Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Iveco daily 35s14 martor abs si trepidatii

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Burbulea92

Burbulea92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2017
Salutare! Am si eu o problema cu duba si anume iveco daily 35s14 hpt 136 cp. Ajung undeva la 85 km incepe sa trebideze, cand ajung la 90 se aprinde martorul abs si de la 100km nu mai trepideaza deloc,iar martorul sta aprins. Sa fie de la cauciucuri ? pe fata am hankook iarna si pe spate pirelli m+s la dimensiuni nu difera sunt echilibrate si unghiul este facut.

#2
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
nu cred ca e de la cauciucuri,suspenda rotile pe rand si verifica ce joc are in ax vertical si orizontal la miscarea cu mana,posibil rulment strans insuficient sau chiar prezoane nestranse suficient.incearca mai nainte lucrurile usoare sa zic .abs -ul ,martorul se aprinde imediat cum simte oscilatii.merg sa cred ca sunt rulmentii.ori desfacuti ori uzati.

Edited by masni, 01 May 2017 - 20:56.


#3
Burbulea92

Burbulea92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2017
o sa verific maine asta. revin cu raspuns

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Burbulea92, on 01 mai 2017 - 20:05, said:

Sa fie de la cauciucuri ? pe fata am hankook iarna si pe spate pirelli m+s la dimensiuni nu difera sunt echilibrate si unghiul este facut.
Si alea de pe spate tot de iarna sunt.

#5
Burbulea92

Burbulea92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2017
fata iarna si spate m+s, au fost puse invers dar acum cateva zile le-am mutat si acelasi lucru

Edited by Burbulea92, 01 May 2017 - 22:48.


#6
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Discuri ovalizate poate?

#7
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
La Iveco exista o coroana ABS (zimtata) si un cititor. Vezi ca aceasta sa fie montata corect (rulment - coroana - disc frana, asta este ordinea si toate trebuie sa se alinieze perfect). Erori de ABS pot sa apara si cand aceasta coroana este uzata existand o boala sa dea rugina in ea si sa se manance zimtii aceia.
Trepidatie doar de la intermediarele de cardan sau suporti motor insa astea nu au legatura cu ABS-ul.

#8
Burbulea92

Burbulea92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.05.2017
Si este posibil ca de la intermediarele de cardan sa trepideze la o anumita viteza sau mereu ?


#9
teRRa

teRRa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 31.05.2006
Iti poate trepida si doar la o anumita viteza de la intermediarele de cardan(cauciucul din jurul rulmentului rupt/copt), cruce, planetare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate