Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare Telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Buna seara !

Am decis sa imi cumpar un telefon, dupa ce am ramas fara (din nou).

Am de ales intre SE M4 Aqua, Nexus 5, LG G2, Amazon Fire si HTC M7 .

Dintre cele de mai sus, am mai av doar G2-ul, insa mi-au trecut prin mana toate, in afara de Amazon .


Toate ma atrag, nu stiu la care sa ma opresc, mai ales ca sunt fan custom roms si nu o sa rezist sa nu face eu vreun test.


Stiu ca Nexus 5 e rezistent si e clean stock rom, fara mizeriile de bloatware.

As miza acum pt un M4, locul doi ar fi nexusul, pe trei situandu-se g2/m7 .

Amazon e in lista doar  din curiozitate.


Toate nu depasesc 60 lire sterline (sunt in UK), acesta fiind bugetul meu si nu vreau sa depasesc, nu are sens, oricum isi pierd valoarea extrem de rapid.

Multumesc

Edited by djpadrecito, 29 July 2017 - 23:57.


#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Nexus sau Sony, lasa HTC-ul sau LG-ul. Amazon Fire phone nu recomand.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
SE ? Nu exista Sony Ericsson. Daca te referi la Sony M4 e o mizerie de telefon, am avut asa ceva si nu am stiut cum sa scap de el.
Se zgarie pe spate si daca il atingi cu un prosop, cartela nu o mai scoti din el decat la service sau tu cu un ac daca esti constient ca o scoti bucati mici din ea, memoria e foarte mica, nu se misca prea ok, sunetul mi se parea varza, daca apasai un pic pe ecran atingeai display-ul (iar la sony din seria Z nici vorba de asa ceva), autonomie mediocra, etc.

Edited by TruculMagic, 30 July 2017 - 09:20.


#4
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

View PostTruculMagic, on 30 iulie 2017 - 09:17, said:

SE ? Nu exista Sony Ericsson. Daca te referi la Sony M4 e o mizerie de telefon, am avut asa ceva si nu am stiut cum sa scap de el.
Se zgarie pe spate si daca il atingi cu un prosop, cartela nu o mai scoti din el decat la service sau tu cu un ac daca esti constient ca o scoti bucati mici din ea, memoria e foarte mica, nu se misca prea ok, sunetul mi se parea varza, daca apasai un pic pe ecran atingeai display-ul (iar la sony din seria Z nici vorba de asa ceva), autonomie mediocra, etc.



ma gandeam ca se apropie de specif unui p8 lite...dar din ce zici, e de evitat mai mult

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Poate am avut eu asteptari prea mari, fiind obisnuit cu seria Z care in mod normal e flagship (am testat Z1, Z2, Z3 si Z5), seria M este mult sub. G2-ul e intersant, insa nu e cam vechi ? M7-le are camera foarte proasta si nu e cine stie ce. Nexus 5 as zice ca ar fi mai ok, insa si la ala i-a trecut vremea.
In banii aia m-as uita la un j5 2016, p9 lite (nu 2017-le ca e mai scump), ori un huawei P8 daca mai gasesti.

#6
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Toate telefoanele astea sunt vechi, o sa ti mearga destul de greu plus bateria o sa te tina abea abea o zi daca il folosesti foarte putin.

#7
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Deobicei se mentioneaza despre  un buget ca sa se stie cam despre ce raport pret calitate putem vorbi.

#8
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

View Postmisu183, on 30 iulie 2017 - 11:34, said:

Deobicei se mentioneaza despre  un buget ca sa se stie cam despre ce raport pret calitate putem vorbi.


60 lire, am scris

#9
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postdjpadrecito, on 30 iulie 2017 - 14:00, said:



60 lire, am scris
Mi-a scapat. Scuze! Oricum am sa urmaresc topicul ca sa vad daca-ti da careva vreo sugestie.

#10
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

View Postmisu183, on 30 iulie 2017 - 20:19, said:

Mi-a scapat. Scuze! Oricum am sa urmaresc topicul ca sa vad daca-ti da careva vreo sugestie.


mi s-a recomandat mai sus nexus 5 , sau sony

la nexus m-as opri si eu, conform specif tehnice, ar face fata.

acum sa vedem ce  mai apare

#11
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
l-am gasit pe acesta, insa nu prea stiu ce sa fac... Referitor la m9, parerile sunt impartite


http://www.ebay.co.u...AsAAOSwk-9Zfips

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate