Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Tinerii in Romania!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#55
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostBursul, on 07 mai 2017 - 10:36, said:

"

Si asa mai departe. Sper sa nu ajung niciodata in tabara asta.

Simplu.
Pe la 40 de ani
- iei o bucata de funie, o inozi  frumos, o ungi bine .....
- ai grija sa fii singur in casa cu 3 litri de bautuara de 40 grade. Pui sa cante incontinuu Uite asa as vrea sa mor. Daca familia nu se intoarce la timp vecnii te vor pomnei ca te-ai tinut de cuvant (cu paharul intr=o mana!)
- iti tai arterele
- iei o supradoza de heroina
- un glonte in cap

A se evita utliizarea dioferitelor otravuri .. prea lenta si dureroasa! Precipitarea de la etajul 8 risca sa iti lase prea mult timp de regret.

Sau accepti ca pe la 45 vei incepe sa intri in tabara pe "vremea mea" . Cadn o sa ajungi sa faci amor, pardon azi ziceti sex, cel mult de 2 ori (acte) pe saptamana vei fi deja cam acrit . Insa poti sa iti asumi cinic ca esti o acritura si sa o faci intr-un mod care sa ii faca pe cei din prejur sa nu stie daca este vorba despre autoironie sau chiar asa crezi. Si daca o faci cu talent tineri i(eventual colegi de serviciu) te vor considera de gasca ... poate iestiti la o bere impreuna te vor incita sa zici ceva "pe vremea mea"*  asa de haz si intre ei vor repeta unele dintre expresile tale.

(cativa ani in urma.. Ei nene si cum era cand erai de varsta noastra? "Fata de voi noi nu beam atat .. de PUTIN ! ma nu voe risne sa va bahe sub ,asa un bosorog care ia pastile?!!" .... MA rog cestia cu bagatu sub masa era mult exagerat .... Fi linistit acei tineri ma considerau amuzant , aveam relatii excelente cu ei ... )

A da tineti minte.
- De ce dau batranii sfaturi bune?
- Findca nu mai pot sa dea exemple proaste!!!!

#56
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Daca ar fi sa mor, joc balena albastra :P

#57
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postdjl, on 08 iunie 2017 - 12:54, said:

Genul ăla de educaţie nu garantează totuşi un lucru: când ăla tânărul pleacă de acasă, poate face după capul lui. Au făcut-o adulţii când au scăpat de unele chestii mai represive din comunism.
Eu nu mă omoram aşa de mult cu şcoala (eram elev medicoru spre bun, nu corijent, la unele materii învăţam mai bine decât altele, ce-i drept în făceam mai toate tememele, însă unele note proaste le luam pentru că la vârsta aia, pe lângă lipsă de chef ami era şi faptul că nu pricepeam unele lucruri *), nu am iubit vreodată trezitul devreme, dar cu totate astea, în adolescenţă, afară de faptul că m-am enervat de câteva ori din cauza fetelor, nu m-am dus să mă bat (bine, nici nu sunt vreo forţă fzică) sau să sparg geamuri din plăcere.

* reuşeam cu chiu cu vai să fac vreun comentariul literar. La matematică mergea ceva mai bine, însă azi aş fi în stare să învăţ şi să memorez unele lucruri. Chimia şi fizica... erau crimă. La Istorie şi Engleză mă descurcam mai bine.

Tu erai cat de cat acceptabil.
POate nu ai vazut catastrofe de copii . Treceau pe la scoala meteoric, sute de absente, lipsuri gigantice din cunostintele care ar fi trebuit sa le inseasca .. furt, comportari de rapandule. Copii din familii cu pretebtii dar ar fi fost rusinea a destulor familii de rromi cu 8 clase ...
Si nu este vorba despre copii tampiti ci despre copii inteligenti dar cam neglijati adica lasati sa creasca ca buruiana ....
Si ca va face dupa capul lui.. Da da insa nu ii va trece prin cap sa fure sau sa violeze ...

#58
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Catastrofe am văzut "pe viu". Ce-i drept, nu în cantităţi industriale.
Însă în ceea ce priveşte familile bune, ai dreptate. Nu ştiu cât o fi chiulangi, dar mulţi din ăia se dau şmecheri şi îşi dau aere. Am avut o dată ocazia de-aface cu din ăia... din fericire era la o zi de naştere, aşa că am scăpat ieftin.
Ah, dar nici ăia de la industrial (am făcut liceul industrial) nu erau prea normali la cap (bine, eram în cea mai nasoală clasă din liceu)... însă cu toate că se comportau ca nebunii, nu se apucau să spargă chiuvete din plăcere.
În generală am avut un coleg care era ţinut în strună acasă, dar la şcoală o făcea pe nebunul. M-am mai întâlnit cu el (stă în cartier) şi am stat de vorbă; acum e mai liniştit.

#59
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
intotdeauna va exista ,, cearta intre antici si moderni''
inca nu s-a raspuns la intrebarea : ,, oul  sau  gaina  '' ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate