Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Fort Boyard - PRO TV (2017)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Va mai amintiti emisiunea de aventura a anilor 90, care facea spectacol in lume si in Romania, emisiune care a lansat termenul de reality? Daca da, atunci stiti ca vorbim despre Fort Boyard.

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/26/40/3d/26403dc4dfd651058330045e52db29ed.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Pro Tv va aduce în perioada următoare pe micile ecrane un nou show de excepție, filmat exclusiv în Franța. Plin de suspans, aventură și umor, noua emisiune, organizată sub forma unei competiții, le va testa concurenților inteligența și rezistența fizică.

Noul show se numește Fort Boyard și, după 20 de ani de la prima difuzare la Pro Tv, acesta va fi din nou adus în casele românilor, în premieră, cu celebrități locale. În concurs vor participa vedete, care vor fi ghidate de celebrele personaje ale shoului: Boyard, Passe Partout și Passe Temps.

Emisiunea te va introduce într-o nouă aventură în care celebritățile vor trebui să ia parte la diverse probe complicate care le vor pune la încercare abilitățile și anduranța și totul se va desfășura în cel mai cunoscut fort din televiziune.

Fort Boyard este un show bine cunoscut pe plan internațional și va fi filmat integral în Franța, în Strâmtoarea Pertuis d’Antioche, chiar în fortul care a fost finalizat în secolul al XIX-lea. Emisiunea a fost difuzată pentru prima dată în Franța, iar de atunci, a fost preluată și de alte țări ca Marea Britanie, Belgia, Danemarca, Germania, Olanda, Rusia, Spania și Statele Unite.

Anul acesta, Pro TV a pregătit pentru telespectatorii din România o grilă puternică de programe, care le oferă atât conținut de calitate, știri obiective, dar și divertisment de top! Fort Boyard este unul dintre cele mai urmărite emisiuni TV la nivel global.

http://m.click.ro/ve...tura-si-suspans


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
yupi.

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006
Si io care vroiam sa arunc TV-ul la gunoi.
La tanc emisiunea asta.
Banuiesc ca va fi transmisa tot in beneficul stil PRO TV-ist.Adica 25 de minute emisiunea si 125 de minute reclama.

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
L-am urmarit pe TV5 anul trecut, a fost difuzat toata vara in fiecare sambata si duminica de la ora 19:30. Daca se va pastra tot formatul clasic, il voi urmari si pe acesta cu placere.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ar fi bine daca ar pastra formatul clasic. Sa nu cumva sa fie o adaptare, marca ProTV.

Un minus ar putea fi:
”În concurs vor participa vedete...”
Era mult mai ok daca participarea se facea pe baza de selectii si fara vedete.

#6
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postadisz, on 23 aprilie 2017 - 11:22, said:

Si io care vroiam sa arunc TV-ul la gunoi.
La tanc emisiunea asta.
Banuiesc ca va fi transmisa tot in beneficul stil PRO TV-ist.Adica 25 de minute emisiunea si 125 de minute reclama.
Am observat ca au mai redus reclamele un pic, la romanii au talent cel putin asa mi s-a parut, poate ma insel.
Oricum au tot luat penalizari de la CNA pt asta, pt ca CNa considera ca asta e mai grav ca aruncarea de stiri false pe burtiere galbene la antena3/romaniatv

#7
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
Va conta foarte putin faptul ca sunt vedete. E singura emisiune care ii va pune la "treaba" pe bune.

#8
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,650
  • Înscris: 28.11.2001

View Postunbrutus, on 23 aprilie 2017 - 11:48, said:

Am observat ca au mai redus reclamele un pic, la romanii au talent cel putin asa mi s-a parut, poate ma insel.

Îmbătrânești pe zi ce trece și-ți creează impresia că timpul trece mai repede.

#9
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
si mie imi place aceasta emisiune, chiar sunt fan dar de cand s-au adus vedete nu prea imi place.

Imi placea la inceputurile emisiuni cand veneau in familie, prieneni etc.

Dar sa vedem acum ce face pro-tv si ce "vedete" aduce.

#10
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Wuau!CE MAI BUNA VESTE POSIBILA!FORT BOYARD A FOST/ESTE SI VA FI PREFERATUL MEU!

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcllaudyu, on 23 aprilie 2017 - 11:32, said:

L-am urmarit pe TV5 anul trecut, a fost difuzat toata vara in fiecare sambata si duminica de la ora 19:30. Daca se va pastra tot formatul clasic, il voi urmari si pe acesta cu placere.
Am vazut acum vreo 3-4 ani tot pe TV5, mi s-a parut interesant formatul, un fel de escape room cu tot felul de puzzle-uri.

#12
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Daca imi amintesc...???Fort Boyard este cel mai valoros concurs!Eu am copilărit urmărindu-l, prima data pe Pro TV, apoi pe France 2, Pro Sieben si TV5!
P.S.Sunt fanul nr. 1 al "Fort Boyard"!Posted Image Posted Image

*A se vedea "profilul meu" softpedia forum: Interests I like Fort Boyard, Wipe Out, Unbeatable Banzuke, Cu lumea-n cap, Destinatii la cheie, Cronica Carcotasilor!"

# "Fort Boyard este unul dintre cele mai urmărite emisiuni TV la nivel global".

Edited by mediasettv, 23 April 2017 - 14:41.


#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
Si mie imi placeau mai ales testele de sincronizare, scufundarile dupa indicii, etc. Am vazut si cateva lucruri noi care nu prea mi-au placut in noile emisiuni dar nu au modificat francezii prea mult formatul clasic. Nu stiu ce vor face cei de la Pro, dar sper sa ramana asa cum il stim.

#14
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Probabil esti mai tanar!Cei nascuti in anii 80 si nu numai, cu siguranta stiu de existenta acestui concurs!
Uite un exemplu aici [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fC_WugNBxys?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mediasettv, 23 April 2017 - 15:04.


#15
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Tin minte ca abia asteptam sa ajung acasa de la scoala si sa ma uit la emisiune. Acu vreo 10 ani chiar le-am dat mail celor de la protv ca vreau sa cumpar serialul de la ei si sa il pun in colectie :))

Ma incanta ideea si in acelasi timp ma dezgusta. O sa fie produs si difuzat de pro tv ---> reclame la greu si episoade lungite de'amp..lea cum au facut cu Supravietuitorul.

Efectiv nu cred ca o sa am rabdare sa ma uit.

#16
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostMaryus89, on 23 aprilie 2017 - 20:10, said:

Tin minte ca abia asteptam sa ajung acasa de la scoala si sa ma uit la emisiune. Acu vreo 10 ani chiar le-am dat mail celor de la protv ca vreau sa cumpar serialul de la ei si sa il pun in colectie Posted Image)

Ma incanta ideea si in acelasi timp ma dezgusta. O sa fie produs si difuzat de pro tv ---> reclame la greu si episoade lungite de'amp..lea cum au facut cu Supravietuitorul.

Efectiv nu cred ca o sa am rabdare sa ma uit.
Receiver ul cu dvr de la upc e sfant , ajung acasa cu 30 de minute dupa ce incepe , il iau de la inceput si ajung cu el in timp real spre sfarsit dupa ce dau fast forward la reclame .
In ultima perioada vad ca pro tv aduce din ce in ce mai multe formate folosite in trecut , dancing with the stars sau cum se numeste chestia aia care e mereu pe locul 2 lunea a mai fost pe antena 1 cu rezultate nu prea bune , la fel ca si ce spun romanii , formatul a mai fost pe a1 cu numele de duminica in familie parca.

#17
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Problema cea mai mare ar fi ca pro tv sa difuzeze acest seria, ca si celelalte seriale bune, dupa ora 23, nu am inteles niciodata de ce

#18
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postcaiuscorneliu, on 23 aprilie 2017 - 23:51, said:

Originalul era mișto, aici când am auzit de "vedete" cam prevăd ce rahat o să iasă.
Sunt celebru , unde au fost vedete a prins , supravietuitorul , cu oameni normali de abia si a scos banii investiti ( daca a reusit sa i scoata ) , daca publicul cere '' vedete '' trebuie sa tina cont de public.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate