Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Fisuri placa beton armat

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
mie-mi pare ca placile sunt subdimensionate, sunt armate cu 5Ø8/ml jos in camp, mie-mi pare prea putina armatura.....

#56
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007
Of topic: sa nu mai deschid un nou topic. Cateva lamuriri, de la cunoscatori.
Vreau sa torn o placa de beton peste o constructie de 3x5 metri impartita in 3 compartimente de aproximativ 1,7x3 m. Care ar fi grosimea minima a placii si ce dimensiune trebuie sa aiba fierul striat din armatura? Dimensiunea ochiului? Mentionez ca exista pereti intre cele 3 compartimente. Daca deranjez o sa sterg comentariul. Ms anticipat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate