Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Achizitie - Calculator nou pentru un copil 11 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 17.02.2016

View PostAl3xandru35, on 25 aprilie 2017 - 10:19, said:

Am zis MSI pentru ca am o placa de baza MSI de vre-o 5 ani si nu vrea sa moara. MSI A55M-P33. M.2 pentru ca de ce nu? Teoretic este mai rapid si mai mic.

ASRock-ul meu face 6 ani in toamna si tot nu vrea sa moara. Experienta proprie pe placi vechi nu este acelasi lucru cu capabilitatea unei placi noi de a face fata.
M.2 pe SATA e la fel de rapid ca si un SSD pe SATA3, nu stiu de unde scoti tu altceva. Mai mic? Nu conteaza. Unul de 2.5" poti sa-l montezi frumos in bayurile lui, neadaugand inca un element care sa produca caldura pe placa de baza.

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
si placa mea de baza e asus si are 10 ani la un pc si merge de minune... dar nu inseamna ca asus sunt cele mai fiabile. Aveti niste principii stabilite aiurea.

#21
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,873
  • Înscris: 17.02.2016
Pai si eu ce am spus? Faptul ca un producator a avut o serie de placi de succes si foarte bune, nu inseamna ca toate placile de la el sunt la fel. Mai ales in cazul Asus, care la capitolul Ryzen e vai de capul lor.

#22
Octavian_A

Octavian_A

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 09.02.2015

View Postjegmihai, on 25 aprilie 2017 - 10:26, said:

Este la fel de rapid si este mai fierbinte.
Eu am un Samsung 960 EVO de 250GB. Am citit si eu ca ssd-urile pe m2 ar lucra la temperaturi mai mari dar, la mine, mai mult de 5 grade nu am avut fata de hdd.

Viteze ssd pci-e

Attached Files



#23
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

View PostTruculMagic, on 25 aprilie 2017 - 09:31, said:

Are deja placa video care e foarte potenta, in 2500 isi mai ia un i5 kaby si duce orice 5 ani. Nu stiu de unde le scoateti. Deja grafica se cam opreste pe la GTA 5, urmatorul GTA 6 poate o sa apara dupa 2020 si nu cred ca o sa fie mult mai complex decat gta 5. Unii joaca orice joc acuma pe low cu gtx 750ti, iar un 1070 8gb sa nu ajunga ? Sa fim seriosi.

Eu am R7 265 care e cam la nivelul Nividia GTX750Ti, poate cu vreo 5 FPS mai rapida. Joc absolut orice joc nou pe High in full HD cu mici tweak-uri. Duce 60fps lejer. Bine si daca e jocul bine optimizat nu vreo ragalie care sacadeaza si pe placi Titan.

Edited by gerbil, 25 April 2017 - 14:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate