Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Benzinara pana in 8-9000 euro , motor maxim 2000 cm

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Pentru ca e prea mare pentru cerințele lor .

#20
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016

View Postgabi_tz, on 02 iunie 2017 - 10:25, said:

2-300k in bord. Real poate 2milioane de km. Doar nu crezi ca pe taxi au pus Opel nou? Posted Image arata mie un opel cu 200k reali care scoate fum albastru ca il trag pe nas pe tot Posted Image
Du-te bai...
Tu ai vazut ce ai scris?
In caz ca nu stiai majoritatea masinilor la taxi sunt noi si taximetristii sunt obligati de legea taximetriei sa le schimbe la fiecare 10 de la producerea lor.
Deci la taxi nu vei gasi masina mai veche de 10 ani.
Da erau masini noi opel astra J

#21
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

View PostNytro84, on 03 iunie 2017 - 23:21, said:

Du-te bai...
Tu ai vazut ce ai scris?
In caz ca nu stiai majoritatea masinilor la taxi sunt noi si taximetristii sunt obligati de legea taximetriei sa le schimbe la fiecare 10 de la producerea lor.
Deci la taxi nu vei gasi masina mai veche de 10 ani.
Da erau masini noi Opel astra J
Mergeau cumva cu gazolina ca pe vremea daciei pe carburator? :D. Du-te bai ca nu cred ca un motor intretinut cum trebuie face treburile alea la 200k de km. Io inteleg ca nu esti fan Opel dar nici chiar asa. Ce masina ai ca iti zic eu sigur ca am vazut ca scoate fum colorat la 60k de km. Pe bune:)

#22
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Cauta o automata si nu prea mai conteaza cand vrea el sa schimbe :)

#23
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View PostNytro84, on 03 iunie 2017 - 23:21, said:


Du-te bai...
Tu ai vazut ce ai scris?
In caz ca nu stiai majoritatea masinilor la taxi sunt noi si taximetristii sunt obligati de legea taximetriei sa le schimbe la fiecare 10 de la producerea lor.
Deci la taxi nu vei gasi masina mai veche de 10 ani.
Da erau masini noi Opel astra J
Eu vad frecvent taxiuri Cielo. Se mai fabrica?

#24
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
O automată e mai sensibilă , caut ceva simplu și fiabil .

#25
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Am gresit eu era vorba de Opel astra g varianta care se mai fabrica pana prin 2009 daca nu gresesc
Esti liber sa crezi ce vrei doar traim intr-o tara libera atata timp cat nu-mi spui tu mie ca am avut halucinatii si nu era fum alb de la uleiul ars
Cred ca am fost destul de clar ca o masina primeste autorizatia taxi pana in maxim 10 ani de la producere

Edited by Nytro84, 04 June 2017 - 08:35.


#26
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Balanta inclina spre un I30   ,   ce nu prea imi place e garda foarte joasa  si lipsa xenoanelor ..  

Va rog sa deschideti topic separat  pentru alte discutii offtopic.

Edited by ct10dre, 04 June 2017 - 11:13.


#27
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View PostNytro84, on 04 iunie 2017 - 08:31, said:

Am gresit eu era vorba de Opel astra g varianta care se mai fabrica pana prin 2009 daca nu gresesc
Esti liber sa crezi ce vrei doar traim intr-o tara libera atata timp cat nu-mi spui tu mie ca am avut halucinatii si nu era fum alb de la uleiul ars
Cred ca am fost destul de clar ca o masina primeste autorizatia taxi pana in maxim 10 ani de la producere
Te asigur ca o masina intretinuta cum trebuie si exploatata decent nu are nici o problema. Opel sau orice alta marca. La cate BMW-uri vad fumegand, ar trebui sa consider BMW ca fiind o marca de rahat. Dar nu e. (Oricum nu mi-as lua BMW la ce specimene vad conducand asa ceva in Ro).

@ct10dre: cand te hotarasti, poate pui si argumentele pro/contra care te-au facut sa iei decizia.

#28
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
SHHH ca vine ala si iar ne zice ca el trage pe nas toate fumurile de la BMW.
On-topic daca e asa importanta garda la sol de ce nu cumperi Dacia Logan sau ceva masina off-road.
Cu xenoanele nu stiu ce ai o fi vreo obsesie?
Mai important este cum sta masina pe curbe comfortul la volan fiabilitatea pretul componentelor optiunile etc

#29
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
eu8 am Honda, dar din alta categorie. sunt masini foarte bune, atat doar ca partea de tabla e foarte scumpa:) deci daca e atent si nu face accidente atunci e best buy

#30
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Clar civic 1.8

#31
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006

View PostNytro84, on 04 iunie 2017 - 11:30, said:

SHHH ca vine ala si iar ne zice ca el trage pe nas toate fumurile de la BMW.
On-topic daca e asa importanta garda la sol de ce nu cumperi Dacia Logan sau ceva masina off-road.
Cu xenoanele nu stiu ce ai o fi vreo obsesie?
Mai important este cum sta masina pe curbe comfortul la volan fiabilitatea pretul componentelor optiunile etc

Pentru ca nu fac offroad  ca sa-mi trebuiasca masina offroad  , dar drumurile din Ro imi pun aceasta conditie . Am mai avut un seat jos , si desi nu am lovit-o pe dedesubt  , parca stateam cu frica cand era un drum mai spart sau  la o parcare langa o bordura mai inalta.

  Daca ai probleme cu 'obsesiile' mele  poti sa-ti versi ofurile pe alte topicuri , nu te-am vazut sa aduci vreun plus de informatii. Xenoanele sunt foarte importante pentru condusul de noapte  , mai ales ca taicamiu are probleme cu vederea.
  La o masina relativ noua cu km putini nu  pun problema cu pretul componentelor  , nu-mi iau Rolls :)

Ce Honda ai  @zile-san  ?   Ma uitam si la civic  ,dar si el e cam jos.

#32
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Fabricantii ăștia ori sunt idioți ori caut eu prea multe in banii ăștia .
  N-am reusit sa gasesc o compactă /hatchback care să aibă pachet de drumuri grele , pilot automat si xenon , selectând masini dupa 2010.
Ce fel mama naibii au avansat ăștia cu tehnica nu stiu ,tot aceleași cacaturi ca pana in 2000 găsești .


#33
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Unde cauți tu de fapt?

#34
liviu_s

liviu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 22.01.2004
Citeva comentarii cu privire la criterii, si o recomandare:
- de ceva timp aspiratele au inceput sa fie inlocuite cu turbo, poate te gindesti si la asta si reconsideri o capacitate cilindrica mai mica.
- garda la sol mare o sa gasesti la suv/crossover, dar poti sa alegi cu 4x2. Nu mai platesti si tractiunea 4x4.
- daca masina este mai mult pentru oras, nu prea iti foloseste pilotul automat. Cit de mult mergi in oras?
- xenonul (cel putin daca mergi mult in oras) poate fi inlocuit cu niste becuri mai bune. Le schimbi mai des (probabil anual).

Si recomandarea mea: https://www.autovit....html#b17862df36

#35
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005

https://www.autovit....html#877b75bcd3

Cam asta suna a ce vrei tu.
Xenon, benzina, km putini, Cc etc.
Garda la sol e mare din standard. Dacă nu îți convine poți adaugă tu pachetul drumuri grele de nu îl are cumva(înălțătoare plus scut) din experienta îți spun că nu ai nevoie de el.

#36
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Auch 1.4 tsi de anul ala Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate