Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Solistul trupei Linkin Park s-a sinucis

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Eu nu am ascultat LP decat ce se dadea la radio. Aveau o muzica aparte, de calitate.

#38
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostBursul, on 21 iulie 2017 - 07:29, said:

Eu nu am ascultat LP decat ce se dadea la radio. Aveau o muzica aparte, de calitate.
Aveau muzica buna,nimic de zis,dar ca om a esuat lamentabil ca si restul sinucigasilor full de bani si droguri,de altfel.Si sunt destui.Imi pare rau dar nu simt nici o urma de regret pentru genul asta de oameni

#39
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cand isi dau seama ca viata asta e o tzeapa si ca succesul, popularitatea nu aduc fericirea, toti artistii o dau pe droguri si/sau se sinucid, stati linistiti....

#40
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Viata e o tzeapa pentru cine e prost

#41
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
6 copii care cresc fara tata.

#42
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Primul gand cand am citit ca s-a sinucis:"suckere, ca si fraierul de la Nirvana, cand era pe val"
Al 2-lea ca trupa are cateva melodii chiar faine
Al 3-lea ca cel mai probabil vom afla ca lua antidepresive.

#43
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Am plans un pic dimineata cand am aflat :|
Rest in peace Chester

#44
RasAlGhul

RasAlGhul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 11.02.2016

View Postdiahim, on 21 iulie 2017 - 08:55, said:

6 copii care cresc fara tata.
La acei copiii s-a gandit inainte a face acest gest? Nu merita niciun gram de compasiune acest "om". Viata este cel mai de pret lucru care-l avem...iar daca cineva ii da cu piciorul inseamna ca s-a nascut degeaba.

Eu am primit doua punte de penalizare de la domnul Super Moderator Mr Woppit care aplica regulamentul dupa pofta inimii...deoarece n-am fost de acord cu acest gest si l-am considerat pe solistul respectiv un tip cu probleme grave la cerebel. Doua puncte de penalizare primite fara sa insult vreun user, fara vreun atac la persoana, fara absolut nimic. Pe deasupra am fost si insultat de alti useri....useri care n-au fost penalizati!
Atentie mare pentru cei care sunteti contra acestui gest....va puteti trezi cu puncte de penalizare!
Atasez mai jos explicatia domnului super moderator...un moderator care trebuia sa fie impartial.

De ce puncte? Scrie in avertisment.
De ce ai fost insultat? Pentru lipsa de bun simt evidentiata cu dispret pe topic pentru cei carora le pasa de solistul respectiv.
Parerea ta este libera insa asta nu inseamna ca nu esti raspunzator pentru ea iar in cazul respectiv, parerea ta a deranjat multi useri pentru motivele enuntate.

Edited by RasAlGhul, 21 July 2017 - 11:15.


#45
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
What??? Posted Image

#46
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostRasAlGhul, on 21 iulie 2017 - 10:58, said:

Eu am primit doua punte de penalizare de la domnul Super Moderator Mr Woppit care aplica regulamentul dupa pofta inimii...deoarece n-am fost de acord cu acest gest si l-am considerat pe solistul respectiv un tip cu probleme grave la cerebel. Doua puncte de penalizare primite fara sa insult vreun user, fara vreun atac la persoana, fara absolut nimic. Pe deasupra am fost si insultat de alti useri....useri care n-au fost penalizati!
Atentie mare pentru cei care sunteti contra acestui gest....va puteti trezi cu puncte de penalizare!
Atasez mai jos explicatia domnului super moderator...un moderator care trebuia sa fie impartial.

De ce puncte? Scrie in avertisment.
De ce ai fost insultat? Pentru lipsa de bun simt evidentiata cu dispret pe topic pentru cei carora le pasa de solistul respectiv.
Parerea ta este libera insa asta nu inseamna ca nu esti raspunzator pentru ea iar in cazul respectiv, parerea ta a deranjat multi useri pentru motivele enuntate.

Si mai ai inca 2 puncte pentru :
"h. sa respecte deciziile moderatorilor si sa nu le comenteze pe forumul public; pentru aceste probleme se va folosi PM (private message)"

Din pacate pentru lipsa de compasiune la adresa altor oameni nu exista puncte dar putem spera sa ajungi intr-o situatie de kkt si nimanui sa nu-i pese de tine, poate intelegi cum functioneaza.

#47
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
:(

Trist. Nu mi-a venit sa cred când am auzit.

#48
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostMr_Woppit, on 21 iulie 2017 - 11:20, said:

Din pacate pentru lipsa de compasiune la adresa altor oameni nu exista puncte
Lipsa de compasiune pentru ce?Ca si-a dat in cap singur?Da,imi pare rau ca nu va mai scoate o melodie buna,dar pentru ca a ales sa se omoare nu pot,sorry.Compasiune pentru Paul Walker care a murit intr-un accident ironic,sau pentru Christopher Reeve ,care din Superman a ajuns un biet om paralizat,la fel un accident stupid.Dar compasiune pentru asta?Pentru Kurt Cobain?Pentru Amy Winehouse,care facea pe ea pe scena,vomita si ii scuipa pe fani?Un har cu care te-ai nascut nu acopera o viata de dezastre

#49
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Sigur ca este un gest stupid si de condamnat, dar ... e vorba de compasiune. Am 40 de ani de 2 zile, si nu mi-e rusine sa recunosc ca am plans de dimineata.
Putea sa moara Guta, Vijelie sau Minune ... Daca eram fan, plangeam si pentru ei.

#50
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostdaniMMM, on 21 iulie 2017 - 11:51, said:

Lipsa de compasiune pentru ce?Ca si-a dat in cap singur?Da,imi pare rau ca nu va mai scoate o melodie buna,dar pentru ca a ales sa se omoare nu pot,sorry.Compasiune pentru Paul Walker care a murit intr-un accident ironic,sau pentru Christopher Reeve ,care din Superman a ajuns un biet om paralizat,la fel un accident stupid.Dar compasiune pentru asta?Pentru Kurt Cobain?Pentru Amy Winehouse,care facea pe ea pe scena,vomita si ii scuipa pe fani?Un har cu care te-ai nascut nu acopera o viata de dezastre
Comentariile de genul asta, e de preferat sa se faca mai tarziu, cand trece peste fani socul mortii. Ai tot dreptul sa ai o parere proasta despre cineva, insa totusi spune-le la momentul potrivit.

#51
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am rămas fără cuvinte. Și de ieri îmi rulează in minte piesele începând cu Papercut.

A fost una din primele formații pe care am plăcut-o foarte mult. Prin 2005 exista și un forum românesc dedicat fanilor.
Nu știu, nu mai pot sa spun nimic.

#52
Justitiarul1

Justitiarul1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2017
Compasiune, mila, suferinta...... pentru un tip care se droga?
Voi glumiti...asa-i?

#53
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Iti mai faci multe conturi ca sa debitezi prostiile astea?
Omul a fost molestat in copilarie, de aici i s-a tras depresia pe care a incercat sa o combata cu alcool si droguri.
Iti doresc din tot sufletul sa nu ajungi sa ai in preajma ta pe cineva care sufera de depresie.

#54
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Ce a facut Chester nu poate fi de laudat si ar trebui sa se discute mai mult despre asta, nu sa se aduca diverse invinuiri, ci sa se explice de ce nu e bine... acum mai multi artisti ar trebui sa faca ceva campanie de informare prin care sa explice de ce nu e bine sa te sinucizi si ca nu asta e solutie indiferent ce probleme ai avea. Stiu ca in trecut au fost in America astfel de proiecte, nu mai tin minte exact ce trupe au organizat asa ceva, parca si Nickelback s-a implicat la un moment dat.
A fost un om ca oricare altul, a avut problemele lui asa cum fiecare avem diverse probleme care ne afecteaza mai mult sau mai putin... Dar hai sa nu aruncam acum cu noroi in el. Ce a facut el alaturi de Linkin Park(de ex. proiectul Music for relief si multe altele) si modul in care a influentat milioane de tineri prin muzica nu o sa poata face nici un cocosel din asta care stie doar sa arunce niste cuvinte impotriva altei persoane, nici macar 0.0001%. Astia care nu stiu sa aprecieze un om dupa realizarile din viata, nu doar sa vada prostiile facute, nu merita decat sa afle prin cele mai grele metode ce inseama sa apreciezi pe cineva si ce inseamna lipsa ei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate