Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Jandarm sau sofer de TIR?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

 Tsunnnami, on 19 mai 2017 - 19:47, said:

Razi degeaba, TIR-ul nu e aventura, nu gandi ca un jandarm.
Ce e aventura in a sta la volan pe o autostrada in care nu vezi nimic toata ziua?

Ce-ti ofera scoala?
Pai s-o punem asa:
Te invata sa gandesti
Poti face programare cu gandul la aventura, apoi o iei cu masina de teren si cu piciorul sa faci/verifici harti pentru cei care produc GPS-uri.

Acolo da aventura

Te-ai mai desteptat un pic?
Te consideri insulatat ca te-am trimis la scoala?
:lol:
Cum nu? ADVENTURE!  TIRistii merg la "TIRiste".. ce de aventuri..  priceless.

#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 YourFan, on 19 mai 2017 - 20:31, said:

Daca te faci sofer pe tir, o sa stai cam rar pe acasa + ca riscurile sa fii inselat vor creste.

Te inseli in primul rand pe tine insuti

 daniMMM, on 19 mai 2017 - 20:46, said:

Jumatate dintre cei care au facut scoala auto si stau in satul unde au ai mei casa sunt tiristi.Bani de n-au aer,case mari,bani multi facuti la"ia-ma nene",in schimb,nu ai familie,griji multe,boli nasoale de sedentarism,ce iei pe mere dai pe mango,nu pe pere

Eu odata am facut o boacana.
Am crezut ca individul e sportiv la aruncat sulita, pentru ca erau dezvoltati mai mult muschii mainii drepte

#21
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Șofer de camion. TIR este o prescurtare.
Nu te face șofer,  crede-mă, nu merită. Eu m-am săturat după 3 ani. E greu să renunți la ceva ce îți place, dar ai foarte multe dezavantaje in această meserie.

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Orice vei alege,da' sa nu te faci niciodata sofer.
Fa-te conducator auto.Soferii sunt specia aia infecta care sunt lipsiti de bun-simt,lipsiti de educatie si de civism.Ii gasesti pe toate drumurile.E plin de ei pe drumurile publice.Distanteaza-te de ei.

ps.
Soferi exista si printre utilizatorii forumului.

#23
cypryx

cypryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.03.2013
conducător  auto  tir:bani  ceva  mai  multi  ca  la  jandarmi,timp  liber ceva  mai  putin sau  chiar  inspre  deloc.viata  sociala  redusa de  curse,,,,dar  ai  bani mai  multi si  putin  timp  sa  te  bucuri  de  ei.apropo la  tir nu  iti  lua  chirie ,no  sa ai nevoie  in  cabina tirului,etc

jandarm:bugetar,bani dupa  buget,posibil  timp  liber  mai  mult,ceva  viata  sociala cenzurata  de faptul  ca  esti  militar,nu  ai  bani  destui  sa  te  bucuri  de  viata  din  plin,,,etc

sfatul  meu  esti  prea  tânăr  sa  nu  mai  copilărești  un  pic,,

#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

 cypryx, on 21 mai 2017 - 07:21, said:

conducător  auto  tir:bani  ceva  mai  multi  ca  la  jandarmi,timp  liber ceva  mai  putin sau  chiar  inspre  deloc.viata  sociala  redusa de  curse,,,,dar  ai  bani mai  multi si  putin  timp  sa  te  bucuri  de  ei.apropo la  tir nu  iti  lua  chirie ,no  sa ai nevoie  in  cabina tirului,etc

jandarm:bugetar,bani dupa  buget,posibil  timp  liber  mai  mult,ceva  viata  sociala cenzurata  de faptul  ca  esti  militar,nu  ai  bani  destui  sa  te  bucuri  de  viata  din  plin,,,etc

sfatul  meu  esti  prea  tânăr  sa  nu  mai  copilărești  un  pic,,

Mie mi-a zis ca m-a raportat cand l-am trimis la scoala.
Probabil o considera o insulta, asa ca lasa sa fie jandarm sa perpetueze parerea despre ei

#25
cypryx

cypryx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.03.2013
deci  e  decis  ,deoarece  face  scoala  de  soferi deja.
suntem  victima  propriilor  alegeri ,oricum  fara  scoala nu  se  poate nici  sofer (vreo  cateva  luni) dar  nici  jandarm(vreo 2  ani  minim).
in  viata daca  faci  ceea  ce  iti  place  esti  un  fericit. acu  depinde  ce  te  face  fericit

#26
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Face scoala pt motorete, maxim B, nu are varsta pt camioane. Drept ca TIR poti face si cu o utilitara sub 3,5T.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate