Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Solistul trupei Linkin Park s-a sinucis

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#73
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Ăștia-s ăia care se pronunțau cu fețele livide de-atata trăire non-umana, că morții din Colectiv erau sataniști și că și-au primit pedeapsa binemeritata.

Și fiindcă tot veni vorba de filozofiile lui pește, bag mâna în foc că-s si semnatari ai sforaielilor coaliției lui pește prăjit.

Dormi în pace, Chester, ai scăpat în sfârșit de toate urâțeniile! :)

#74
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 12.07.2010

View PostMr_Woppit, on 22 iulie 2017 - 11:42, said:

"vor căta vieţii tale
Să-i găsească pete multe, răutăţi şi mici scandale
Astea toate te apropie de dânşii.
"


Penibil..

Nu-ti mai bate capul. Reciteste-ti semnatura, inspira adanc si treci mai departe. Asta e lumea in care traim.

#75
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostKyKyKyKy, on 20 iulie 2017 - 20:58, said:

Chester Bennington, solistul celebrei trupe americane Linkin Park s-a sinucis.

http://www.digi24.ro...-sinucis-764407


Deci nu pot să cred! Posted Image
Nu il cunosc pe Chester Bennington si nici trupa Linkin Park; doar am fost impresionat de melodia Numb a trupei cand era in voga cu ceva ani in urma.
Motivul sinuciderii sale e al lui, nu ma pot pune in pantofii sai sa inteleg de ce a facut-o.
Nici nu il judec de ce a facut-o caci nimic nu im da dreptul de a face asta.
Fiecare cu povara sa in viata  Posted Image
=============================

R.I.P., Chester Bennington.

#76
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postpetrenjel, on 22 iulie 2017 - 14:22, said:

^ Nu stie asta de asa ceva, iar daca esti impotriva lui incepe sa-i creasca aripi de zmeu.


Sa-ti fie gura aurita, frate petrenjel :priest:, si sa-ti scrie banarea cu o pana smulsa din aripa-i de zmeu, pentru ca ai varsat destule dejectii.

#77
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostdaniMMM, on 22 iulie 2017 - 14:13, said:

Nu cred ca merita sa raspund la asa ceva.Ai recurs direct la jigniri ,trecand peste discutiile normale,in care ai fi putut sa ma convingi ca gresesc,si asta te descalifica pe tine ca om,si apoi ca moderator.Daca e sa fiu banat(nu ti-am dat report) prefer sa o faca altcineva,stiu ca esti la butoane,imi pare rau dar eu nu cred in autoritatea ta.

View Postpetrenjel, on 22 iulie 2017 - 14:22, said:

^ Nu stie asta de asa ceva, iar daca esti impotriva lui incepe sa-i creasca aripi de zmeu. Pana la urma, daca e sa o luam p-aia dreapta, nu a avut nu stiu ce voce Chester asta. Salam e cu 10 clase peste el in octave, chiar si Jean de la Craiova care imita lejer 100 de solisti indiferent de genul cantat. A dat si americanu de cateva corzi pe o chitara si gata, let's rock the world! Sa-l vad acolo la tambal, la un acordeon, o percutie fina ceva. Alea-s instrumente.

Asa cum spuneam, cu fiecare post nu faceti decat sa continuati sa va demonstrati caracterul (jenant pentru cei care va citesc), pentru ca doar de atat sunteti capabili.

Iar micimea vietii voastre, (aia care nu va doare dar va deranjeaza cand altii va pun etichete) nu reprezinta o jignire ci doar o descriere a actiunilor voastre la care voi continuati sa adaugati cu spor.

Nu va opriti, aratati in continuare de ce sunteti in stare Posted Image

#78
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostMr_Woppit, on 22 iulie 2017 - 16:49, said:


Nu va opriti, aratati in continuare de ce sunteti in stare Posted Image


Momentul ala in care iti dai seama ca petrenjel chiar te-a crezut :D.

#79
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postpetrenjel, on 22 iulie 2017 - 17:16, said:

^ E o dejectie faptul ca nu simpatizez sinucigasii cum o fac altii? Eu din cate stiu viata iti este data sa o traiesti nu sa ti-o iei. Ca o vei avea cu probleme, cu ani de puscarie si anumite constiinte, asta e dar nu inseamna ca trebuie sa recurgi la un astfel de gest. La Chester asta singurul lucru de care chiar e nasol e ca si-a construit o notorietate, un public larg si apoi si-a bagat ciotul in toti cu o bucata de franghie.
ma petrenjel, nu e topic despre sinucidere, sau despre ce jeguri regurcitezi tu. daca  te intereseaza acel subiect deschide un topic si scoate tot ce-i mai bun din tine acolo. aici esti offtopic. am inteles, nu esti deacord cu sinuciderea dar sa-l improscai pe un om dupa ce a murit este nesimtire

Edited by Petrecristi, 22 July 2017 - 21:49.


#80
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostdaniMMM, on 21 iulie 2017 - 11:51, said:

Lipsa de compasiune pentru ce?Ca si-a dat in cap singur?Da,imi pare rau ca nu va mai scoate o melodie buna,dar pentru ca a ales sa se omoare nu pot,sorry.Compasiune pentru Paul Walker care a murit intr-un accident ironic,sau pentru Christopher Reeve ,care din Superman a ajuns un biet om paralizat,la fel un accident stupid.Dar compasiune pentru asta?Pentru Kurt Cobain?Pentru Amy Winehouse,care facea pe ea pe scena,vomita si ii scuipa pe fani?Un har cu care te-ai nascut nu acopera o viata de dezastre
Chester ti-a lasat mostenire muzica lui adevarata, iubita de miliarde de fani si tu drept multumire ii urasti ca s-a sinucis? Cand in tara ta intra tigari-droguri, arme si militzieni murdari, mai poti trai liber si linistit? Cand mafia isi face de cap cum poate mai bine, mai poti sa rezisti pentru mult timp pe pamant? E greu in conditiile astea cum a fost greu si pentru Chester. Posted Image R.I.P Chester Posted Image

Linkin Park - What I've Done (2007) Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8sgycukafqQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by IcecreamAlex, 24 July 2017 - 11:29.


#81
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017

View PostPetrecristi, on 22 iulie 2017 - 21:34, said:

ma petrenjel, nu e topic despre sinucidere, sau despre ce jeguri regurcitezi tu. daca  te intereseaza acel subiect deschide un topic si scoate tot ce-i mai bun din tine acolo. aici esti offtopic. am inteles, nu esti deacord cu sinuciderea dar sa-l improscai pe un om dupa ce a murit este nesimtire

Am tot dreptul sa-l improscai pentru motivul ca nu si-a dus la capat stofa de artist. Omul mai trebuia sa scoata melodii, sa sustina concerte si sa dea autografe. Asa, prin gestul asta e ca si cum si-ar fi bagat ciocanul in tot ce a construit.

#82
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Ups... Semnase vreun contract cu tine sa-ti cante la vreo petrecere, la nunta sau altundeva? Cum poti sa ceri tu ca asa vrei sa cante pana la xspe ani?
Si nu si-a bagat piciorul in nimic. Muzica-i ramane.
Vezi ca, din pacate, a mai murit cineva. Cu ea pana la ce varsta aveai contract sa-ti cante? Pe acolo de ce nu-ti bati joc ? Ti s-a pus pata pe Chester?

Edited by Petrecristi, 24 July 2017 - 19:04.


#83
petrenjel

petrenjel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 31.05.2017
Pai omul cand s-a apucat de cantat cred ca era constient ca va avea si simpatizanti si fani care vor vrea tot mai mult de la el. Eu sunt dezamagit ca nu a oferit mai mult. Inca mai putea scoate niste hit-uri. Dar nu, lui nu i-a pasat, l-a durut in cot de fani si si-a dat ortu' popii.

#84
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postpetrenjel, on 24 iulie 2017 - 20:58, said:

Pai omul cand s-a apucat de cantat cred ca era constient ca va avea si simpatizanti si fani care vor vrea tot mai mult de la el. Eu sunt dezamagit ca nu a oferit mai mult. Inca mai putea scoate niste hit-uri. Dar nu, lui nu i-a pasat, l-a durut in cot de fani si si-a dat ortu' popii.

Ia hai, valea .. da-ti doua palme, baga un deget pe gat, fa ceva util in viata aia trista in care te zbati.


In alta ordine de idei, asta este mesajul trupei iar topicul se inchide ca sa se inceteze si comentarile de prost gust.


Dear Chester,
Our hearts are broken. The shockwaves of grief and denial are still sweeping through our family as we come to grips with what has happened.
You touched so many lives, maybe even more than you realized.
In the past few days, we’ve seen an outpouring of love and support, both public and private, from around the world.
Talinda and the family appreciate it, and want the world to know that you were the best husband, son, and father; the family will never be whole without you.
Talking with you about the years ahead together, your excitement was infectious. Your absence leaves a void that can never be filled—a boisterous, funny, ambitious, creative, kind, generous voice in the room is missing.
We’re trying to remind ourselves that the demons who took you away from us were always part of the deal. After all, it was the way you sang about those demons that made everyone fall in love with you in the first place.
You fearlessly put them on display, and in doing so, brought us together and taught us to be more human. You had the biggest heart, and managed to wear it on your sleeve.
Our love for making and performing music is inextinguishable. While we don’t know what path our future may take, we know that each of our lives was made better by you. Thank you for that gift. We love you, and miss you so much.
Until we see you again,
LP



chester.linkinpark.com

Edited by Mr_Woppit, 25 July 2017 - 00:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate