Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Cafeneaua RTV DX

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3749 replies to this topic

#379
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 08 ianuarie 2018 - 22:32, said:


Eu am prins deja digital din Kiev!

Unde este captura ? Sau te referi la trucajul din septembrie 2017 ?!

#380
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Tocmai ce am postat mai sus.
Iar ai probleme cu calculatorul ala din evul mediu care deschide filmele de pe YT din an in paste.
Daca nu ai observat este chiar o alta captura, completa, in care apare un puseu, un troposcatter de Kiev, cu maxim mai puternic pe final.
In dementa ta eludezi cronic realitatea.
In afara de oftica, schizofrenie scatofagica si sarlatanism ieftin de tot rasul nu dai dovada de nicio ameliorare a sanatatii tale,
Mintala, evdient.

Reiau pana te vei auto-atarna de o sfoara legata de prepeleacul care nu prinde nici macar Cozia la 200 Km !

Posted Image Posted Image Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yuDEzeAnS-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Capturile respective, atat video cat si statice de altfel au fost preluate / postate / studiate/ analizate / pe mai multe forumuri de profil, inclusiv ucrainiene si mare atentie, confirmate ca fiind autentice, reale,  in urma analizelor cu software-uri specializate !
Mai intra si tu pe la ei pe forumurile de profil !
De altfel, in aceeasi dimineata, in zona Kiev-ului erau confirmate receptii ale DVB-T-ului nostru din Barlad, Pietrarie, usw !
E stiinta nu empirism asezonat cu diletantism naiv..
Am si mesaje de confirmare si felicitare chiar de la tehnicieni ucrainieni din domeniul telecomunicatiilor.
Pt. o suma apreciabila ti le pot remite.
Fara bani cauta singur pe net cele descrise de mine, sarlatanule mojic profan invidios si ofticos care esti !
Mars inapoi in salon si nu mai cere osanda !

Posted Image Posted Image Posted Image

Q.E.D.

Edited by 007/Ro, 09 January 2018 - 11:30.


#381
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 09 ianuarie 2018 - 11:08, said:

Tocmai ce am postat mai sus.



Capturile respective, atat video cat si statice de altfel au fost preluate / postate / studiate/ analizate / pe mai multe forumuri de profil, inclusiv ucrainiene si mare atentie, confirmate ca fiind autentice, reale,  in urma analizelor cu software-uri specializate !
Mai intra si tu pe la ei pe forumurile de profil !
De altfel, in aceeasi dimineata, in zona Kiev-ului erau confirmate receptii ale DVB-T-ului nostru din Barlad, Pietrarie, usw !
E stiinta nu empirism asezonat cu diletantism naiv..
Am si mesaje de confirmare si felicitare chiar de la tehnicieni ucrainieni din domeniul telecomunicatiilor.

Aici e una din bube ...altii au prins Barlad,Pietrarie ,la tine pe azimut intra Galati in loc de Focsani ,Barlad,Pietrarie ,nici o statie din Moldova ,nici o statie din Ucraina ,doar Kiev ,ai uitat de astea,ai bagat ce visai atunci  [ https://s17.postimg.org/7bxl7tc73/devil.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by qazwsxqazwsx, 09 January 2018 - 12:00.


#382
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Din nou dai dovada de totala necunaostere a fenomenului propagarii troposferice.
M-am saturat de cate ori ti-am explicat si ti-am dat link-uri catre materialele teoretice si practice legate de acest fenomen.
Desigur ca rabdarea este apanajul zeilor, insa eu sunt unul decazut  si te iau cu toroipanu' !
Posted Image
Este clar ca din lacatus fierar betonist e greu sa devii radio-electronist dar este si evident ca tu efectiv nu poti sa pricepi mai mult si o tii langa cu neroziile !

Legat de impotenta intelectuala care erupe pur si simplu din tine mi-am adus aminte cat ai carcotit, la fel de tamp si insipid, scatofagism dupa scatofagism. cand postasem primele snapshot-uri cu receptiia DVB-T-uli din Kopaonik in Bucuresti care este mult mai aproape.
Ai carcotit apoi si despre captura video dupa ce am postat-o , la aceeasi maniera idioata cum faci cu Kiev-ul.
Tu chiar nu realizezi ca ai o problema la fel de mare si serioasa ca cei din Obregia ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ToAEpiIqeek?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aprope de DVB-T DX extrem, acum un an sau doi dadusem pe un forum slovak de un radioamator care prinsese in zona Kosice semnal digital presupus din Costila.
Acelasi pasionat prindea de cateva ori pe an semnal TV in UIF din Costila si pe vremea transmisiilor analogice
Ca fapt divers ...

Investete mai bine intr-o dotare minima si limiteaza-te la ce prinzi si capturezi tu ca e sub orice critica, penibil si ridicol tot ce comentezi si postezi !

Zburda in dementa ta si bate campii de unul singur, chiar pierd timpul de pomana cu tine ca nu pricepi nimic si esti pur si simplu si rau intentionat pe langa oftica si tampeala.

Atentie mare ca si aici exista institutia  " ban " - ului, nu-ti fa iluzii desarte ca spurci la infinit daca nu sunt eu moderator !

Edited by 007/Ro, 09 January 2018 - 12:23.


#383
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
Baga receptia din Kiev in stilul Kopaonik si o declar valabila.Ti-am mai zis ...asta din Kiev filmata in modul asta e [ https://s17.postimg.org/npm64erxb/smile.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ,maine-poimaine faci una din asta si din Moscova ,ca se poate truca usor !

#384
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 09 ianuarie 2018 - 11:58, said:


Atentie mare ca si aici exista institutia  " ban " - ului, nu-ti fa iluzii desarte ca spurci la infinit daca nu sunt eu moderator !
Ti-am cerut doar o captura credibila de la Kiev ,ceva in genul Kopaonik ...daca n-o ai asteptam urmatoarea propagare dar sa faci captura cu imagini pe un program din multiplex,pina atunci ramai cu 540 km ,cam asta-i ,,recordul'' tau digital !

#385
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
RDS de... Pietraria. 318km.
Attached File  IMG_20180109_185548.jpg   45.55K   10 downloads

#386
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
In ultima perioada am cautat detalii despre sdr RSP2. Intr-un final am gasit asta.
Ce parere aveti ?

[ https://s13.postimg.org/5f9wjz5h3/arrl2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O2cvKxsfHPQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marsel90, 10 January 2018 - 10:50.


#387
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006

 qazwsxqazwsx, on 09 ianuarie 2018 - 14:42, said:

Ti-am cerut doar o captura credibila de la Kiev ,ceva in genul Kopaonik ...daca n-o ai asteptam urmatoarea propagare dar sa faci captura cu imagini pe un program din multiplex,pina atunci ramai cu 540 km ,cam asta-i ,,recordul'' tau digital !

Hopa !
Stai asa !
Cum adica record ?
Ai indicat exact problema ta patologica si care se vede ca te doare rau de tot.
Asta e motivul carcotelilor tale tembelistice.
Ai recunsocut in sfarsit fara sa-ti dai seama.
Deci cand modificarea conditiilor de propagare tine de fenomenele naturii  si receptia depinde exclusiv de conditiile la momentul respectiv in locul respectiv voi la Socola, Obregia  s.a.m.d. aveti in mintea voastra bolnava " intreceri "  pe aceste fenomene si nu pe performanta, pe factorul de merit al instalatiilor de receptie care se stabilesc in cu totul alte conditii .
Foarte tareeeee !
Aveti recordmani si la cine prinde mai multe picaturi de ploaie cu limba, sau fulgi de nea pe nas, cine prinde cele mai mari sau mai mici temperaturi tactil, cele mai tari vijelii, tornade, vanturi sau chiar si basini la sticla, valuri, cele mai multe si mai mari cutremure si alte stihii, variatii si anomalii ale naturii ?
Foarte tare ?
E clar ca intrecerea de prins muste nu va mai satisface deja demult !
Succes la intreceri !

Chiar nu mai am rabdare si timp de pierdut sa citesc toate  dejectiile mintale ale unor profani si cu probleme la tartacutza pe deasupra.
Pentru lucruri serioase stiti cum si unde ma gasiti .

Edited by 007/Ro, 10 January 2018 - 11:18.


#388
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 10 ianuarie 2018 - 10:51, said:


aveti in mintea voastra bolnava " intreceri "  pe aceste fenomene si nu pe performanta, pe factorul de merit al instalatiilor de receptie care se stabilesc in cu totul alte conditii .
Foarte tareeeee !

Dar ce instalatie de receptie extraordinara ai -ca ma pufneste rasul ? Daca aveai vreo parabolica terestra cu diametru de 5 m mai te credeam dar asa ...[ https://s17.postimg.org/npm64erxb/smile.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#389
007/Ro

007/Ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 27.01.2006
Parabolice ?
Nu ai tu elementi la saraciile alea de antene cate parabolice am avut sau montat eu la viata mea.
Si inca mai am !
O padure ....

Posted Image

Domnule pacient mojic carcotas,
In loc sa te pufneasca rasul ca proasta in targ cum ai afirmat mai sus, ia un loc cu ceilalti zambareti din salonul marilor deicseri si studiaza intai, invata, pricepe, ce inseamna factorul de merit al unei instalatii .
Pana atunci mucles ca esti total pe dinafara !

Instalatia mea umila asa cum este ea cu un factor de merit bunicel zic eu si asa cum rezulta si din canalul YT a prins destule.
Tu nici macar digitalul din Cahul sau Moldova 1 analog din Cimislia de la doar 180 Km nu prinzi tot timpul desi ajung zilnic in Bucuresti.
Asta chiar e de rasul curcii !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9u69eKBpCzc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Numara capturile de pe canalul YT de mai sus !
Filmulete nu poze mizere, ilizibile, neclare si penibile asa cum postezi tu.
Unui om sanatos la minte i-ar fi rusine sa posteze asa ceva.
E ca si cum ai iesi gol pusca pe strada sau sumar imbracat, jegos si imputit.
Poze de-a dreptul pestilentiale.

Posted Image Posted Image Posted Image

Informatii mai multe despre receptii DX adevarate, atat terestre cat si din satelit( si nu numai ) exclusiv aici.

Spurca in continuare de oftica, aici, pana faci spume la gura si intri iar in sevraj !

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by 007/Ro, 10 January 2018 - 17:02.


#390
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 10 ianuarie 2018 - 16:33, said:

Parabolice ?
Nu ai tu elementi la saraciile alea de antene cate parabolice am avut sau montat eu la viata mea.
Si inca mai am !
O padure ....


Alo ...domnu dottore ...bre ...parabolice terestre  !

#391
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 26.09.2010
Restul, pe seara :)Attached File  26734200_336188253530306_4860456603843813690_n.jpg   22.69K   5 downloads

#392
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
UCRAINA-Consiliul Național a stabilit câștigătorii competiției pentru locuri ĂŽn multiplexul Odesa
PUBLISHED, 27.12.2017
La 27 decembrie, autoritatea de reglementare a rezumat concursul de difuzare multicanal DVB - T / T 2 ĂŽn 22 de localități din regiunea Odessa.
Câștigătorii a 8 locuri ĂŽn multiplex au fost următoarele companii TV și radio:

Odessa ("GTV");

Anders ", Odessa (" A1 ");

Southern Wave-TV ", Odessa (SOUTH WAVE);

Odessa (" DUMSKAYA.TV ");

, Odessa ("OLVIA");

, Kiev (ODESA 1);

Kiev (PLIUSPLUS);

Odessa ("1 PRIMĂ CITY").
P.S.
Dottore... Reni ch.59 ...

Edited by qazwsxqazwsx, 11 January 2018 - 12:48.


#393
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Comparatie la receptie cu Sony XDR-F1HD si stick SDR RTL cu tuner 820t2.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0PB2PJcvxRQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#394
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
Multiplexul regional Odessa -22 emitatoare dvb-t
Odessa ch.27
Tarutine 51
Sarata 51
Reni 59
Izmail 59
Bolgrad 59
Chilia 59
Balta 60 etc.
Aviz amatorilor din zona Galati-Tulcea !

#395
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 007/Ro, on 08 ianuarie 2018 - 08:36, said:


Si scuze daca am pronuntat gresit stalcind frumosul dvs. no-name sau nick-name cum s-o numi el ...

Dottore si-a schimbat buletinul...pardon,numele din buletin ...JOB ...dar isi pastreaza titlul nobil de ,,global''[ https://s17.postimg.org/7ly7odwen/smile.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#396
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012
UCRAINA
La 18 ianuarie, Consiliul Național a aprobat un proiect de Plan de eliminare a difuzării analogice.
Planul trebuie aprobat la reuniunea grupului interdepartamental sub cabinetul de miniștri al Ucrainei.
Terminarea funcționării REF-urilor analogice în prima zonă este programată pentru martie 2018
Terminarea radiodifuziunii analogice în țară este așteptată în iunie 2018.
Oprirea finală a semnalului analogic în Ucraina ar trebui să aibă loc în ianuarie-iunie 2019.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate