Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

recomandare SSD pt Windows

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostHider141, on 26 iunie 2017 - 07:38, said:

Ba exista. Sau nu stii de seria Kingston V300? Nu degeaba se vindeau la pret de 2 shaorme de fiecare BF.
...am dinalea vreo 4 bucati... mie de ce nu mi s-au stricat?.... si merg si-n ziua de azi IMPECABIL?... toata chestia la ele era sa le formatezi in GPT, daca le formatai in MBR se buseau... iar pe site-ul lor scria clar "se formateaza sub GPT"

Edited by bogdan181180, 26 June 2017 - 08:27.


#20
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Si eu sunt foarte multumit de Kingston V300. Le-am formatat din kitul de instalare de la windows. Nu am avut nici o problema si dupa cel mai mare numar de review si nota mare inseamna ca sunt printre cele mai bune ssd-uri de pe piata.

#21
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

View Postxmanyacs77, on 26 iunie 2017 - 04:53, said:

Eu folosesc de 2 ani un SSD Samsung EVO 850 de 256 GB si nu am avut probleme cu el...Posted Image

Wow, dar cit/cum folosesti acel calculator ?
Eu am modelul de 120 Gb, tot 850 Pro, de vreo 4 luni, si am 2.7 Tb scrisi Posted Image
Ma rog, merge calculatorul cel putin 8-10 ore/zi.

Inainte, pe calculatorul vechi, am avut un Intel X25-V, de 40 Gb, ajungea la limita, a mers perfect vreo 4-5 ani, imi arata ca mai are viata cel putin 7-8 ani.

Edited by roxanaRabinowitz, 26 June 2017 - 08:43.


#22
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostKroghy, on 26 iunie 2017 - 08:32, said:

Si eu sunt foarte multumit de Kingston V300. Le-am formatat din kitul de instalare de la windows. Nu am avut nici o problema si dupa cel mai mare numar de review si nota mare inseamna ca sunt printre cele mai bune ssd-uri de pe piata.
Am specificat mai sus...  nu exista SSD-uri proaste.... exista prosti care le strica ..dovada este faptul ca pe urma se plang pe forumuri ca "nu stiu cauza pentru care vanzatorul NU a vrut sa le dea garantia cu inlocuirea produsului". Pai daca esti prost, bagi pe ele 2 partitii la un SSD de 120 de giga... mai tragi si niste joace ca ghiolbanu pe principiul "sa-mi incarce jocul repede" ...cum dracu sa nu se strice acel SSD?
Mai stiu un prost, "peste" cu bani care si-a luat vreo 3 SSDuri de 1terra fiecare, a dat un morman de bani "nemunciti" pe ele si la 2 luni ma suna ca "au crapat SSD-urile"  ca ... credea prostu ... alea sunt facute pentru gamming... daca vrei gamming... ramai pe hard disc... incarca mai greu jocurile.,... da' in timp rezista mai bine. Ce sa-i explici unui prost dinala? Produsul  este de vina... nu el

Edited by bogdan181180, 26 June 2017 - 08:53.


#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Intrebare initiator - da topicul asta ce naiba avea ?
https://forum.softpe...40-alegere-ssd/

Acum discutam din nou ce s-a scris deja acolo ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate