Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

C.N.A. a aprobat schimbarea noilor posturi din grupul Pro. Sport.ro a devenit Pro X. Acasă a devenit Pro 2 din 28.08.a.c.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
780 replies to this topic

#703
pinkish

pinkish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.11.2002

View Postandreyyshore, on 01 august 2017 - 21:46, said:

Poate că la Pro TV nu e, dar la Acasă sigur da. Ba chiar toamna trecută am observat cum sărea numărătoarea inversă la fiecare promo și cum editaseră orele de difuzare, foarte ieftin, cu Arial, peste cele originale.

Fonturile, pentru „fontofili”, se găsesc aici:
PRO - Gotham Ultra - O-ul este retușat manual ca să fie perfect rotund
TV, X - Filson Pro Bold
2 - Filson Soft Medium - vârful din stânga al 2-ului e retușat manual
GOLD, CINEMA - Filson Pro Medium
INTERNATIONAL, IAȘI, CONSTANȚA etc. - Filson Pro Heavy - nu se folosesc glifele deja existente pentru Ș și Ț, ci sunt custom-made: literă de bază + apostrof turtit dedesubt

Am intrat aici ca sa-ti multumesc, informatia a fost postata si pe blogul hdsatelit si am citit acolo. Filson il descoperisem dupa search-uri seculare, dar la Gotham nu m-am gandit. Si nici la custom edits nu m-am gandit Posted Image

LE: daca vrea cineva filson sau gotham, dati-mi de stire.

Edited by pinkish, 14 September 2017 - 21:31.


#704
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2010

View Postpinkish, on 14 septembrie 2017 - 21:30, said:

Am intrat aici ca sa-ti multumesc, informatia a fost postata si pe blogul hdsatelit si am citit acolo. Filson il descoperisem dupa search-uri seculare, dar la Gotham nu m-am gandit. Si nici la custom edits nu m-am gandit Posted Image

LE: daca vrea cineva filson sau gotham, dati-mi de stire.
Cu plăcere; am postat și eu două comentarii la acea știre după ce m-a anunțat cineva că exista o obiecție, iar într-unul dintre ele spuneam de INTERNATIONAL că s-ar putea să fie scris cu alt font (nu cu Filson). Lucrul ăsta am reușit să-l confirm câteva ore mai târziu - sper că ai văzut.

Edited by andreyyshore, 15 September 2017 - 01:31.


#705
pinkish

pinkish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 10.11.2002

View Postandreyyshore, on 30 august 2017 - 12:45, said:

E enervant, totuși, că logourile nu au o formă standard. Spațierile sunt diferite pe posturi față de situri, ba chiar TV-ul din PRO TV e mai subțire și e mai aproape de punct pe post (mai puțin în pătrățelul de la știri). Grrr.

Da, asta e si parerea mea. Inconsecventa si lipsa de organizare, caracteristicile de baza ale unui rebranding facut la noi :)

#706
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 20.10.2015
Pacat de Pro 2 ca,da pream multe filme din Turcia mai bune erau alea mexicane de 10 ori,au decazut rau.

Edited by dorindorin10, 18 September 2017 - 11:32.


#707
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Grafică nouă la "Vorbește lumea".

#708
Ben_10

Ben_10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.09.2017
Site-ul Acasa in Moldova a devenit PRO 2 Moldova si pe stream este mira.

Attached Files



#709
Ben_10

Ben_10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.09.2017
Inca nu merge PRO 2 Moldova.

#710
Ben_10

Ben_10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.09.2017
Cred ca nu o sa mai isi revina Acasa in Moldova cu noua denumire PRO 2 Moldova pentru ca inca sunt in revize din 2 octombrie.

#711
Ben_10

Ben_10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.09.2017
Acasa in Moldova inca are mira de o săptămână.

#712
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Inca mai are mira pentru ca Pro 2 Moldova ori s-a inchis, ori este intr-o revizie tehnica, avand in vedere ca din 28.08 avea program comun cu Pro 2 Romania, doar ca Pro 2 MD dadea promo-uri in loc de reclame fata de Pro 2 RO.

#713
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu știu dacă la Chișinău pe TV merge.

#714
Ben_10

Ben_10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.09.2017

View PostRobert201, on 09 octombrie 2017 - 15:12, said:

Inca mai are mira pentru ca Pro 2 Moldova ori s-a inchis, ori este intr-o revizie tehnica, avand in vedere ca din 28.08 avea program comun cu Pro 2 Romania, doar ca Pro 2 MD dadea promo-uri in loc de reclame fata de Pro 2 RO.
Pana in 02 octombrie tot a mers in fiecare zi am verificat.

Era tot Acasă in Moldova la unele promo-uri doar atat ca nu mai afisa logo-ul Acasa in Moldova si cand era muzica nu mai era logo numai logo-ul cu ,,Muzica de Acasa" in coltul din stanga.

#715
Accent-_-

Accent-_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.10.2017
PRO 2 Moldova are o luna de cand nu functioneaza iar pe net nu mai merge de la 19:49.

De atunci nu mai afiseaza nimic.

#716
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Se pare ca Pro TV-ul va mai debuta cu inca o noua emisiune pe nume "Ma insoara mama".

Sursa: http://www.protv.ro/...-la-pro-tv.html

#717
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
vin chinezii  sa cumpere grupul cme.

http://www.hotnews.r...e.htm?nomobile=

#718
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Astia numai filme dau pe toate 5 posturile. Pe Pro TV filmele sunt intrerupte de stiri si atat. 0 emisiuni, 0 investitii. De revelion nu au facut nimic.

Nu inteleg cum de operatorii sunt de acord sa le plateasca lor publicitate intrerupta de filme.

Scarbos!!

#719
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Fac abonații urât dacă le scot.

Edited by AndReW99, 06 January 2018 - 00:32.


#720
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,231
  • Înscris: 22.02.2017
Pentru cele 4 inutilitati sigur nu face nimeni urat, iar pentru Pro TV ar face ca se uita la stiri..

Mie imi da impresia ca trustul Pro e pe moarte, dupa rebranding parca sunt mai slabe, mai sterse si mai inutile ca niciodata... genul ala de posturi de pus la capatul listei...

In plus le mor emisiunile, au incercat cu Fort Boyard si a murit, Masterchef e ingropat, Romanii au talent s.a uitat, Dansez pentru tine au incercat sa.l readuca si a fost praf de Supravietuitorul nu mai zic nimic... o aiureala.

Edited by ronuquet, 06 January 2018 - 02:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate