Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Aditiv combustibil Proengine Ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Eu-Mirela

Eu-Mirela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2017
Buna baieti si fete experti/e, am o intrebare referitor la un aditiv de combustibil si din cauza consumului dar si din cauza micilor probleme de motor (nu prea ma cunosc la masini, motoare etc..). Insa citesc opiniile depre produsul Proengine Ultra si mai ca l-as cumpara. Produsul pare a fi bun, dar inainte de a face achizitia poate cineva a incercat si se poate imparti cu parerile?

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Un aditiv de calitate poate face bine , poate aduce un plus de eficienta ...dar sa nu te astepti la minuni si reduceri de consum de 700 % ca vei avea o dezamagire. Daca ai probleme  cu consumul , cauta rezolvarea in alta parte .

Edited by JurasikMan, 13 June 2017 - 22:02.


#3
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,271
  • Înscris: 06.07.2007
totusi nu ai specificat ce anume urmaresti prin folosirea aditivului. Crezi ca contine niste ingineri micuti care-ti vor repara motorul defect?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Niciun aditiv nu iti va scade consumul de combustibil, mai ales in oras.
2. In US exista benzina de 91. Poate la 100l, cat are un rezervor de SUV, acest aditiv face sens pt ca creste cifra octanica.

#5
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
E cea mai tare exprimare pe care am vazut-o vreodata, profesionista de-a dreptul Posted Image

Attached File  asa da.jpg   93.94K   160 downloads

Ca idee, aia care chiar mai fac niste aditivi relativ de bun simt, ii fac pe split benzina/diesel, nu universali. Da'ma rog, nu-s banii mei.

Edited by RealThing, 13 June 2017 - 23:01.


#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Adauga o cana.... Nici macar in retetele de bucatarie de la bunicile moderne , nu se mai foloseste aceasta expresie......

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Daca ar exista aditivi minune, s-ar adauga direct la rafinarie. Ca mai exista ingrediente care maresc cifra octanica, mai dizolva putin din depuneri, ajuta motoarele uzate, e alta treaba, dar e mai mult frectie la piciorul de lemn.

#8
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Eu cred ca cel mai bun aditiv la un motor pe benzina care sa reduca consumul este o instalatie GPL

#9
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
topicul asta pare reclama mascata, cum se vinde in Romania, e un MLM ?  exprimarea initiatorului e similara cu faza cu cana - nu prea ma cunosc la masini

cel mai suspect mi se pare ca nu are un site oficial sa spuna producatorul, fabrica, adresa  http://pro-engineult...tra.com/   http://proengineultra.xyz/  -

personal NU as folosi produse din sursa necunoscuta sa imi strice motorul, ce garantie am ca nu face vreo reactie si branzeste uleiul si distruge tot pe dinauntru?

pe cine sa intrebi daca are macar certificare RAR ? sau un pdf cu certificat de produs, de testare de la TUV ?  sau de la vreun institut de care s-a mai auzit ?

raspuns final - TZEAPA!

Edited by Oxigen1234, 14 June 2017 - 08:26.


#10
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Am mai pus eu DuraLube odata (pentru benzina), tot asa, pentru curatare, ungere si ce draci mai zicea acolo ... luat de la Petrom.
Am zis ca turbez pana am consumat rezervorul ala, abia tragea motorul.
Nu va mai fi o "data viitoare" ...

#11
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Pe site spune "Exista sansa sa cresti numarul de octani" de ce as folosi asa ceva si nu as pune benzina/motorina cu cifra octanica mare si talpa din belsug pt a scapa de eventualele depuneri din motor

#12
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Sa va zic eu ce fac cu acei 157 lei pe care unii ii dau pe acest produs magic!
Motorina MOL Tempo costa 4.80lei/l
Motorina MOL Evo costa 5.14lei/l
deci o diferenta de 0.34lei/l! La un calcul scurt  462l motorina Tempo + un flacon de "prostie" = 462l motorina EVO aditivata cu "tot tacamul"!!!
In concluzie, mai bine un combustibil bun decat prostii pline de marketing!

Edited by pustiu_22, 14 June 2017 - 10:30.


#13
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Marketingul cui? Totusi cine naiba produce zeama aia? Macar cutia aia de carton, cine o face??? Made in caricistan?

Ati gasit macar vreo poza mai mare sa cuprinda ambalajul si din fata si din spate? Sau doar le trimiti banii si produsul nici nu exista?

Am gasit, e un site inregistrat .eu cu un pret in FT telefon din Ungaria, +36 1 999 39 11
http://hu.proengineultra.top/

l-am mai gasit si prin Filipine  http://www.suitables...dex.php?PLACID=
http://www.suitables...ineul_small.png

sau din Malta   http://www.ebay.de/i...S-/262755052958


cel mai tare e articolul asta din Cehia, titlul incepe Engine Pro Ultra is a scam - merita citit chiar si tradus cu G Translate    http://www.autoforum...gramu-nesmyslu/

merita mai ales faza cu "tocmai a fost cumparat de" locali_dop var = new Array ( "Prostejov", "from Frydek Mistek," "Uherske Hradiste", "from Zdar", "from Decin," "Valašské Meziříčí" ...

Edited by Oxigen1234, 14 June 2017 - 13:26.


#14
Eu-Mirela

Eu-Mirela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2017
Hmm, vad ca s-au strans ceva opinii... Ce pot spune, eu am comandat produsul cu pretul de 157 lei si ce pot spune, pare a fi ok. Mi-au spus ca trebuie sa continui pentru inca 2 etape.. fiecare etapa cica este pentru 5000 de km. Cred ca voi incerca... si dau mai multe info aici... daca am inceput zic ca poate merita...

#15
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 Eu-Mirela, on 31 ianuarie 2018 - 19:48, said:

Mi-au spus ca trebuie sa continui pentru inca 2 etape.. fiecare etapa cica este pentru 5000 de km.
Mi se pare o prostie in forma continuata.

#16
Eu-Mirela

Eu-Mirela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2017
Crezi ca acest lucru pe care il explica este imposibil? Nu stiu de ce incerc produsul acesta.. poate ca am avut si destule probleme de consum si cu motorul, dar mi-a fost recomandat si de un amic mecanic (nu a fost chiar recomandare, dar a zis lucruri bune despre produs)...

#17
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Frectie la picior de lemn :)

#18
Eu-Mirela

Eu-Mirela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2017
Adica spui ca toti acesti aditivi nu fac nimic bun pentru combustibil si motor? Din cate stiu, si benzina pe care o cumparam din benzinarii contine astfel de aditivi, doar ca intr-un procent scazut... pentru ca motorul masinii sa nu se distruga repede...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate