Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Cu ce poate fi cumparat UDMR ptr. votul din Parlament?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
313 replies to this topic

#307
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Daco_Get, on 21 iunie 2017 - 14:12, said:

A fost sub ocupatie ungureasca .
Demonstreaza.

#308
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

 Hunor_66, on 21 iunie 2017 - 14:14, said:

Demonstreaza.
Nu am  ce sa demonstrez. Este clara ocupatia jegoasa ,sovina ,extremista si ucigasa ungureasca asupra Transilvaniei si asupra romanilor transilvaneni . Scrie in toate cartile de istorie.

https://cersipamantr...tia-maghiara-2/

Edited by Daco_Get, 21 June 2017 - 14:23.


#309
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Daco_Get, on 21 iunie 2017 - 14:16, said:

Este clara ocupatia jegoasa ,sovina ,extremista si ucigasa ungureasca asupra Transilvaniei ...
Ma mir ca nu-ti e la fel de clara si ocupatia Imp. Habsburgic asupra Transilvaniei, ala pentru integritatea caruia o luptat Avram Iancu, impotriva revolutionarilor maghiari. Ca tot vorbeam de ziua de 15 Martie...

#310
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

 Hunor_66, on 21 iunie 2017 - 14:27, said:

Ma mir ca nu-ti e la fel de clara si ocupatia Imp. Habsburgic asupra Transilvaniei, ala pentru integritatea caruia o luptat Avram Iancu, impotriva revolutionarilor maghiari. Ca tot vorbeam de ziua de 15 Martie...
Ocupatia Imperiului Habsburgic s-a facut prin intermediul sclavilor care ii aveau -recte ungurii care, ca sa isi multumeasca stapinii, ucideau si umileau romanii cit mai tare si mai aprig .

Edited by Daco_Get, 21 June 2017 - 14:31.


#311
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Daco_Get, on 21 iunie 2017 - 14:29, said:

Ocupatia Imperiului Habsburgic s-a facut prin intermediul sclavilor care ii aveau -recte ungurii ...
Am inteles. Deci Avram Iancu se dorea ocupat direct, nu prin intermediari... :) Ca nu mi-era clar. Dar acum imi este.

#312
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

 Hunor_66, on 21 iunie 2017 - 14:32, said:

Am inteles.

Nu cred ca ai inteles cit jeg ,cita asuprire,cita nenorocire,cite genocide  au adus ungurii asupra poporului roman si a Romaniei .

Si nici nu cred ca o sa pricepi vreodata fiindca tie ti se pare normal ca maghiarii sa ucida , sa sclaveasca, sa injoseasca si sa jefuiasca romani .

Tu nu intelegi de ce se revolta romanii . Asta da , cred ca nu intelegi si ca esti revoltat din cauza asta  si ca de ce isi permit romanii sa se revolte in fata jegurilor maghiare care vor mereu si mereu aceleasi si aceleasi lucruri .

 Hunor_66, on 21 iunie 2017 - 14:32, said:

Deci Avram Iancu se dorea ocupat direct,

Ai inteles prost ,ca de obicei . Avram Iancu nu se voia ocupat de nimeni .

Edited by Daco_Get, 21 June 2017 - 14:38.


#313
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 Hunor_66, on 21 iunie 2017 - 14:27, said:

Ma mir ca nu-ti e la fel de clara si ocupatia Imp. Habsburgic asupra Transilvaniei, ala pentru integritatea caruia o luptat Avram Iancu, impotriva revolutionarilor maghiari. Ca tot vorbeam de ziua de 15 Martie...
Bineinteles ca Avram Iancu a luptat pentru integritatea imperiului Habsburgic. Stia el cit de datori erau austriecilor.

#314
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Gata

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate