Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Vigneta Bulgaria

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
219 răspunsuri în acest subiect

#127
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
cat mai costa cea mai ieftina? tot 15 leva pe saptamana?

#128
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007
da, 15 leva.
1 luna 30 leva

#129
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 175
  • Înscris: 23.07.2009
Salutare, dacă iau vigneta pe o săptămână, ziua în care expira, e inclusă? Adică de vineri până vineri inclusiv(pană la miezul nopții)? Mulțumesc frumos.

#130
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.107
  • Înscris: 16.02.2017
De vineri indiferent de ora  pana joi la ora 23.59.


 MembruAnonim, on 13 iunie 2019 - 08:25, said:

cat mai costa cea mai ieftina? tot 15 leva pe saptamana?
Au bagat si de weekend de 10 leva

Editat de Music-Box, 16 iunie 2019 - 13:46.


#131
raresstefan

raresstefan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 12.05.2019
Buna ziua!
Pot sa imi achizitionez din iunie, vigneta online(pentru o luna) incepand cu data de  21 iulie ?
Va multumesc!

#132
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.902
  • Înscris: 16.04.2007
Nu era mai simplu daca intrai pe https://www.bgtoll.bg/ro/ si faceai o simulare ?
Nu poti cumpara vigneta decat cu max. 30 de zile inainte.

#133
raresstefan

raresstefan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 12.05.2019

 cristiany, on 18 iunie 2019 - 09:35, said:

Nu era mai simplu daca intrai pe https://www.bgtoll.bg/ro/ si faceai o simulare ?
Nu poti cumpara vigneta decat cu max. 30 de zile inainte.

Asa o sa fac.
Multumesc. O zi buna|!

#134
saku_kuivu

saku_kuivu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 09.01.2010
achizitionat vinieta online la adresa https://www.bgtoll.bg/ro/ pt 1 saptamana. 30 sec a durat toata operatiunea. plata mai simpla nici la emag nu exista

#135
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.178
  • Înscris: 05.09.2007
Am salvat pe telefon confirmarea de pe mail, pt orice eventualitate.

#136
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.537
  • Înscris: 05.06.2009
"Kapsch TrafficCom a livrat primul sistem de vinietă electronică din UE prin care se poate achita online taxa de drum din Bulgaria, scrie revista-patronatelor.ro. Noul sistem naţional de vinietă electronică scoate din uz vinietele cu aplicare pe parbriz.
În prezent, toţi participanţii la trafic care călătoresc în Bulgaria pot achiziţiona vinieta electronică printr-o aplicaţie de mobil, o pagină web sau la un terminal pentru autoservire din benzinării, fără a mai fi nevoiţi să răzuiască vechile viniete şi să lipească altele noi pe parbrizul autovehiculului.
„Costul utilizării reţelei naţionale de drumuri, cu o lungime totală de peste 16.000 km, rămâne acelaşi pentru participanţii la trafic”, mai arată compania.
Începând cu 1 ianuarie 2019, toţi participanţii la trafic trebuie să deţină o vinietă electronică pentru a putea călători pe drumurile din Bulgaria.
Autorităţile locale au introdus și o vinietă de weekend pentru cei care călătoresc mai rar. Aceasta este acum disponibilă alături de vinietele electronice cu valabilitate anuală, trimestrială, lunară şi săptămânală, care sunt deja populare pe piaţă."

sursa, aici :
https://www.observat...QBqrW8IgOOwgH5g

#137
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.193
  • Înscris: 20.01.2008
A platit careva "amenda" pentru lipsa vigneta in Bulgaria?
Din pacate am calculat prost iar in ultima zi, cand sa ies din Bulgaria, m-a oprit o masina de la BGToll.
Mi-au cerut 70 de leva (un fel de suprataxa, nu amenda, cel putin asa au spus ei). Singura chitanta primita a fost cea de la POS.
N-am gasit nicaieri detalii despre aceasta taxa, dar poate n-am cautat eu suficient pe net.

#138
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.107
  • Înscris: 16.02.2017
Ai scapat ieftin , cam 170 lei.
Daca ti-au tras ei cu cardul si ai chitanta (veiffica mail-ul ca mie mi-a sosit mail cu chitanta la vigneta si posibil o sa primesti si mail cu amenda asta) nu cred ca trebuie sa iti faci griji pt ca sistemul lor este foarte bine pus la punct.
Verifica aici , ai toate datele complete.
http://www.mae.ro/node/3677

#139
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.193
  • Înscris: 20.01.2008
in sfarsit am gasit date despre taxa: ii spune taxa compensatorie. Nu voi primi nici un email iar daca n-as fi platit-o, mi-ar fi dat amenda care este 300 BGN.
Deci am scapat ieftin.
Invatatura de minte, data viitoare o voi cumpara pe perioada corecta.

#140
rahova

rahova

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 175
  • Înscris: 23.07.2009
Da, taxa de compensare, e perfect legala, eu am flyerul dat de lucrătoare care vindea vinete, la Vama Veche!                  
Acest flyer oficial conține toate informațiile referitoare la vinetele electronice : cât costa, de unde se iau, etc.

#141
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 250
  • Înscris: 27.06.2005
Pe siteul https://www.bgtoll.b...eta-electronica scrie "Cu intrarea în vigoare de vinieta electronică, cade necesitatea de a se lipi vinietă autocolant imprimată pe hârtie pe parbrizul autovehiculului. În caz de verificare de către organele de control pe drumurile publice, proprietarii și utilizatorii de autovehiculele, nu sunt  obligați să prezinte un  document, care să certifice achiziționarea vinietei."

Deci daca te opreste militianul bulgar nu este indreptatit sa iti ceara vreo dovada pt rovineta. Are cineva vreo experienta asemanatoare anul asta? Adica de cand s-au introdus vignetele electronice...

#142
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.905
  • Înscris: 22.12.2005

 i93mid, on 04 august 2019 - 09:02, said:

Pe siteul https://www.bgtoll.b...eta-electronica scrie "Cu intrarea Ăźn vigoare de vinieta electronică, cade necesitatea de a se lipi vinietă autocolant imprimată pe hĂąrtie pe parbrizul autovehiculului. În caz de verificare de către organele de control pe drumurile publice, proprietarii și utilizatorii de autovehiculele, nu sunt  obligați să prezinte un  document, care să certifice achiziționarea vinietei."

Deci daca te opreste militianul bulgar nu este indreptatit sa iti ceara vreo dovada pt rovineta. Are cineva vreo experienta asemanatoare anul asta? Adica de cand s-au introdus vignetele electronice...

Da.e ok

#143
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.325
  • Înscris: 19.03.2019
Si de unde iei hartie autocolant sa o imprimi pe ea...Duminica seara la ora 23 spre exemplu !

#144
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.107
  • Înscris: 16.02.2017

 i93mid, on 04 august 2019 - 09:02, said:

Pe siteul https://www.bgtoll.b...eta-electronica scrie "Cu intrarea ĂŽn vigoare de vinieta electronică, cade necesitatea de a se lipi vinietă autocolant imprimată pe hârtie pe parbrizul autovehiculului. În caz de verificare de către organele de control pe drumurile publice, proprietarii și utilizatorii de autovehiculele, nu sunt  obligați să prezinte un  document, care să certifice achiziționarea vinietei."

Deci daca te opreste militianul bulgar nu este indreptatit sa iti ceara vreo dovada pt rovineta. Are cineva vreo experienta asemanatoare anul asta? Adica de cand s-au introdus vignetele electronice...
Da,eu.Am fost oprit de masina BGtoll,nu a vrut sa imi vada chitanta de la vigneta,mi-a spus ca totul se verifica online (colegul lui era in masina si verifica vigneta mea dupa numarul de circulatie...aveti grija sa  nu gresiti nr masinii la completarea datelor) si in maxim 30 secunde mi-a dat ok ca pot pleca si ca totul este in regula.
Asta se intampla in luna mai,vigneta fusese facuta cu maxim 3 ore inainte de control.
Mai da-oooo in ...de vigneta ca nu e credit ipotecar.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate