Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2 conturi Whatsapp pe Iphone

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006
Salut. In prezent sunt utilizator de android de foarte multi ani,  dual sim. Recent mi-am luat un iphone 5 de la cineva care avea nevoie urgenta de bani, deci un super pret.
As vrea sa trec pe iphone. Imi pot redirecta apelurile de un numar pe cel care il folosesc frecvent, insa pe android aveam si 2 conturi de whatsapp (whatsapp oficial + gbwahtsapp care functiona impecabil).
Tin foarte mult sa imi pot instala 2 instante/conturi de whatsapp pe iphone. Nu ma prea pricep la iphone-uri, nu am mai avut niciodata. Din ce am citit pe net am vazut exista aplicatii care se instaleaza si fara Jailbreak (Whatsapp++) dar au anumite probleme si trebuie reinstalate la fiecare 7 zile. Exista posibilitatea sa rulez 2 instante stabile de whatsapp pe iphone, fara a intampina astfel de probleme? Daca fac Jailbreak exista alternative mai stabile?
Multumesc !

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu merge, iar decat sa te complici cu Jailbreak (daca e posibil pt versiunea de IOS instalata pe aparatul tau), nu merita complicatia si riscurile.

#3
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

View PostAdm, on 11 mai 2017 - 09:46, said:

Nu merge, iar decat sa te complici cu Jailbreak (daca e posibil pt versiunea de IOS instalata pe aparatul tau), nu merita complicatia si riscurile.
Dar cu Jailbreak ar exista solutii stabile?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu stiu acest lucru. Nu am mai facut JB de la prima generatie de iPhone, acum 10 ani.
Cum ziceam, ultimul utilitar pt JB.

http://www.redmondpi...-status-update/

#5
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
E o aplicație whatsweb care cam face asta, doar ca iti mai trb un tel.care sa fie mereu conectat la net, gen daca ai vreun tel cu android îl lasi acasa pe wifi si apoi scanezi codul qr în aplicatie, dar cred ca va rula foarte greu pe iphone 5 pentru ca e un device vechi.

#6
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Poti face treaba asta sa mearga doar daca ai 2 telefoane conectate la internet. Respectiv numarul care nu te intereseaza decat whatsapp la el sa il tii acasa conectat la internet si cu apelurile redirectionate. Pe iphone sa mergi te rog in App Store sa cauti Whatspad for Messenger si sa descarci aplicatia iar de acolo nu mai e foarte complicat, deschizi pe ambele telefoane whatsapp si scanezi codul QR si le sincronizeaza. Pe iphone vei avea acum in aplicatia respectiva ambele conturi de whatsapp.

Bafta!

#7
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006

View Postsnapydj, on 15 mai 2017 - 07:46, said:

Salut,

Poti face treaba asta sa mearga doar daca ai 2 telefoane conectate la internet. Respectiv numarul care nu te intereseaza decat whatsapp la el sa il tii acasa conectat la internet si cu apelurile redirectionate. Pe iphone sa mergi te rog in App Store sa cauti Whatspad for Messenger si sa descarci aplicatia iar de acolo nu mai e foarte complicat, deschizi pe ambele telefoane whatsapp si scanezi codul QR si le sincronizeaza. Pe iphone vei avea acum in aplicatia respectiva ambele conturi de whatsapp.

Bafta!
Multumesc. O sa incerc sa vad cum merge. Am numar dual, adica ambele numere pe o cartela si sunt automat redirectate.

#8
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017
A functionat metoda propusa?

#9
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
La mine funcționează de atunci ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate