul usor jos si intr-un colt e julit telefonul (sticla putin si rama) .Problema asta e de aproximativ o saptamana, nu am facut nimic extraordinar, doar parca sa zic ca m-a prins o ploaie mai serioasa cu el in buzunar, dar parca era water resistant...
Deci am doua intrebari...
1- Se pierde garantia de exemplu la tot telefonul daca telefonul e putin julit in partea de jos ?
Uita-te atent la grija speaker-ului, poate ai noroc si e doar infundata cu praf/grasime. Astea se aduna mai ales acum, ca e cald si transpiri.
Dar, din moment ce zici ca a trecut si printr-o ploaie nu ar fi exclus sa se fi desprins putin grila de care spuneam atunci cand ai scapat telefonul jos, iar acum a intrat in interior apa cand te-a prins ploaia.
Oricum, la Apple Shop ar trebui sa-ti spuna si daca mai e sau nu valabila garantia cu urmele de socuri mecanice. Nu m-as mira sa nu afecteze garantia, avand in vedere ca dispozitivele Apple au din cate stiu cele mai bune conditii de acordare a garantiei.

Edited by Hider141, 04 August 2017 - 09:07.


#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
@dan1994, oricum, te sfatuiesc sa mergi cu telefonul la un Apple shop sau unde poti sa le predai pentru reparatii in perioada de garantie telefonul.
Ce ai de pierdut? :)

Si eu banuiesc ca ceva s-a desprins prin telefon si zbarnaie.

#14
fatlover

fatlover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.12.2010
vre-o rezolvare ceva ?
inca ceva ati avut probleme cu noul buton  home mi-am vandut 6s si caut un sapte si in multe anunturi vad ca defect  butonul home , nu-mi aduc aminte sa fi vazut  anunturi cu  buon home defect acu  un an cand am luat 6s

#15
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Ai incercat sa iti cureti casca de praf? Foloseste o periuta de dinti si apoi una de vopsea. Noi, evident.

#16
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
si eu am intampinat probleme cu intensitatea sunetului in casca si dupa curatare cu o periuta de dinti nu am mai avut probleme

#17
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
am trimis si eu ip 7 al meu la noumax cu probleme la difuzor si senzor proximitate ,au decis sa imi inlocuiasca display ,cum imi pot da seama daca este unul refurbished sau nou ?

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,331
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHouseFreak, on 17 ianuarie 2018 - 23:09, said:

au decis sa imi inlocuiasca display ,cum imi pot da seama daca este unul refurbished sau nou ?
Displayul daca e nou sau refurbished? E nou.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate