Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Loc liber intre cada si perete (6 cm)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
vasiauvi

vasiauvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.09.2010
Buna tuturor,

Am montat o cada noua, de 140 x 70, dar mi-au mai ramas cam 6 cm de la cada la perete. Oare cu ce as putea masca acest loc liber?

Link la poza.

Multumesc.

#2
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Faci cofrag.... umpli spatiu ala cu ciment sau spuma poliuretanica peste care pui faianta asemanatoare

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Polistiren extrudat, adeziv, faianta.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Poti sa o lasi si asa.La cum arata montajul gresiei,nici nu mai conteaza cada.Ti-ai batut joc de tine cu baia aia.
Si sa nu te superi pe mine.Am fost sincer.

#5
Ana0181

Ana0181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,110
  • Înscris: 10.03.2013
vasiauvi@
In apartamentul in care locuiesc eu acum, intr-una din bai, cada, una asemanatoare cu a ta, este ceva mai mica (vreo 2-3 cm) decat spatiul total (perete>perete) in care este montata. Desigur, spatiul respectiv era mult mai mic decat cel ramas la tine, dar nu putea ramane asa. Solutia adoptata pentru umplerea acelui spatiu este: rigips, faianta. Atasez foto.

Attached Files



#6
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Daca ai mascarea langa celalalt cap al cazii, lipeste cada de perete si in capul cazii unde ai robinetul pune BCA de 10 si faianta peste. Astfel vei avea de pus faianta doar pe latura de sus si nici nu se va vedea pt ca va fi dupa mascare.

#7
vasiauvi

vasiauvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.09.2010
Multumesc tuturor pentru sfaturi.
O sa analizez si o sa vad ce decizie iau.

 adisz, on 28 iulie 2017 - 14:28, said:

Poti sa o lasi si asa.La cum arata montajul gresiei,nici nu mai conteaza cada.Ti-ai batut joc de tine cu baia aia.
Si sa nu te superi pe mine.Am fost sincer.
Nu e nicio suparare. Baia intr-adevar este finisata ca naiba si e si mica. Cei de inainte au pus gresia si faianta cu mana lor si nu lucreaza in domeniu. Am luat o gresie si faianta de aceeasi culoare, dar model diferit. Am schimbat cada la urgenta deoarece cea de inainte s-a fisurat si curgea apa. Am fost nevoit sa ma grabesc.

Dupa ce o sa fac modificarile (daca le fac curand), o sa revin aici sa va arat cum a iesit.

Multumesc.

Edited by vasiauvi, 28 July 2017 - 15:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate