Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ilustrații

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Bună seara.

Am văzut într-o Sfântă și Dumnezeiască Evanghelie din 2001 niște ilustrații foarte interesante și aș dori să știu, menționez că nu sunt în domeniu și întreb doar de curiozitate, cum se pot realiza asemenea ilustrații.
[ https://s16.postimg.org/50sn02h2d/Sfanta_si_Dumnezeiasca_Evanghelie_2001-003.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://s16.postimg.org/lpu2vzdnp/Sfanta_si_Dumnezeiasca_Evanghelie_2001-056.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sommne, 14 June 2017 - 17:26.


#2
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View Postsommne, on 14 iunie 2017 - 17:25, said:

Am văzut într-o Sfântă și Dumnezeiască Evanghelie din 2001 niște ilustrații foarte interesante și aș dori să știu, menționez că nu sunt în domeniu și întreb doar de curiozitate, cum se pot realiza asemenea ilustrații.

Cu foarte multa munca.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cu creionul. Pot fi realizate si cu un software de desen.

Edited by pasilla, 14 June 2017 - 17:41.


#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Cred ca cel mai bine intrebi la tipografiile de specialitate.

#5
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012

View Postbalauru69, on 14 iunie 2017 - 17:36, said:

Cu foarte multa munca.

Cu foarte multă migală.Posted Image

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Gravură pe lemn, piatră sau metal. Evident poate fi și un software care imită gravura.

#7
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Ilustratiile complexe de genul asta de regula se fac in creion, apoi se coloreaza in negru folosind linere de grosimi diferite, dupa care se scaneaza si se retuseaza in Photoshop sau se vectorizeaza in Illustrator. Se mai pot face si cu tableta grafica direct in Photoshop dar din cate am observat multi prefera metodele clasice, creioane > linere > digital Posted Image

#8
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
@rola_ocb Am înțeles, deja e prea complicat pentru mine. Presupun că persoanele care au conceput asemenea ilustrații sunt niște profesioniști.

#9
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Ma indoiesc ca ar fi fost profesionisti. Dincolo de abundenta detaliilor care poate impresiona pe unii, sunt destul de prost realizate.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate