Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vector Luna

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Eu il folosesc de aproape un an. L-am prins la un pret bun de BF 2016. Bateria rezista 40-50 de zile (il conectez la telefon doar cand am nevoie). Impreuna cu un Lumia 640 LTE cu WP 8.1 am notificari pentru apeluri, SMS-uri, calendar. Este tot ce ma intereseaza atunci cand sunt la volan sau intr-un mediu zgomotos. Am varianta neagra cu o curea de piele maron. Pentru vara am gasit o bratara metalica neagra aproape identica cu cea originala la 90 lei.

LE: pentru cei care au probleme de conectare cred ca ar fi trebuit sa caute lista de compatibilitate inainte de cumpararea ceasului https://help.vectorw...d-phone-devices

Edited by CristianH, 27 September 2017 - 07:45.


#20
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
In caz ca il foloseste cineva cu un Iphone, mai functioneaza ok ceasul cu iOS 11?

#21
avramel_byxxl

avramel_byxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.06.2009

 warchilde, on 04 octombrie 2017 - 13:27, said:

In caz ca il foloseste cineva cu un Iphone, mai functioneaza ok ceasul cu iOS 11?
da inca merge ios 11.0.2

#22
razvancostin

razvancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2014
salut

merge pe un samsung s7 cu android 7?

#23
felie79

felie79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2008
buna, Stie cineva de unde pot sa cumpar ecran pentru acest model?

#24
GeRoMM

GeRoMM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2017
Va salut,
Aveti idee daca mai functioneaza Stream-ul "weather"? Am telefonul conectat la un Samsung J5 si weather nu functioneaza deloc, desi apare in optiuni. L-am dezinstalat si instalat insa nu s-a rezolvat nimic.
Alte aplicatii in afara de cele din aplicatia Vector Watch se pot instala ? Daca da cum ?


Multumesc.

#25
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Nu functioneaza stream-ul Weather si nici nu va mai functiona vreodata.
Nu se pot instala alte aplicatii pt ca Fitbit nu a vrut ca sistemul sa devina open.
Dar astea sunt intrebari false. Adevarata intrebare este cand vor fi scoase din priza serverele? "Multumiri marete" lui Fitbit.

#26
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Sunt surprins sa vad ca inca se mai gaseste la Emag, la doi ani de la incetarea suportului software pentru acest ceas.
Cu ceva timp in urma, mai aveau doar cateva resigilate, dar acum apar mai multe variante in stoc. :o
Preturile in momentul asta sunt exagerate, intre 850 si 2182 lei, pentru un produs aproape mort. :o

#27
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003
Pe Android PIE nu mai reușea sa fac sa îmi vina notificarea de la apeluri pe ceas. SMS WhatsApp, email funcționează. Aveți ceva soluții.....

#28
GeRoMM

GeRoMM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2017
Am si eu probleme cu Vectorul : l-am conectat la un Samsung J5, a functionat 23 de zile fara probleme iar dupa aceea s-a deconectat. Am incercat sa-l conectez iar, cateodata mergea, de cele mai multe ori nu se mai conecta la telefon. Am resetat setarile de retea ( inclusiv bluetooth ), am dezinstalat aplicatia Vector watch si are acelasi comportament: se conecteaza uneori, ramane conectat cateva ore apoi se deconecteaza si nu mai poate fi conectat.
Aveti idee ce as putea sa mai incerc astfel incat sa pot folosi ceasul ca inainte ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#29
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004

 gbrl, on 03 februarie 2019 - 21:10, said:

Pe Android PIE nu mai reușea sa fac sa îmi vina notificarea de la apeluri pe ceas. SMS WhatsApp, email funcționează. Aveți ceva soluții.....

Si la mine, tot asa, dupa trecerea la Pie, mergeau toate notificarile mai putin cele de apel telefonic. Am vazut ca iconita de la bluetooth, in momentul apelului, se modifica ceva la ea (nu mai tin minte ce era exact) si isi revenea dupa ceea. Nu am gasit vreo rezolvare si nici nu mi-am facut iluzii ca va fi vreuna.
Solutia: am trecut la altceva. R.I.P. Vector Luna

 GeRoMM, on 04 februarie 2019 - 11:40, said:

Aveti idee ce as putea sa mai incerc astfel incat sa pot folosi ceasul ca inainte ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Mi s-a intamplat si mie pe 2 telefoane diferite ca la inceput sa mearga bine, iar dupa ceva timp sa faca figuri. Ca sa mearga bine iarasi, faceam reset to default la telefon.
Incearca totusi ca inainte de reinstalare sa rulezi ceva gen CCleaner, Norton Cleaner sau similar.

Edited by radu000, 05 February 2019 - 23:54.


#30
gabibr

gabibr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.02.2007
Scuze, dar ce inseamna R.I.P. Vector Luna

#31
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011
Rest in peace, odihnească-se în pace, că nu va mai primi actualizări.

#32
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Din pacate, la schimbarea telefonului am ramas cu un ceas fain dar nu mai este smart este stupid. Cu Lumia 640 LTE - WP 8.1 se impaca bine, cu Huawei P20 PRO - Android 9.1 nu mai face notificarile de apeluri. L-am imperechiat, am facut update la soft, sunt mult mai multe fete de ceas dar doar atat. Probabil voi trece la altceva, ma gandesc la un Huawei GT sau GT2 cand apare.

#33
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 31.12.2013
Cu android 8 mai mergea, dar cu 9 nu mai merg unele notificări. Am trecut și eu la Samsung Galaxy Watch și acum la huawei GT.

#34
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Oare nu incearca nimeni sa refaca soft-ul pentru ca sa se pupe cu android 9.1?

#35
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 31.12.2013
Nu mai este interes

#36
Ex00ne

Ex00ne

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2020

 sergiu08, on 23 septembrie 2019 - 17:01, said:

Nu mai este interes
Salutare. Se pare ca e gata de tot. Eu încă folosesc un vector cu iphone cu ios 14.1 si merge, dar vad ca nu mai funcționează stream de baterie (widget). Mai folosește cineva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate