Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Jigsaw (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Mikaelson

Mikaelson

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2017
Seria de filme de mare succes a fost aparent încheiată în 2010.
Franciza horror „Saw” se întoarce pe marele ecran cu al optulea film, intitulat „Jigsaw”. Publicația Bloody Disgusting a confirmat că filmul Lionsgate va fi lansat la Halloween, intervalul de timp în obișnuit rezervat tuturor filmelor anterioare din franciza „Saw”.
Jigsaw este porecla lui John Kramer (Tobin Bell), criminalul în serie din centrul francizei, care pune capcane mortale victimelor despre care el consideră că iau viața de bună.
Titlul sugerează că această continuare ar putea fi un nou început pentru franciză, care este coordonată de Peter și Michael Spierig („Predestination”).
Sinopsisul oficial al filmului „Jigsaw” spune: „Cadavrele revin prin oraș, fiecare întâlnind o moarte unică și teribilă. Pe măsură ce ancheta avansează, dovezile indică un singur om: John Kramer. Dar cum este posibil? Omul cunoscut ca Jigsaw a murit de peste un deceniu. Sau un ucenic a luat mantaua lui Jigsaw, poate chiar cineva dintre cei care se ocupă de anchetă?”
„Saw” a debutat în 2004 sub regia lui James Wan, cu șase continuări în fiecare an până în 2010, acumulând încasări uluitoare de 873 milioane de dolari (689,2 milioane de euro) la nivel mondial.
„Jigsaw” se va lansa în cinematografele britanice pe 27 octombrie. Posted Image

Link IMDb.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vPP6aIw1vgY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,532
  • Înscris: 05.12.2005
A fost o serie reuşită, alături de "Cuburi" mi s-au părut foarte originale, deşi spre sfârşit deveniseră previzibile.

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006
S-au prostit si americanii...

Jigsaw se spune la pendular, nu la circular saw.

Sculele au in general "jig", dar asta e un accesoriu sau o parte contructiva care nu defineste tipul de fierastrau.

Edited by loock, 22 July 2017 - 13:36.


#4
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 10.04.2009
primele II parti au fost adevarate capodopere (pt fanii genului, printre care ma numar)

dar de la partea III incolo s-au cam prostit (desi mi-au placut, nu se compara cu primele doua)

la partea II pot sa spun ca nici nu banuiam cine naiba facea toate smecheriile, cand colo... "gingasa" Amanda :D

eu le am la colectie pe toate Posted Image

I want to play a game, live or die, make you're choice! si apare TV-ul cu papusa :D

muahahaha Posted Image

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005

View Postloock, on 22 iulie 2017 - 13:34, said:

S-au prostit si americanii...

Jigsaw se spune la pendular, nu la circular saw.

Sculele au in general "jig", dar asta e un accesoriu sau o parte contructiva care nu defineste tipul de fierastrau.

Jigsaw inseamna de fapt puzzle, se specifica asta in primul film ca de asta il poreclisera asa pentru ca facea piese de puzzle din pielea victimelor.

Edited by gerbil, 22 July 2017 - 13:54.


#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014
Am o presimtire ca va fi sub asteptari.

#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,624
  • Înscris: 29.03.2006

View Postgerbil, on 22 iulie 2017 - 13:52, said:

Jigsaw inseamna de fapt puzzle, se specifica asta in primul film ca de asta il poreclisera asa pentru ca facea piese de puzzle din pielea victimelor.

Eu stiu asta, dar trailerul prezinta ferastraie circulare in timp ce tot repeta jigsaw.
Si puzzle nu faci cu circularul oricum, si nici cu un pendular nu e optim.
Puzzle se face cu un cutter dedicat special care taie prin presare forma pe toate laturile odata.

Edited by loock, 22 July 2017 - 14:20.


#8
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Sunt destul de incantat de seria asta, dar din trailer observ ca o sa fie ceva corect politic cacat...interacial shit.

View Postbeavis03, on 22 iulie 2017 - 13:41, said:

primele II parti au fost adevarate capodopere (pt fanii genului, printre care ma numar)

dar de la partea III incolo s-au cam prostit (desi mi-au placut, nu se compara cu primele doua)

la partea II pot sa spun ca nici nu banuiam cine naiba facea toate smecheriile, cand colo... "gingasa" Amanda Posted Image

eu le am la colectie pe toate Posted Image

I want to play a game, live or die, make you're choice! si apare TV-ul cu papusa Posted Image

muahahaha Posted Image

vezi pe youtube

omegle jigsaw prank

o fi fake o fi real,dar e super misto :)))

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014
deja nu mai vb de ciorba reincalzita, ci de ciorba stricata si refiarta.

ultimul film cumva a pus punct povestii, insa astia cumva incearca sa se agate de franturi din poveste pt a face o alta. tare imi ca o vor trage de par aiurea

#10
Vonwiller2

Vonwiller2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.07.2017
Can't fucking wait. Posted Image

#11
assassinaxxx

assassinaxxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.08.2017
mhm, group-trap'ul ala de la 00:38 îmi amintește de o scenă foarte asemănătoare din saw V.

ma aștept sa ne lamureasca ce s-o fi ales de Hoffman si dr. Gordon pe care il bănuiesc a fi cel care continuă de fapt "munca" lui Jigsaw.

however, one thing's for sure. Posted Image

Spoiler


#12
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 10.04.2009
^ that's right, the collar trap scene :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ll1KBFsXP24?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

abia il astept

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu s-a mai scris pe aici de ceva timp si zilele astea filmul este la cinema. Mai ruleaza cateva zile.

A fost careva? E ceva de el?

[ https://static.cinemagia.ro/img/db/movie/59/19/83/jigsaw-781878l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://static.cinemagia.ro/img/db/movie/59/19/83/jigsaw-317997l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
ViKKKy

ViKKKy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 14.09.2017
dap, l-am văzut eu. Posted Image a fost bunicel. e atât un prequel, cât și un sequel, (filmul are 2 timeline-uri) acțiunea centrându-se în special pe primul "joc" al lui John (înainte de SAW I) și inițierii celui dintâi învățăcel. (Logan). adică cel dinainte de Amanda. nu vreau să fac prea multe spoilere, mergeți și-l vedeți dacă sunteți fani ai seriei, eu zic că n-o să fiți dezamăgiți. cu toate astea, filmul lasă loc câtorva întrebări fără răspuns.
peseu: scena de la final o fost șmecheră tare. Posted Image
Spoiler

View Postassassinaxxx, on 07 august 2017 - 18:23, said:

ma aștept sa ne lamureasca ce s-o fi ales de Hoffman si dr. Gordon pe care il bănuiesc a fi cel care continuă de fapt "munca" lui Jigsaw.
ioi, îmi răspund tot mie. Posted Image
ete că nu ne-a lămurit. Posted Image asta m-a nemulțumit oarecum. nici măcar nu a amintit de cei doi. bănuiesc că Hoffman e mort (a fost lăsat să moară închis în baia aia în The Final Chapter de catre dr. Gordon (Cary Elwes); referitor la cel din urmă n-am nici cea mai vagă idee pe unde-o bântui, nu apare în cast și nici nu menționează nimic de el în noul film.

#15
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,295
  • Înscris: 14.06.2006
Am vazut toate celelalte episoade. Si chiar mi-au placut. Dar asta.....
Asteptati-l sa apara pe torente. Plictisitor rau. In afara de capul taiat la final, panarama. Noroc ca nu a tinut mult.

#16
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 10.04.2009
La Colours Cinema in Craiova nu l-au bagat :| mi se pare incredibil...

in schimb au difuzat mizeria aia de Mother, numai film nu se poate numii :|

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate