Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Buton "dislike" cu ascunderea postarii la o anume balanta negativa.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#73
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017

View Postcrisstonne, on 29 aprilie 2017 - 12:01, said:

1. Apoi, like face o treabă bună, face găști, dar face găști pe sistem de empatie/simpatie/afinitati/preocupari comune/etc.
Ce inseamnă asta ?!

2.Dislike vine sa strice acest echilibru,
1. Înseamnă că suntem la grădi, din nou.

2. Care echilibru ?  Posted Image

Edited by Surgeoniac, 29 April 2017 - 12:33.


#74
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Deci mai rarut e mai drăguț :)
Afară este frumos, natura inspiră la viață, plimbări, distracții.

1. Gradi este si dislike ;)
2. Exact ala explicat mai sus, a se reciti pînă la înțelegere :peacefingers:

#75
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017

View Postcrisstonne, on 29 aprilie 2017 - 12:35, said:


1. Gradi este si dislike Posted Image
2. Exact ala explicat mai sus, a se reciti pînă la înțelegere Posted Image
1. Mă bucur că ești de acord că ambele sunt.

2. Nu poate fi explicat ceea ce nu există ;)

#76
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Numărul de like-uri este irelevant, nu reprezintă nimic! Gargară, dai like unei melodii frumoase, unui post amuzant, unui mesaj pe gustul tău, șamd. Că dacă s-ar apuca fiecare să posteze câteva cuvinte s-ar umple topicurile de mesaje inutile, redundante, de gunoi (ai dreptate Gogule, bine zici frate, exact așa am pățit și io, aprob pozitiv, credeam că decât io, șamd).
Un buton dislike n-ar fi o tragedie, nu are mare importnță, ar fi exact la fel de ”util” ca și cel cu like, dar ascunderea mesajelor în funcție de numărul de dislike primit e aberant.

Observ că unii ar vrea să-și ”pedepsească” concurența prin acest buton de dislike, asta cam denotă neputință, lipsă de argumente.

#77
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017
Nici eu nu sunt de acord cu ascunderea mesajelor, doar cu butonul de dislike.

#78
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postisisceanoua, on 29 aprilie 2017 - 12:06, said:

1. Si cine este serios daca  foloseste un buton si nu scrie doua cuvinte mai degraba?

2. il prefer pe userul care spune ce are de spus indiferent daca e de bine sau in locul unui buton.Posted Image
1. De ce-as sta sa scriu "Sunt de acord cu tine" sau "Imi place ce-ai postat" ?
Nu ma intereseaza sa "mai fac un post", si intru si in conflict cu 3.c din Regulament.  Chestia aia pe care multi ati "semnat-o" (dand click) precum primarul.
Butonul ala de Like exprima acelasi lucru, mai simplu si mai rapid, fara sa-ncarce inutil topicul.
Pt dezacord, da, se scrie, ca acolo se si argumenteaza, eventual.

2. Mda, am vazut cat te intereseaza...

#79
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postshogun1, on 29 aprilie 2017 - 12:57, said:

.., asta cam denotă neputință, lipsă de argumente.

Hai ca daca o spunem mai multi poate se înțelege :D

#80
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt cei ce doresc acest buton aditional de dislike, le propun un exercitiu de imaginatie

avem o arie cu discutii politice, fiecare vrea sa aiba buton de dislike, sa poata ingropa posturile care nu plac, astfel ca o tabara da dislike la concurenta. ca sa nu fie mai prejos, incep si ei sa faca acelasi lucru, astfel ca incep sa dispara postarile. atunci ma intreb, ce se mai discuta in topic, daca postarile incep sa dispara pe sarite, astfel discutia fiind fracturata, mai vine x si y sa se ia de z ca nu stie cui ii raspunde si incepe sa-l porcaiasca, ca sa nu fie mai prejos incep alte dislike-uri si tot asa.

sunt destule rapoarte banuiesc, sunt destule plangeri ca ala sustine pe celalat si nu-l sustine pe el, ca ala de ce scrie nu stiu ce, pai si cu buton de dislike care sa elimine postarile, o sa ajunga un forum de toata jena. iar asta s-ar aplica oriucui ar adopta acest sistem.

pe de alta parte, e cunoscut ca moderatorii sunt tinta preferata a celor ce tin sa-si impuna punctul de vedere si nu numai. vine moderatorul si avertizeaza pe topic, gasca sustinatoare da dislike si elimina avetizarea de pe topic, nimeni n-a stiut si n-a vazut nimic, troleala continua.

o sa spuneti ca pt moderatori sa nu se aplice sistemul de dislike pt a nu scoate avertizarile de pe topic, pai asta naste alte probleme, se vor incepe cu alte presupuneri cum ca de ce moderatorului nu i se sterg postarile la dislike, ca uite cate a adunat de la concurenta. apoi daca o avertizare ramane pe topic, dar posturile la care se face referire dispar, atunci apare ca moderatorul s-a trezit sa scrie nimanui si ca i s-a parut doar lui nu stiu ce situatie.

in concluzie, e bine sa se vina cu ideea de buton de dislike, dar sa se aplice doar celor ce sustin cauza celui ce o propune, cand e vb si de concurenta, atunci nu mai e bine. si uite asa ajunge un talmes balmes pe forum, topicuri trunchiate, discutii fara noima, fara inceput sau sfarsit. atunci chiar ca se va ajunge ca forumul sa fie doar locul de joaca al celor ce le place sa-si dea in cap pt diferite convingeri personale.

parerea mea.

#81
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Da sa ramana forumul , asa cum este , ca eu nu am nevoie de buton negativ . Posturile care le consider eu negative ...nici nu va imaginati cate '' dislik-uri '' verbale  le dau , ca ma intreaba uneori sotia .....'' tu nu ai treaba la baie ?? '' :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate