Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Corectitudinea politică

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3193 replies to this topic

#1531
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Eu m-am gândit. Dar:
1) Evreii sunt altă rasă;
2) Dacă prefer persoanele Albe (inclusiv Evrei) sunt rasist?  :huh:

#1532
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Esti si rasist si tradator de rasa daca preferi evreii.

#1533
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Nu le prefer (că doar nu-s dosnic să îi prefer), dar dacă o Evreică  se comportă aşa cum ar trebui să se comporte o femeie (sufeltistă, pritenoasă, isteaţă, educată, diferită faţă de turmă), nu i-aş zice nu.

#1534
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostMi_Rebelle, on 13 decembrie 2017 - 13:00, said:


Da mah, tu ai fost geniu inca din pantec... Posted Image

Pana pe la 13-14-15 ani nu mi-am pus problema, nici nu era cazul, era Romania inceputului de ani 90, dar din momentul in care am dat de Vest si de ideile CP nu mi-au placut din start. Si mai ales dubla masura nu mi-a placut. Stiam deja din istorie ce porcarii facusera de pilda turcii deci nu mi se parea ok.
Plus ca-n Franta am vazut din start ca imigrantii nu-s ingerii pictati de propaganda. Fara sa ma bata vreunul sau asa. Pur si simplu ochiometric.

#1535
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdjl, on 13 decembrie 2017 - 13:14, said:

Nu le prefer (că doar nu-s dosnic să îi prefer), dar dacă o Evreică  se comportă aşa cum ar trebui să se comporte o femeie (sufeltistă, pritenoasă, isteaţă, educată, diferită faţă de turmă), nu i-aş zice nu.
Ai o obsesie de mai multa vreme pentru evreice.O pasiune mai degraba.De ce nu accesezi siturile matrimoniale din  Israel sau contactezi agnetii matrimoniale din Israel pentru a-ti satisface dorintele fierbinti?

#1536
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
A încercat pe jdate, dar nu a mers să mă înscriu.
Eu caut Româncă în mod special, dar greu de găsit una altfel, care să fie şi liberă.

Edited by djl, 13 December 2017 - 15:58.


#1537
Mamutul

Mamutul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 30.11.2009

View Postgrrrrr, on 13 decembrie 2017 - 12:23, said:

- per total doar 21% din femeile albe le raspund pozitiv negrilor care le acosteaza
Depinde si de categoria de varsta, la cele sub 25 de ani cred ca procentul urca serios spre 50%.

Edited by Mamutul, 13 December 2017 - 16:48.


#1538
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdjl, on 13 decembrie 2017 - 15:58, said:

A încercat pe jdate, dar nu a mers să mă înscriu.
Eu caut Româncă în mod special, dar greu de găsit una altfel, care să fie şi liberă.

Poate te ajuta sa iti atingi visul dorit, persoane de nationalitate israeliana care acceseaza acest forum.Scrie-le pe privat.

Edited by max_01, 13 December 2017 - 17:11.


#1539
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010

View Postdjl, on 11 decembrie 2017 - 18:26, said:

Măcar ăia cu arta modernă încă nu ţi-o bagă aşa de mult pe gât.
Dar îţi bagă Hollywoodul "filme moderne" pe gât. Nu neapărat corecte pulitic, dar cu super ieroi. Cum ar fi ca Omul de Oţel să fie bătut de Dinamul Roşu (Crimson Dinamo) sau Căpitanul America de Craniul Roşu... m-aş duce la un asemenea film   Posted Image
Să mai zic de arhitectura modernă (deconstructivisistă)? Ce-i drept, stilul ăsta e promovat în general de corporatrişti.
Ce zici de Thor cel transsexual vs Spider-man cel gay (Mary Jane era barbat?. Detalii...)
"In the same way, the comics industry can be considered something of a bellwether industry, at least when it comes to the culture war. Even before the university campuses descended into social justice lunacy, the two industry giants, Marvel and DC Comics, hired executives who promptly turned their companies into left-wing propaganda factories.

The extent of the convergence cannot be exaggerated; it is literally worse than you can likely imagine. From a transsexual Thor to a gay Hispanic Spider-man, from tedious lecturing and hectoring to homosexual marrying and villains celebrating girl power with heroes in lieu of fighting them, the culture warriors in comics have insulted their fans, rejected their roots, besmirched their heroes, and befouled and be-fattened the formerly beautiful."
https://www.dangerou...he-culture-war/
Ce nu intelege autorul, chiar daca nr. celor care citesc aceste reviste poate fi mic conteaza varsta care ii face mai succeptibili la propaganda si tendinta ca cei care citesc aceste reviste sa ajunga in pozitii de unde pot influenta societatea.

#1540
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Ca tot vorbiti de femei, ceva amuzant de pe 4chan (si incorect politic):
[ https://preview.ibb.co/hbeas6/aging_asian.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://preview.ibb.co/h7HjkR/aging_white.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://preview.ibb.co/cW3eKm/aging_negro.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1541
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostMamutul, on 13 decembrie 2017 - 16:47, said:

Depinde si de categoria de varsta, la cele sub 25 de ani cred ca procentul urca serios spre 50%.
Nush, tinder e mai mult pentru tineri, in plus cica turism din ala de ''cunoasterea faunei locale'' prin Jamaica sau Kenya fac mai mult alea trecute de 40, multe chiar cu sot si copii.

Alb salveaza iepuras din incendiu, concluzia SJW e ca e rasist, arata ca-i plac animalele si nu negrii.
http://www.wnd.com/2...te/?cat_orig=us

''Sarmanul adolescent'' rapefujihadit care a violat si ucis fata deputatului german - care continua sa dea bani la refugiatiPosted Image - are de fapt 33 ani si e din Iran, tara fara probleme. Si a mai avut antecedente. Normal ca fara urmari.
http://www.wnd.com/2...?cat_orig=world

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jKrONZiSbQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
discutie interesanta despre cofetarul si nunta gay, pro & contra

Edited by grrrrr, 14 December 2017 - 10:14.


#1542
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postgrrrrr, on 14 decembrie 2017 - 09:55, said:


Alb salveaza iepuras din incendiu, concluzia SJW e ca e rasist, arata ca-i plac animalele si nu negrii.

Mi-a venit asa prin cap, oare faptul ca umbrele pe care le lasam is negre n-o fi rasist?
Intreb si eu, ca cine mai stie?

#1543
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postgrrrrr, on 14 decembrie 2017 - 09:55, said:

Alb salveaza iepuras din incendiu, concluzia SJW e ca e rasist, arata ca-i plac animalele si nu negrii.
Whiteness in 30 Seconds: act of bravery proves that whites care more for animals than for black people

Pt. cei care se intrebau cum arata nebunia in stare pura, dar nu-s dispusi sa viziteze un azil psihiatric.

For GQ’s Young, Wadnan’s rabbit rescue was “the whitest thing” he’s ever seen, exposing "everything problematic about white people."

Jesus fuckin' Mario, daca pui un individ care nu-i obisnuit cu discursul corect politic sa citeasca articolul, va crede ca-i sarcasm sau ceva satiric.
Si pe mine ma ia cu ameteala. E ireal.

Adica, iti vine sa te dai cu capul de pereti, si sa salvezi un iepuras dintr-un incendiu e o manifestare rasista? Apocalipsa e mai necesara ca niciodata...

Edited by Mi_Rebelle, 14 December 2017 - 13:06.


#1544
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
https://www.dailywir...a-prestigiacomo
Handicapatii - mai ales cei autohtoni - costa scump societatea.
Se poate discuta despre costuri (dar numai dupa ce discutam de alte lucruri cum ar fi toxinele din mancare si medicamente de pilda), dar bine ca barbarii oligofreni si ucigasi sunt un maaaaare beneficiu, fara nici o discutie.Posted Image

#1545
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postdjl, on 13 decembrie 2017 - 13:03, said:

1) Evreii sunt altă rasă;

Nu-s, dar multi din ei se comporta ca cei mai mari dusmani ai civilizatiei care i-a ridicat si pe ei.

https://www.amren.co...virgin-wife-15/
Valori tropicale. Pentru cei care-si inchipuie ca niste colorati ne-musulmani is mult mai buni ca cei musulmani.

Edited by grrrrr, 15 December 2017 - 11:15.


#1546
mIRaJj

mIRaJj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 14.10.2009
O explicatie foarte la obiect este ca toti africanii si arabii invadeaza pentru ca sunt adusi fortat sa faca genocid impotriva populatiei native europene.

#1547
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Boston University professor claims Jingle Bells is RACIST because it was 'first performed in blackface and made fun of African-Americans'

Iar eu ma plang ca romanii sunt prosti gramada. Dar daca privesc in jur si vad cum oameni educati sunt si mai imbecili, parca prind curaj.

#1548
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Să se facă Negrii whiteface. OOops, am uitat de "huă albii".   :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate