Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Care din cele 2 masini o recomandati

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
@cristalqw: Vorbim de masinile diesel pe care ni le arati.
Cand au fost prima data achizitionate, motorul diesel a insemnat aprox 2000e in PLUS fata de motorul pe benzina.
Orice om cu mintea la cap, da banii astia doar dc isi scoate parleala din consum.

Faptul ca ele  (dieselurile) ajung in timp sa fie chiar mai ieftine decat variantele pe benzina reflecta uzura lor si mai ales viitoarele costuri!

Edited by vladdy99, 29 May 2017 - 21:17.


#56
XLINEBOG

XLINEBOG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2013
Exact același model am avut ca mașina de servici ce îți pot spune nu este ceva senzațional dar un Logan nu se poate compara cu ea , acum am un logan 1,5  îți spun sincer regret acel Clio important alege ce îți place. Bafta

#57
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postcristalqw, on 29 mai 2017 - 20:26, said:


Am avut 407 adus din Belgia. Masina de vis, dar nu mai vreau. service-urile sunt de cea mai joasa speta daca ai o problema mai serioasa .
Si mie mi-a placut foarte mult 406- le. A mers 100mii de km fara nici o problema. Dupa aia l-am vandut si am luat un C5 dar parca mai bun a fost Peugeotul.La mine in oras service-ul  a fost de nota 10.
In 2012 cand umblam sa cumpar un Peugeot cu cutie automata, reprezentantul de la Eurial mi-a propus un 308 pe benzina cu 65mii km la 5600€. Sau era 307? Pana la urma am luat un 3008 cu cutie automata adus din Franta cu 9500€. Buna masina, am tinut-o pana anul trecut. Vezi ca si C4 e o masina buna.
Daca are carte service e mai greu sa fi inselat la nr. de km. Nu e si la noi legea aia prin care se considera fapta penala schimbarea kilometrajului?

Edited by Freddy12, 29 May 2017 - 23:30.


#58
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Si daca are carte service trebuie sa fii atent sa nu fie aceeasi semnatura si stampila an de an / revizie de revizie.
Mai nou am vazut ca s-au smecherit si dau carte service cu 3 sau 4 stampile diferite Oricum km se vad la volan si schimbator si pedale daca sunt peste 3-400 000 km reali.
La noi inca nu e lege dar RAR-ul vad ca intreaba de km masinilor oprite in trafic impreuna cu politia rutiera
Probabil la un moment dat va fi lege momentan nu

Edited by Nytro84, 30 May 2017 - 17:57.


#59
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Complicat rău să schimbi pedalele, maciulia, volanul...

#60
TAG21

TAG21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.11.2008
@ cristalqw - Salut, ti-am lasat un pm. Merci.

#61
gproof

gproof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.02.2007

View Postscaiba, on 28 mai 2017 - 14:58, said:

Io' zic pass, când doreşti să alegi între două mărci decente, să revii.

In Portugalia Clio este cea mai vanduta masina, in Italia este pe locul 2 sau 3, in UK la fel este in top 5 ( nu mai mentionez Franta) si lista poate continua.... apropo, Mercedes pune pe masini motoare Renault ...acum sunt in trend "japonezele" la romani, dar ce sa vezi, Suzuki pune tot motoare ...Renault...a, da, am uitat, toti strainii sunt prosti ca pun Clio la acelasi nivel cu Fiesta, Corsa (apropo, Opel-ul a avut noroc cu grupul PSA, ca erau in faliment de buni ce sunt), Polo (o basina de masina cu motoare care nu au auzit de fiabilitate si cu interior de acum 5 ani dar la pret in care iei un Clio cu faruri full led/navigatie europa si multe alte dotari)... in 2016 Renault a fost pe locul 2 in vanzari pe Europa, dupa VW, depasind Ford, Peugeot ( Skoda a fost pe locul 10)....deci toti strainii astia sunt prostovani tare, numai romanul e destept, el imparte marcile in mod "profesionist", alea "decente" si alea "indecente", dupa criterii extrem de bine documentate....mi s-a facut greata....

#62
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Stoarce o lămâie și bea.
Uneori ajută.

#63
gproof

gproof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.02.2007
Trece de la lamaie... ramane un gust amar ca inca sunt oameni cu mentalitati de melteni ingamfati, neinformati dar care se dau destepti si priceputi la toate.
Renaul Clio a ajuns cea mai vanduta masina a unui producator francez din istorie...ma tot mir ca sunt atatia oameni prosti care cumpara cazane d-astea, numai romanii au descoperit ca nu sunt bune de nimic...mi-ar fi facut placere sa fiu combatut cu argumente, daca nu sunt inteleg ca am dreptate...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate