Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Programul VCDS si grupul VAG

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Buna seara

Recent mi-am schimbat masina cu una de generatie mai noua (VW Jetta 2013) la care desigur plierea oglinzilor nu se poate face din telecomanda, un lucru util dealtfel. Astfel ca am purces la mail-uri catre 2 dealeri VW....unul din Bucuresti si celalalt Cluj. Raspunsul lor sec a fost ca pentru masina mea nu este disponibila o asemenea optiune. Dezamagit am inceput sa caut pe google si surpriza mi-a fost mare cand am vazut ca masina mea intrunea toate conditiile pentru optiunea pe care o doream (plierea oglinzilor de la buton din interior era instalata). Astfel m-am hotarat si am comandat o interfata pentru grupul VAG si urmand instructiunile oferite de google in 5 min am activat si optiunea dorita.
As vrea sa stiu doar care ar fii ideea dealerilor VW de a nu oferi contra cost activarea acestor optiuni. Eu ma gandesc fie ca nu sunt destul de pregatiti fie asa e politica lor.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
care ar mai fi rostul sa ceara cateva sute de euro la o alta masina cu aceasta facilitate daca se poate activa atat de usor si gratuit de oricine?

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Volkswagen.....nu mai este ce a fost odataPosted Image Posted Image Posted Image

#4
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 xmanyacs77, on 18 iunie 2017 - 17:09, said:

Volkswagen.....nu mai este ce a fost odataPosted Image Posted Image Posted Image
asa se intampla la toate masinile. De exemplu, la Tesla, optiunea de incarcare rapida e disponibila bine mersi ca hardware, dar nu se activeaza decat daca platesti o suma suplimentara.
Doar ca spre deosebire de VW nu poti sa iei o interfata cu 100ron si sa ti-o activezi singur

#5
vasile_4u

vasile_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 07.05.2017
salut

de unde ti-ai luat si cat ai dat pe ea?
astea de pe olx is bune  ?
https://www.olx.ro/o...-interfata-vag/
si cum se foloseste?

#6
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004

 Dany_Darke, on 18 iunie 2017 - 17:02, said:

care ar mai fi rostul sa ceara cateva sute de euro la o alta masina cu aceasta facilitate daca se poate activa atat de usor si gratuit de oricine?

Acum nu cred ca oricine se baga cu interfata sa modifice ceva la masini.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
stai linistit ca sunt destui. uite, tu ai intrebat la reprezentanta, aia zic ca e imposibil, dar cu tutorial ai facut. ca nu poti face tuning ca la carte daca esti paralel cu domeniul, e alta treaba, dar pt chestii care se fac atat de usor, nu e imposibil pt cineva neinitiat.

dar pe neinitiati si pe principiul ca nu se baga oricine in interfata merg si ei. iar pt 5 min (tie ca nestiutor) petrecute in fata programului, ai activat ceva ce la alte modele de masini se cer sute de euro ca si facilitate super smechera. eventual dintr-un pachet care la randu-i costa alte cateva mii de euro.

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Eu am platit pe cineva 50ron sa imi activezi la Passat inchidere geamuri si trapa din din telecomanda, si inchidere usi automat la 15km/h
A, si sa bipaie cand inchid usile

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
părerea mea-i că meseriaşii VW sunt în Germania
în ţigănie... ce să le ceri? te trimit la gugli!
personal îmi repar singur polo'ul... cu un pretin

#10
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010

 vasile_4u, on 18 iunie 2017 - 17:11, said:

salut

de unde ti-ai luat si cat ai dat pe ea?
astea de pe olx is bune  ?
https://www.olx.ro/o...-interfata-vag/
si cum se foloseste?
17.1 cu chip Atmega sunt bune daca nu le scapi pe net.
Daca stii engleza f bine, daca nu cauta in limba Romana.
Din ce an e masina pt care vrei sa o folosesti?
Aici gasesti ceva imagini
In rest pe YT cate vrei.

#11
R-Alex

R-Alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 16.05.2017
eu cand am cumparat octavia 2 facelift de noua,nu i se aprindeau becurile de zi(DRL)..m-am dus la ei sa-i intreb ce e cu becurile alea moarte..si imi cereau 100 de lei(in 2011) sa imi activeze ceva ce ar fi trebuit sa functioneze pe masina cand am cumparat-o,am refuzat frumos..si am activat eu singur din maxi-dot("meniul secret") dupa o mica cercetare pe net

#12
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
văzusem un vcds ...reclamă...cu 50 lei şi-n limba autohtonă
aştept blec fraidei...
dacă de la 15.000 am luat polouţu' cu 2000... mă aştept să primesc ceva bonus de fraidei...

Edited by sarac.lipit, 18 June 2017 - 20:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate