Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Slectare memorie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
StereoMihai

StereoMihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.08.2015
Buna ziua, am o problema mica. Cine ma poate ajuta ii raman recunoscator. Doresc sa fac o comanda de telefon de pe aliexpress si ma nedumereste o chestie. La selectarea memoriei dorite scrie clar "EU" si "US" respectiv pentru continentul unde se face comanda.. Insa pentru cel din mijloc nu scrie nimic si asi vrea sa il selectez. Insa nu stiu daca comanda ajunge in romania. Si ce inseamna defapt acel "Ite".
Multumesc anticipat

Aici este poza : http://imgur.com/a/xa5uK

Edited by StereoMihai, 08 July 2017 - 16:51.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cred ca acela este LTE

doar ca nu e scris corect

adica ai versiunea de 16 si 32GB LTE valabila pt piata EU, apoi versiunea de US. tu selectezi cea de EU, adica una din cele 2 LTE

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Ite cred ca e mai degraba lte (L)

#4
StereoMihai

StereoMihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.08.2015
Da.. Era "L" , greseala mea.. Va multuemsc mult, chiar apreciez Posted Image

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Ai grija si la feedback-ul vanzatorilor, plus la faptul ca aproape sigur vei plati taxe vamale si TVA de 19%.
La final poate iesi chiar mai scump decat un M8 luat din tara. Si nici nu ai garantia ca nu are bateria schimbata cu una de calitate indoielnica, ce "functioneaza" pe baza de fum.

#6
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
Daca pagina este aceasta <https://www.aliexpre...7186b62e8&tpp=1> atunci sigur e ‘LTE’ dar scris cu litere mici.

In alta ordine de idei, atentie la:
  • Ma indoiesc ca ‘US’/ ‘EU’ se refera la ‘[continentul] unde se face comanda’ ci la regiunea geografica pentru care este versiunea aceea si in functie de care are sau nu anumite benzi radio. Prin urmare o sa il poti folosi mai mult sa mai putin (sau deloc) in Romania. Vezi de exemplu <http://www.gsmarena....e_(m8)-6074.php> (clic pe ‘EMEA’/ ‘ASIA’/ etc de sus). Si dupa cum vezi ‘EU’ si ‘US’ nu sunt termenii potriviti pentru a descrie varinta, ca ‘EMEA’ nu e doar/ tot una cu ‘EU’ iar pentru Statele Unite sunt mai mule variante. Mai rau, la cel selectat de tine nu spune ce varianta este…
  • Stii ce inseamna ‘Refurbished’, da? (Hint: reconditionat)

Edited by sags, 08 July 2017 - 17:21.


#7
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Vezi ca e refurbished, in caz ca nu ai observat deja.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate