Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6310 replies to this topic

#6211
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,782
  • Înscris: 13.03.2005
Mai face o data schema si vede ce intra!

#6212
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004
Cine are prin Iasi.
Dacă ești din Iași și vrei să devii client avem și câteva beneficii:
✅beneficiezi de bonus la dobânda depozitelor constituite pe minimum �� luni
✅����% reducere la costul abonamentelor operaționale
✅primele ���� de Carduri Avanpost Gold emise în sucursală vor avea costuri ZERO de administrare

#6213
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,805
  • Înscris: 10.10.2011
Foarte interesant, daca am sti si ce e in loc de ����....

#6214
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,345
  • Înscris: 05.09.2006

View Postwertyck, on 03 aprilie 2024 - 14:52, said:

Nu o pot elimina pentru ca ATM-urile Euronet deservesc vreo 8-9 banci, ca "bancomatul bancii", nu e doar pentru LibraBank.
Deci tu sugerezi ca alimentarea contului de economii functioneaza pentru celelalte 7 banci si doar la Libra nu merge?

#6215
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,782
  • Înscris: 13.03.2005
Eu nu am testat decât alimentare în cont curent.


#6216
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 05.12.2016
Poate la una din cele 9 bănci merge

#6217
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004

View PostiRunaway, on 03 aprilie 2024 - 15:14, said:

Foarte interesant, daca am sti si ce e in loc de ����....
Scuze,
Dacă ești din Iași și vrei să devii client avem și câteva beneficii:
✅beneficiezi de bonus la dobânda depozitelor constituite pe minimum 3 luni
✅30% reducere la costul abonamentelor operaționale
✅primele 30 de Carduri Avanpost Gold emise în sucursală vor avea costuri ZERO de administrare

#6218
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023
A. Aplicatia Libra permite pe un telefon dual sim rularea separata a banking-ului pt 2 CNP diferite corespunzatoare a 2 conturi curente (si depozite etc) diferite ? Practic sa te loghezi cand pe unul, cand pe altul - fara dual space si altele - ca de pe laptop ?

B. Sau exista posibilitatea de IB pe un cont avand 2 titulari concomitent ? - cred ca nu ca devine complicata plata taxelor

Edited by Sterone, 04 April 2024 - 14:56.


#6219
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,097
  • Înscris: 24.11.2019
A. Nu cred! Noi utilizam Dual Sim cu Dual Apps (Xiaomi). Dar nu utilizam Dual Space! Si asa merg doi useri alternativ. Sunt doua iconite diferite, una pentru un user cu credentialele lui si alta pentru celalalt. Intram alternativ pe contul pe care dorim. Merge asa si la ING sa zicem dar cu amendamentul ca ai un numar de dispozitive acreditate/recunoscute. C(?). Ai putea sa te autentifici pe orice cont vrei (ca pe laptop) daca utilizezi un browser pe telefonul mobil la care i-ai setat sa afiseze varianta desktop. La noi functioneaza asta cu Edge. N-am incercat cu alt browser. Dar pierzi avantajul logarii cu amprenta (face)... Si o sa fii nevoit sa soliciti SMS la fiecare logare.

B. Exista in mod sigur posibilitatea sa imputernicesti o persoana pe contul tau. Aceasta o sa aiba USER si PAROLA diferite de a ta. Reciproc si persoana respectiva poate sa te imputerniceasca pe contul ei. De Libra zic. Si o sa fie un singur titular si un imputernicit pe fiecare cont. Nu exista posibilitatea a doi titulari pe acelasi cont. Cel putin in Romania si pentru persoane fizice. Din cate m-am informat eu pe la mai multe banci.

Dar sa vedem si ce zic colegii mai specializati.

Edited by MiaJiro, 04 April 2024 - 15:39.


#6220
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004
A. poti sa te loghezi in aplicatia mobile pe oricate conturi. Ca pe laptop.
B. exista varianta imputernicit. In aplicatie selectezi poti sa selectezi contul client.

#6221
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023

View PostMiaJiro, on 04 aprilie 2024 - 15:38, said:

A. Nu cred! Noi utilizam Dual Sim cu Dual Apps (Xiaomi). Dar nu utilizam Dual Space! Si asa merg doi useri alternativ. Sunt doua iconite diferite, una pentru un user cu credentialele lui si alta pentru celalalt. Intram alternativ pe contul pe care dorim. Merge asa si la ING sa zicem dar cu amendamentul ca ai un numar de dispozitive acreditate/recunoscute. C(?). Ai putea sa te autentifici pe orice cont vrei (ca pe laptop) daca utilizezi un browser pe telefonul mobil la care i-ai setat sa afiseze varianta desktop. La noi functioneaza asta cu Edge. N-am incercat cu alt browser. Dar pierzi avantajul logarii cu amprenta (face)... Si o sa fii nevoit sa soliciti SMS la fiecare logare.


Da, asta era ideea, vreau cu amprenta ca e mai simplu, nu stiam daca identificatorul unic de amprenta ar putea incurca managementul a 2 CNP-uri diferite, cu 2 conturi diferite. Este si Parallel Space care tot asta face. Doar Libra ma intereseaza, eventual CEC dar pot sa plec cu tot de la CEC la Libra si am simplificat.

#6222
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 12.02.2004

Quote

Dragă x,
Ne gândim mereu la siguranța ta financiară și luăm constant măsuri pentru a te proteja de fraudă. De aceea, începând cu 30 aprilie 2024, vom implementa limite noi de tranzacționare prin aplicațiile Libra de Internet și Mobile Banking, pentru a împiedica tentativele de furt electronic.
Este vorba despre o limită echivalenta cu 20.000 de euro pe tranzacție și de până la 150.000 de euro pe zi, intervale destul de generoase, gândite să nu-ți afecteze plățile de zi cu zi (cumpărături, facturi, cheltuieli de rutină).
Există și câteva tipuri de tranzacții exceptate de la aceste limite, cum ar fi plățile între conturi proprii. Iar dacă situația o impune, limitele vor putea fi depășite in baza unor verificări speciale din partea băncii. Găsești toate detaliile pe siteul nostru .
Mulțumim.
Libra Internet Bank

https://www.libraban...imite_plati.pdf

#6223
Master_the_cat

Master_the_cat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 23.12.2022
Este o măsură binevenita, mai mult de 150000 nu mai au cum sa dispara Intr o zi

#6224
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023
CONT NOU:

1) Pentru prima conectare, trebuie sa aveti la indemana telefonul mobil, pentru a prelua parola de activare care se trimite prin SMS.
Pasul 1: Accesati site-ul www.internetbanking.ro si alegeti optiunea „Conectare prin SMS” sau, daca utilizati un telefon mobil, descarcati
aplicatia Libra Mobile Banking si parcurgeti doar pasul 2.



Unde apare Conectare prin SMS ?

Caci:

ID / Alias utilizator:
xxx_cutare - asta il am de la banca, pe mail

Parola:
••••••- asta n-am de la banca
Ai uitat parola?

LE-01: Apare daca folosesti alt device virgin sau alt browser nelogat pana acum la ei. Solved.
LE-02: Nu e solved, caci:

ID / Alias utilizator:
*****
Parola: ???

deci tot nu vine prin SMS




CONT VECHI:
2) De ce nu au putut nici la banca si nici eu nu pot de la laptop sa-mi comand un card fizic dupa ce am emis unul virtual ? Apare:

Ai deja o solicitare in curs de procesare pentru acest tip de card. Te rugam sa verifici sectiunea Autorizari pentru a verifica statusul acesteia.


CONT VECHI:
3) Avanpost Free
Zero lei administrare
Nu costa nimic, dar ofera toate avantajele unui card de salariu
10% cashback
La sute de Avanposturi din intreaga tara
3 retrageri gratuite de la bancomat in fiecare luna
Atat in Romania, cat si in strainatate

Doar 3 sunt pe luna ? Presupun ca la POS nu sunt doar 3 ...

Edited by Sterone, 05 April 2024 - 13:37.


#6225
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,044
  • Înscris: 25.12.2005

View PostiRunaway, on 03 aprilie 2024 - 15:14, said:

Foarte interesant, daca am sti si ce e in loc de ����....
In Pacurari

#6226
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 13.06.2005
Da, la capitolul " retrageri la bancomat" stau prost... Plati cu cardul poți face cate vrei (20000)..

#6227
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 16.01.2023
Extras de cont - pt cont curent RON pot sa scot prin aplicatie sau trebuie mers la ei la ghiseu ?

Vad ca numai pentru contul cardului se poate...

Genereaza un extras nou pentru contul:
Selecteaza contul:
Cont card Mastercard/Visa Free -
Alege perioada:
06 Aprilie 2024
pana la
06 Aprilie 2024
Format document

Edited by Sterone, 06 April 2024 - 19:10.


#6228
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,782
  • Înscris: 13.03.2005
Poți din aplicația mobilă sau web.

În aplicația mobilă intri în dreapta jos pe "mai multe" și din lista care se deschide ai și extrase de cont.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate