Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Studio plus residence/Tomesti /Aparatorii Patriei

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
matei2matei

matei2matei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2017
Sincer cunosc bine pe cei care construiesc Star Construct.astept si eu si daca chiar nu incep in toamna asta ma reorientez

#38
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012
Constructorul nu este Star construct,pe panoul de la poarta scrie altceva"Sc Ar Construct srl"

#39
matei2matei

matei2matei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2017
Constructorul este Star construct si acolo se va construi 3 blocuri P+10.in câteva zile iese autorizația pentru etajul 10 si vor da drumul la construcție .

#40
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012
Star Construct este o agentie imobiliara sau birou vanzari.
Pe nicaieri nu am gasit ca ar fi o firma de constructii.

#41
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Luni am vorbit din nou cu patronul (dezvoltatorul) si a precizat ca termenul de incepere a lucrarilor este 25.09.2017. Daca nu este asa mai astept un timp rezonabil, apoi il incadrez la categoria Pinocchio si o sa incerc sa imi retrag avansul.

ps: termenul de incepere aprobat de primarie

#42
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Intr-adevar exista o firma Star-Construct srl din Vaslui care se ocupa cu constructiile. Asta sa fie oare? Pana la urma poate sa construiasca cu cine vrea numai sa inceapa odata.

#43
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Oho, P+10 ? Si structura de rezistenta banuiesc ca ramane cea de P+8. Hai ca-i bine.  Spor la cumparat 😀

#44
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Se pare ca s-au apucat de treaba. Ieri si azi am fost la teren si am vazut ca au inceput sa sparga placa de beton si sa defriseze, iar muncitorii mi-au spus ca de luni intra cu toate utilajele din dotare.

#45
matei2matei

matei2matei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2017
Salut.se pare ca au spart o parte din placa de beton si atat.am trecut săptămâna asta de 2 ori pe acolo si nu am vazut pe nimeni.Voi ce mai știți?ati mai vorbit cu managera de proiect?multumesc

#46
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Astazi s-au apucat de sapat groapa. Sa vedem cat o sa tina si minunea asta.

#47
Iuliaiuliaadrian

Iuliaiuliaadrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2017
Buna seara.
Au mai inaintat lucrarile?A fost cineva instiintat de managera de proiect ca s-au inceput aceste lucrari?

#48
matei2matei

matei2matei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2017
Salut.azi am trecut pe acolo si nu se mișca nimic.am sunat managera de proiect si nu mi-a răspuns.maine merg sa vorbesc la banca pentru ca am făcut scrisoare de garantare si vreau sa văd dacă ma pot reorienta.in ritmul asta e clar ca nu va fi gata anul viitor in Decembrie .eu am plătit avansul in mai si imi promiteau ca in Iulie încep.pai acum trebuiau sa toarne beton

#49
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Azi au mai sapat putin (la ora 16 erau muncitori pe santier). Insa in ritmul asta cu o zi de lucru si trei libere nu cred ca sunt sanse sa respecte termenul.

#50
Case_Strambe

Case_Strambe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.05.2016
De ce dati voi pasarea din mana pentru cioara de pe gard? Eu unul sunt patit cu Maison10 unde sunt intarzieri de 1 an fata de termenul initial anuntat. Pe langa faptul ca probabil la Maison10 s-ar putea sa mai fie apartamente disponibile gata terminate (nu se stie cat mai dureaza cu actele), dar deja e clar ca cei de la acest proiect au inceput cu niste minciuni. Sper sa ne tineti la curent cu evolutia lucrarilor. Se prevede o iarna grea asa ca presimt niste scuze penibile din partea dezvoltatorului. Vom vedea.

#51
bibanu1001

bibanu1001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.04.2012
Maison10 a avut niste probleme de ordin juridic,deci de aici intarzierea f.mare.


#52
Iuliaiuliaadrian

Iuliaiuliaadrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2017

 novell, on 10 octombrie 2017 - 16:00, said:

Azi au mai sapat putin (la ora 16 erau muncitori pe santier). Insa in ritmul asta cu o zi de lucru si trei libere nu cred ca sunt sanse sa respecte termenul.


#53
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Aproape au terminat de sapat groapa. Sa vedem ce urmeaza...

#54
matei2matei

matei2matei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.09.2017
Salut.am văzut si eu dar mi se pare ca e doar pentru un singur bloc.nu e si parcare subterana?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate