Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare camera pentru tutoriale

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Am un canal de youtube pe care pun diverse tutoriale orga. Nu prea imi place cum ies calitativ aceste tutoriale si de aceea am zis sa va intreb pe voi. Momentan filmez cu un webcam Logitech C920 dar filmarile ies cam naspa. Nu am un buget mare (de fapt nu ii am nici pe acestia insa daca e cazul si merita ma imprumut de la un prieten), de aceea vreau sa stiu daca exista vreo camera care sa filmeze mai bine astfel incat filmarile mele sa para putin mai profi (nu am pretentia de imagine ca la Protv dar nici cum am acum ca asa nu fac nimic) intr-un buget de maxim 1000 lei. Si daca aveti vreo idee cum sa o pun deasupra orgii. Acuma am pe birou un casetofon peste care pun o cutie de carton si pe care pun webcam-ul apoi il potrivesc astfel incat sa prinda in cadru bine clapele. Nu e deasupra orgii ci in spatele ei ceva de genul. Tipul camerei nu ma intereseaza daca filmeaza bine si clar. Am zis sa intreb deoarece nu ma pricep absolut deloc la camere si vreau sa nu dau banii degeaba si sa se vada la fel de prost.

Edited by gerbil, 11 June 2017 - 23:23.


#2
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cred ca pe langa o camera mai buna nu ar strica si o iluminare mai buna. Par ca sunt filmate la lumina becului.
Daca nu vrei sa investesti in lumini ar fi indicat sa cauti sa filmezi in lumina naturala cat mai multa. Te orientezi si tu dupa cum ai ferestrele si te "programezi" sa filmezi la orele la care bate soarele frumos :D

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Din pacate cu iluminatul am o problema. La mine este mereu intunecat. In zilele cu ploaie e si mai rau, zici ca e miezul noptii, daca nu ma uit la ceas sa vad cat e ora nici nu imi vine sa ma scol de ce intuneric este. Stau la parter, multi pomi in fata ferestrelor. Soarele nu prea intra nici macar vara decat foarte putin. (am un atuu totusi ca nu mor de cald).

Edited by gerbil, 12 June 2017 - 00:27.


#4
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Scuze de offtopic,multi folosesc telefonul mobil.Cel mai bine filmeaza iphone-ul,daca mai ai si o chestie care ajuta la stabilizare gen trepied,poate iesi ceva senzational.

#5
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Înainte de a schimba camera, rezolvă luminile.
Toate studiourile, chiar și cele cu echipamente de top, au sistem puternic de lumini.

#6
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Cu luminile poti rezolva relativ usor. Vezi ca sunt destule variante de luminare ieftina. Gasesti e F64 ( sper sa nu se considere reclama) destule lampi de lumina cu reglaj si mixtura cald-rece.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Asa ceva? http://www.f64.ro/ka...a-continua.html

Cu telefonul nu este o solutie. Camera va sta undeva mai sus ca sa poata prine toata claviatura (orga este pe biroul calculatorului). As dori sa o pun pe un suport ceva si sa nu o mai misc de acolo. Ar trebui un brat ceva prins de perete iar camera sa vina deasupra orgii ceva de genul.

#8
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
La banii aia poti lua doar un handy cam sau o camera gen gopro.

#9
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Ce ai pus tu acolo poate fi o solutie insa nu stiu cat de mult te poate ajuta. Ar trebui sa iei legatura cu cei de acolo ca sigur te pot sfatui mai bine. Pentru o diferenta de 50-100 de lei cred ca poti gasi ceva mai bun. Vezi ce zic si ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate