Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

HTC J Butterfly 3 (HTV31)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
didici

didici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.11.2013
am din Japonia un htc butterfly 3 htv31 si nu merge cu alta cartela decit cu cea de la Japonei  .in Mangalia si Constanta nu au reusit sa-l decodeze ,intrebarea mea este cum pot sa-l decodez sa mearga pe vodafone nu prea am incredere in siturile care promit o decodare rapida ,ma poate ajuta cineva va multumesc

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
telefoanele de pe piata asiatica cu foarte mare greutate functioneaza pe europa. de aceea sunt modele destinate specific fiecarei piete. e vb de semnal, benzi, de encodare si alte minuni. cred ca nu ai ce-i face.

Edited by Dany_Darke, 21 May 2017 - 20:20.


#3
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Omul zice ca nu a gasit service sa-l decodeze, ce treaba are ca e pentru piata japoneza sau nu ?

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
acel telefon nu este pt piata de europa, nu are treaba cu decodatul. e ca si cum ai zice ca un cargo il poti baga pe prut, daca e vapor si pluteste, merge oriunde e apa, nu?

#5
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016

View Postmodoran, on 21 mai 2017 - 20:22, said:

Omul zice ca nu a gasit service sa-l decodeze, ce treaba are ca e pentru piata japoneza sau nu ?

View PostDany_Darke, on 21 mai 2017 - 20:20, said:

...e vb de semnal, benzi...
Adică și decodat nu sunt șanse mari să-i meargă cartela.

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Ma indoiesc ca-n orasele de pe la noi, la service-uri de cartier vei gasi careva care sa aiba software de decodat telefoane "exotice", cum sunt cele din Asia.
Asa cum a scris si Dany_Darke mai sus, risti sa ai un telefon decodat, dar nefuntional in retelele de la noi, datorita frecventelor si mai ales tehnologiilor diferite folosite in Asia, mai ales Japonia.
Revin, in ceea priveste software-ul, cei de pe la serivce-uri cumpara la randul lor softuri pentru telefoanele cumparate de pe la operatorii nostri, pentru a-si scoate cheltuielile, nu se aventureaza sa cumpere un software sau un modul al aceluia, specific pentru un model adus din Japonia.
Asa, la o prima verificare: Will My Phone Work?.
Ca o concluzie:
1. Prea mare bataia de cap, daca il decodezi risti sa nu-l poti folosi peste tot, caci e partial compatibil cu reteaua de la Vodafone.
2. Eu as cauta sa-l decodez pe baza unor coduri, online, a caror servicii pot fi platite prin PayPal si cu garantie ca-mi da banii inapoi daca nu merge decodarea.

Attached Files



#7
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
O să meargă fără probleme, dacă cumperi o cheie de deblocare de la un magazin de încredere. Totuși, e posibil să ai unele căderi de semnal, din cauza faptului că telefonul nu suportă toate benzile utilizate de operatorii din România.

#8
didici

didici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.11.2013
va multumesc pentru sfaturi si pareri voi incerca sa platesc pe un site care promite decodarea telefonului si daca iau teapa asta e.am sa revin in citeva zile sa va spun daca am rezolvat sau nu inca o data multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate