Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Locuri de munca elevi.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Razvan_Macsim

Razvan_Macsim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2017
Salut, sunt din suceava, fac pe 4 august 16 ani si vreau un loc de munca pe timp de vara.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Cu ce si cum sa te ajutam?
Ce stii sa faci in primul rand? Ce domeniu cauti?

Fa-ti un amarat de CV si bate intr-o seara sau wk centrul orasului si carciumile sale si vorbeste cu patronii daca nu au nevoie de personal. Sau pe la fast-food-uri sau pizzeria. Sau la spalatorii auto sau ca impartitor de pliante.

Vrei musai in Suceva (probabil ca ai cazarea asigurata si nu te-ar costa nimic)?
Mai e varianta sa te duci pe litoral, la munte sau in Bucuresti.

Edited by colombo2003, 04 July 2017 - 17:00.


#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
numai la tîmpiţi copiii sunt puşi la muncă după îndobitocirea şcolară...

#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Hmm, 4 august - 11 septembrie, pentru ca apoi incepe iar scoala. Asta inseamna cam o luna; ne mai punand la socoteala timpul pana iti gasesti...
Crezi ca merita efortul pentru o luna? Cati bani crezi ca vei lua? Mai nimic. Si iti pierzi si toate zilele de vacanta, si asa putine. Nu cred ca merita totusi efortul.

Doar sa ai grija de copiii cuiva (vreun vecin ceva) pana vin parintii seara. Sau sa plimbi cainele cuiva (adica niste "munci" mai usoare si placute care sa nu te solicite chiar atat).

Oricum ar fi, vezi ca trebuie sa stai bine cu matematica! Sa stii sa socotesi restul si bacsisul! Posted Image

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2017 - 17:53, said:

numai la tîmpiţi copiii sunt puşi la muncă după îndobitocirea şcolară...
Eh, exista si lume saraca pe lumea asta (vezi in Romania), pentru fiecare cocalar care are un produs apple, sunt cel putin 10 care mor de foame.

#6
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostYourFan, on 04 iulie 2017 - 18:35, said:

Eh, exista si lume saraca pe lumea asta (vezi in Romania), pentru fiecare cocalar care are un produs apple, sunt cel putin 10 care mor de foame.
asta doar pentru că ne credem un neam de sclavi şi ne căciulim în faţa oricui nu ştie limba română...

#7
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2017 - 17:53, said:

numai la tîmpiţi copiii sunt puşi la muncă după îndobitocirea şcolară...

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2017 - 20:16, said:

asta doar pentru că ne credem un neam de sclavi şi ne căciulim în faţa oricui nu ştie limba română...



Ce tampiti sunt aia din vest ca se muta din casa parintilor devreme si foarte devreme. (USA)
Se caciulesc sa lucreze ceva pentru care s-au pregatit si au invatat. Basca, unora le si place ce fac.

Mai bine cu ochii in televizor.

#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postsarac.lipit, on 04 iulie 2017 - 20:16, said:

asta doar pentru că ne credem un neam de sclavi şi ne căciulim în faţa oricui nu ştie limba română...
...și-o spunem pe forumuri, în loc să punem mâna pe satâr... Posted Image

Edited by ursamajor, 04 July 2017 - 20:30.


#9
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Eu il admr pe pusti ! Vrea sa-si faca un ban cinstit !
Si eu am muncit de mic , si mi-a placut "sa ma descurc" , nu sa astept de la mami (care nici nu prea avea de unde sa-mi dea ) , Nu stiu ce e ala somaj , se mirau alea de la fortele de munca cand m-au vazut ca i-mi caut de lucru imediat dupa liceu !
Bafta  pustiule ! Posted Image

Totusi incearca sa-ti traiesti adolescenta ! Mie mi-e dor al dreaq de tare de ea ....

#10
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Un nepot de-al meu de 16 ani din Targoviste s-a bagat chelner la un restaurant de nunti, lucreaza sambata si duminica si castiga 300 lei pe weekend. Din pacate fiind saracie mare, nu prea primeste bacsis, in primul weekend i-a dat unul 20 de lei si asta a fost tot bacsisul.

Unul din prietenii lui avea pe cineva care lucra acolo si asa a ajuns. Problema este ca e o perioada in august cand nu se fac nunti, deci greu de zis cate zile vei prinde efectiv.

Edited by yndy, 05 July 2017 - 05:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate