Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

inchiriere domeniu public

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
Unde trebuie mers pentru a afla documentatia necesara inchirierii unui spatiu in vederea amplasarii unei rulote apartinand domeniului public in sectorul 1 ? La Primaria Sectorului 1 sau la administratia domeniului public sector 1 ? Multumesc

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
primarie cred
dar mergi la ambele si intreaba

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Administratia domeniului public,subordonata consiliului local nu se ocupa cu inchirieri.
Autorizatiile de functionare,inchirierile,etc.apartin de primarie.

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 Maddow1, on 04 mai 2017 - 10:24, said:

Unde trebuie mers pentru a afla documentatia necesara inchirierii unui spatiu in vederea amplasarii unei rulote apartinand domeniului public in sectorul 1 ? La Primaria Sectorului 1 sau la administratia domeniului public sector 1 ? Multumesc
pe site-ul primariei gasesti toate informatiile... ti-as fi dat si link, dar nu imi plac lenesii

#5
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
am fost astazi prima data la Primaria S1 unde imi spune o doamna ca nu se mai da voie sa se amplaseze rulote in Bucuresti si sa ma duc la PMB sa aflu daca imi da de acolo Arhitectul Sef aprobare. Ajung la PMB la directia Urbanism si acolo mi se da o foaie cu documentatia necesara si o cerere pentru emiterea certificatului de urbanism cu care sa ma prezint la Agenția Națională de Cadastru de pe Expozitiei. Credeti ca as putea avea probleme sa mi se refuze cererea ? Eu vreau sa inchiriez un spatiu pe Calea Victoriei pentru o rulota pe roti pentru derularea unei afaceri cu cafea.

Edited by Maddow1, 04 May 2017 - 18:41.


#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
eu cred ca nu iti vor da avand in vedere ca e vorba de calea victoriei, dar incercarea moarte n-are.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 Maddow1, on 04 mai 2017 - 18:40, said:

Eu vreau sa inchiriez un spatiu pe Calea Victoriei pentru o rulota pe roti pentru derularea unei afaceri cu cafea.
daca ii ziceai lui firea ca vrei sa vinzi iconite sfintite pe bani de beserica , imediat iti luai o aprobare

#8
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012

 jericho, on 05 mai 2017 - 09:08, said:

eu cred ca nu iti vor da avand in vedere ca e vorba de calea victoriei, dar incercarea moarte n-are.
Nu stiu pe cine as putea intreba ce sanse am sa obtin aprobare sau in ce zona as avea sanse mai mari...

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 Maddow1, on 05 mai 2017 - 12:28, said:

Nu stiu pe cine as putea intreba ce sanse am sa obtin aprobare sau in ce zona as avea sanse mai mari...
din cate stiu eu, astfel de aprobari sunt temporare, perioade limitate, scurte, cu ocazia unor evenimente, nicidecum ceva permanent... dar intereseaza-te

#10
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
vreau sa ma inscriu la start up nation cu o afacere si problema e ca raspunsul il pot primi chiar si in 1 luna daca imi acorda autorizatie sau nu. Daca este NU, pe urma ce fac trebuie sa imi aleg alta zona si sa astept iar raspunsul...Ma gandeam ca poate este pe aici cineva care a trecut prin asa ceva.

Edited by Maddow1, 05 May 2017 - 12:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate